Filip Novák
14’
Martin Doležal
43’

V derniéře letošního ligového ročníku poslal jablonecký kouč na pažit v Brně do základní sestavy místo Beneše Kyselu. V jihomoravské metropoli se hrál od začátku, vzhledem k postavení v tabulce, bezstarostný fotbal.

Jablonec šel v utkání brzy do vedení, už v páté minutě po nacvičené spolupráci našel šajtlí Pospíšil Nováka, který přidal svůj neuvěřitelný jedenáctý zásah v sezoně! Jablonec svou kvalitu prokazoval na hřišti i dál. Ve 14. minutě vypíchl míč Kerestešovi aktivní Masopust, přihrál na střed vápna Doležalovi, který s přehledem přidal druhou branku BAUMITu! Domácí vyzkoušeli pozornost Špita po dalekonosné střele Moukanza, kterou matador v jablonecké brance u tyče ale dokázal zkrotit. Jablonec dál ve hře dominoval, pět minut před poločasem nezužitkoval Romera smrtící jablonecký brejk, v náběhu měl hned tři své spoluhráče, ale svou příležitost zakončil jen střelou do boční sítě! Jablonec si přesto třetí branku do poločasu dokázal připsat. Po učebnicové akci přiťukl dvě minuty před poločasem Pernica Rossimu, ten nadýchaným centrem našel ve vápně Doležala, který krásnou hlavičkou ke vzádlenější tyři přidal třetí branku zelenobílého celku!

Domácí fotbalisté se po změně stran snažili o snížení tříbrankového vedení. Jablonec se neprosadil po dvou solidních rohových kopech, v další příležitosti pálil v pádu k tyči Greguš. I Zbrojovka si šance dokázala vypracovat. Dvacet minut před koncem domácí orazítkovali po střele Sýkory tyč, dorážka Čtvrtníčka mířila naštěstí vysoko nad! O dvě minuty později už se ale červení radovali ze snížení, postupný brejk zakončil Sýkora střelou z velkého vápna, kterou nedal jabloneckému brankáři šanci. Brněnští fotbalisté ožili a cíliti šanci na další snížení, osm minut před koncem se dostal k zakončení domácí Jugas, který přidal druhou branku domácích a zdramatizoval samotný závěr. V protiútoku táhl balon Kopic, ale střelu po jeho přihrávce Greguš namířil do domácího brankáře. V závěru zápasu se domácí snažili usilovně o vyrovnání, Jablonci nebyla uznána branka pro údajné postavení mimo hru, přesto vítězství 3:2 uhájil a raduje se z historického bodového maxima v prvoligové soutěži.