Na Julisce, Pha Synot liga, 24. kolo

FK Jablonec

Tomáš Berger
12’

Druhý nejproduktivnější útok ligy z Jablonce se nedokázal prosadit na hřišti nebezpečné Dukly Praha! Čtvrtou porážku v sezoně připravili pro jablonecký tým právě fotbalisté z pražské Julisky.

Jablonec začal aktivně a první příležitosti měl po hlavičkách z rohových kopů. Míč z Pernicovy hlavy šel nad, z dalšího rohu zase Kyselův pokus vytáhl pozorný Rada. Jenže v 11. minutě poslal domácí útočník Beauaguel přihrávku za obranu Bergerovi a ten prostřelil brankáře Hrubého! Jablonečtí se hodně zlobili na pomezního rozhodčího, kvůli neodmávanému ofsajdu, ale nebylo jim to nic platné.

Duklu vedení nabudilo, a měla i další příležitosti. V další šanci zklamali Berger a po centru z lajny i Beauguel! Dukla byla nadále velmi nebezpečná, Marešova střela z vápna skončila dokonce na jablonecké tyči! Jablonec převzal iniciativu až v poslední čtvrthodině první půle. Jenže Kopicovu střelu k tyči gólman Rada vyrazil a před dobíhajícím Doležalem brankář Dukly zahrál míč raději na roh. I z něj byl BAUMIT blízko vyrovnání, Beneševu tečovanou střelu zastavilo břevno domácí branky! O chvíli později přiťukl Crnkič na hranici vápna Gregušovi, který pohotovou střelou jen těsně minul levou tyčku Radovy svatyně. V zápase plném šancí zahrozil následně Beaugeul z rychlého brejku, rozkýval Beneše, ale jeho střelu pod břevno dokázal brankář Hrubý vyrazit!

Do druhé půle vystřídal Crnkiće Mingazov. Dukla hned po změně stran vsítila druhou branku, kterou ale nakonec rozhodčí odvolali, když uznali ofsajdovou situaci Beaugeula. Jabloneckého brankáře o chvíli později vystrašila i tečovaná střela Mareše, která skončila rohovým kopem. Jablonec hrál do plných a příliš se mu nedařilo, což domácím velmi vyhovovalo. Kouč Šilhavý ve snaze být nebezpečnější vystřídal útočníka Doležala a poslal na hřiště Šabalu. I poté z brejku zahrozil ale domácí Mareš, Hrubý jeho ránu na vzdálenější tyči stačil vyrazil! Dukla byla v zakončení nebezpečnější, deset minut před koncem napálil z hranice velkého vápna Čajič a Hrubý předvedl další perfektní zákrok!

Vyrovnat mohl posléze Novák po přiťuknutí Pospíšila za obranu Dukly, jenže nejlepší jablonecký střelec netrefil prostor branky. Jablonec zúžil hru na tři beky, a riskoval. Obětoval Kyselu za Masopusta a zkoušel si vytvořit tlak na domácí branku. Jenže ani v závěrečných minutách si výraznější příležitost náš tým vypracovat nedokázal a po sedmi vítězných zápasech okusil počtvrté v sezoně hořkost porážky.

FK Dukla Praha

B 1 Rada