Střelnice Pohár FAČR,

2
0

Bohemians Praha 1905

První poločas pohárového utkání se odehrál ve vlažném tempu korespondujícím s podzimním počasím, které vládlo na Střelnici. Baumit sice držel častěji míč na svých kopačkách, ale kombinace se odehrávaly daleko od pokutového území Bohemians. Nudu rozřízla 9.minuta, kdy Romera krásně našel uvnitř pokutového území Moulise a ten svou střelu namířil do tyče.

Domácí na chvilku pookřáli a o minutu později si míč na prsou připravil Novák a zamířil těsně nad. Ve 14.minutě pak Crnkič centrem našel přesně Moulise, který nekompromisní levačkou otevřel skóre utkání – 1:0.

Pak hra zase upadla do podprůměru a mnoho vzrušení na zeleném pažitu k vidění nebylo. Bohemians občas zahrozili po pravé straně především zásluhou Barteka, ale do zakončení se nedostali. Baumit dvakrát zakončil hlavou, ale pokusům Rossiho i Doležela chyběla jak razance tak přesnost.

Druhý poločas byl již na šance bohatší a hned tu první přetavili domácí ve druhou branku. V 50.minutě Pospíšilův přímý kop poslal hlavou na branku Rossi, Havránek míč neudržel a Doležal zblízka ukončil své střelecké trápení z posledních kol – 2:0.

O sedm minut později mohli Klokani snížit, když Novák prohrál souboj na kraji s Neradem a následnou přihrávku poslal Engelmann těsně mimo. Na druhé straně novic na ploše Mingazov posadil míč na hlavu Rossiho a za Havránka muselo zaskočit břevno!

Hosté byli druhý poločas přece jen aktivnější a po další akci musel Špit hluboko do pole, míč skluzem odehrál jen na kopačky soupeře, ale pohotový pokus z poloviny hřiště skončil mimo. Další šance si fotbalisté nechali na závěrečných pět minut. Nejdříve rychlý jablonecký brejk zakončil pumelicí Romera, ale Havránek se u tyče vyznamenal. Pak vyprodukovali velký závar uvnitř malého pokutového území Pražané a jablonecká obrana jen se štěstím odolala. Tečku za utkáním pak napsal Kysela, který centr Loučky poslal zblízka hlavou těsně mimo.

Do odvety si tak Baumit poveze dvoubrankový náskok.