Lukáš Magera
13’
69’
Ruslan Mingazov

Ani napočtvrté jablonečtí fotbalisté ve vzájemném měření sil s Mladou Boleslaví neprohráli. V nedělním utkání 28. Kola SYNOT ligy remizovali v městě automobilů 1:1.

Po čtyřech dnech vyrukoval trenér Šilhavý na stejného soupeře na jeho stadionu se dvěma překvapivými změnami v základní sestavě. Na pravém kraji obrany nahradil Romeru Masopust a v útoku dostal příležitost před Doležalem Crnkić.

V úvodu zápasu dvakrát zahrozil domácí Skalák, v obou případech ale minut jabloneckou branku. Ve 13. minutě už šli domácí do vedení, po dlouhém autu Bořila se prosadil před Hrubým dlouhán Magera a Boleslav vedla. Srovnat mohl po dvaceti minutách hry Kopic, jenže svůj útok z křídla zakončil střelou do boční sítě. Nejlepší jablonecký střelec Filip Novák i tentokrát výrazně podporoval ofenzívu, jeho nebezpečný centr ale nedokázal v ideální příležitosti usměrnit hlavou z malého vápna Crnkić. Před poločasovým hvizdem se ještě dostal do souboje s brankářem Hrubým domácí Zahustel, míč ale v pádu neprotlačil do sítě. Jak se nakonec ukázalo jablonecký gólman se při tomto zákroku zranil, a po změně jej v jablonecké brance vystřídal matador Špit. To však nebyla jediná změna v jablonecké sestavě, Greguše vystřídal do druhé pětačtyřicetiminutovky útočník Doležal.

V úvodu druhé půle stříleli nepřesně nejdříve jablonecký Crnkić, na druhé straně vysoko přestřelil jablonecké břevno Magera. Velkou příležitost měl v 59. minutě domácí Zahustel, pálil ke vzdálenější tyči, Špit ale jeho střelu dokázal vyrazit! Nezáživný fotbal pak okořenila 69. minuta, Crnkić povedeným centrem našel hlavu Mingazova a bylo srovnáno! Na druhé straně se dostal za obranu Zahustel, BAUMIT ale podržel Špit. Jablonec vyrovnávací branka evidentně nabudila, ve velké příležitosti byl hned dvakrát Doležal, zejména jeho hlavička ze 74. minuty měla gólové parametry, jenže Hruška vytáhl famózní zákrok a míč dokázal vyrazit na roh! Poslední čtvrthodinu se hrál otevřený fotbal, Jablonec zkoušel rozhodnout, jenže v rychlém brejku běžel sám na Špita střídající Vacek, jablonecký gólman ale stačil jeho pokus srazit těsně vedle tyč!

Oba soupeři si tak nakonec body rozdělily za konečnou remízu 1:1.