Ohlasy hráčů po prohře na Dukle

FK Dukla Praha FK Jablonec
1:0
Synot liga, 24. kolo so 18. 4. 2015, 17:00

Sobotní porážku na půdě pražské Dukly hodnotí sami hráči. Jmenovitě obránce Vít Beneš a útočník Martin Doležal.

.

Kdybychom hráli do rána, tak gól dneska nedáme, tak viděl zápas stoper Vít Beneš

Do jedenácté minuty jste měli hru ve své moci a zahrávali jste pět rohových kopů. Potom však přišla branka. Co se stalo?

Takový je fotbal. Tlačíte, ale pak po našich chybách v prohraném souboji, špatným dostoupením k hráčům, dostanete gól. To se stát může, ale měli jsme na to odpovědět aspoň dvěma góly. Šance tam byly.

Při gólu jste se koukali na pomezního, zda zvedne praporek.

Já osobně jsem si myslel, že tam byl ofsajd, ale pak jsem se o poločase dozvěděl, že to ofsajd nebyl.

Druhá sporná situace nastala ve druhém poločase, kdy hlavní rozhodčí odpísknul gól, ale po konzultaci s pomezním ho odvolal.

Viděli jsme, že hráč Dukly trefil do zadku Beauguela. Zpočátku to vypadalo tak, že budeme prohrávat 2:0, ale pak se rozhodčí domluvili. Pomezní si prý myslel, že hráč Dukly trefil našeho hráče, ale hlavní viděl, že to trefilo jejich hráče. Gól neplatil.

V kombinaci jste Duklu přehrávali, ta však byla hodně nebezpečná v rychlých brejcích.

To byla jejich hra. Domácí nás nechali hrát, a když jsme byli vytaženi na jejich půli, následoval rychlý protiútok. Mají rychlé kraje a dobrého hroťáka.

Vaše obrana v takových situacích jistotou moc neoplývala. Souhlasíš?

Jo, souhlasím. S některými jejich rychlými protiútoky jsme si moc neporadili.

V gólové situaci jsi byl i ty, bohužel jsi však nastřelil pouze břevno.

Vystřelil jsem, Gedeon to však stačil stehnem tečovat a šlo to do břevna. Pak tam byla ještě dorážka, ale my kdybychom dneska hráli do rána, tak asi gól nedáme.

V poslední čtvrthodince ses vysunul na hrot útoku a byl jsi tam společně se Šabalou. Proč k tomu došlo?

Slyšel jsem pokyn trenéra, že mám jít na hrot, ale se mnou se tam stáhnul i domácí útočník Beaugeul, který se mnou bojoval o nakopávané míče. Šlo o to, aby se k nám odrazil nějaký ten vybojovaný míč, ale to se nestalo.

Hrát na hrotu ti vyhovovalo?

Jsem vyšší, takže mi nedělá problém tam jít na vysoké balony.

Nechtělo to vaši hru trošku zjednodušit a zrychlit?

Samozřejmě. Hlavně v první půli jsme to moc tahali a žádný efekt to nepřineslo. V dalších zápasech se musíme zlepšit.

Nevyšťavil vás úterní pohárový zápas se Spartou?

Myslím si, že ne. Jsme na to trénovaní. Pokud chceme hrát na evropské úrovni, tak by nám anglické týdny neměly dělat problémy.

Kdyby Sparta večer vyhrála v Liberci, tak by se rozdíl zvýšil na sedm bodů.

Máte pravdu v tom, že kdyby vyhráli, tak by ta propast byla hodně velká. My musíme tuhle prohru napravit v jiných utkáních a musíme doufat, že Sparta nějaké ty body ještě ztratí.

Byli jsme málo důrazní v šestnáctce,řekl po utkání útočník Martin Doležal

Domácí již ve 12. minutě zápasu dali gól, vy jste však měli téměř osmdesát minut na to, abyste dali taky aspoň jeden gól. Proč tomu tak nebylo?

Těžká otázka. Opravdu nevím proč. Asi jsme byli v šestnáctce málo důrazní, chodilo tam málo centrů. Šanci jsem měl já, Beny, (Beneš), Gregy (Greguš), dvakrát to mohl dát Kopi (Kopic) a šanci měl i Mára Kysela. Takže příležitostí bylo dost, ale asi jsme měli být důraznější v koncovce.

Od začátku bylo vidět, že se Dukla soustředila na důslednou obranu a rychlé brejky a to se jim nakonec vyplatilo.

Bohužel! No, nám k úspěchu chyběla předfinální fáze. Tam jsme míče ztráceli a umožnili Dukle chodit do rychlých protiútoků. Na začátku jim vyšla jedna akce, která sice zaváněla ofsajdem, ale ofsajd to nebyl. Ten gól přišel bohužel dost brzo, ale na druhou stranu jsme měli dost času na to, abychom aspoň vyrovnali. Jinak si myslím, že jsme měli po většinu zápasu převahu, ale na to se nehraje.

Na druhou stranu si Dukla dost šancí vypracovala a Hrubý v brance dokazoval, že jeho současná forma je výborná.

Je to tak. Jejich brejky byly hodně nebezpečné a Vlasta dokazoval, že patří mezi nejlepší ligové brankáře.

Jak se ti hrálo na domácí stopery?

Mně se celkově dneska hrálo špatně a můj výkon nebyl dobrej. Skoro jsem neudržel balon a nedal jsem gól. Od toho tam přece jsem.

Jaký byl dnešní soupeř?

Dukla je nevyzpytatelná. Oni dokážou porazit každého, ale na druhou stranu třeba prohrát s posledním. Mají výbornou, rychlou rozehrávku a dneska to potvrdili.

Během devíti dnů jste sehráli tři těžké zápasy. Myslíš si, že to bylo na výkonu mužstva znát?

To nevím, jestli to bylo na někom znát. Někteří hráči odpočívali míň, někteří víc. Teď jsme však ještě postoupili do semifinále poháru a zbytek sezóny bude ještě náročnější. Jde jen o to si na to zvyknout. Dnešní zápas nám ukázal, že jsme i na konci utkání měli víc sil než domácí, takže trénovaní jsme dobře.

Nechtělo to hru zrychlit, zjednodušit?

Asi jo. Když jsme šli do postupného útoku, tak jsme ho někdy zpomalili. Soupeř se pak stačil vrátit.