Martin Doležal
68’
Jan Kopic
75’

Trenér Šilhavý byl nucen na poslední domácí zápas udělat změny v základní sestavě. Vykartovaného Greguše nahradil v záloze Masopust, který se postavil na levé křídlo. Střed zálohy společně Hübschmanem opanovali Pospíšil a Mingazov.

Začátek utkání byl dost vlažný z obou stran. Hráči Baníku si chtěli pohlídat nástup našich fotbalistů. Do první vážnější šance se dostal stoper Pernica, kterému přiťukl centrovaný míč jeho kolega z obrany Beneš.

Ve 28. minutě se v dobrém světle ukázal gólman Špit, který nahradil zraněného Vlastu Hrubého. Jablonecký veterán tygřím skokem lapil nebezpečnou střelu z dálky.

Ve 30. minutě došlo k tvrdému kontaktu Doležala s obráncem Baníku ve vápně. Penalta se ale nepískala. O chvíli později se do slibné šance dostal Kopic, ale z vápna brankáře Pavlenku nepřekvapil.

Ve 34. minutě se vydal do útoku Luděk Pernica. Po hezké individuální akci Masopusta zprava se Pernica prosadil chytrou střelou z těžkého úhlu

Ve 41. minutě vedl Jablonec už 2:0. Po rychlém brejku vyzval ke skórování Kopice Mingazov. Honza si posunul míč do protipohybu obránců a chladnokrevně zavěsil. Rychlonohý záložník letos vstřelil již sedm branek.

Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první. Jablonec zatlačil obránce Baníku do hluboké defenzivy. Do nadějné šance se dostal Pospíšil, ale Pavlenka jeho střelu konečky prstů vytěsnil nad břevno.

O několik minut pozdějí Filip Novák zatáhl po levé straně míč do vápna a procedil ho skrze ostravského gólmana. Střela levého obránce poskakovala na brankové čáře a definitivně míč uklidil do brány až Doležal.

V 76. minutě to bylo již 4:0. Po sehrávce Crnkiće se dnes podruhé prosadil Honza Kopic.

Michal Špit si připisuje další čisté konto ve své úspěšné kariéře. Letos naposled před domácím publikem Jablonec zvítězil 4:0!