1

FC Viktoria Plzeň

32’
Jan Baránek

V posledním domácím utkání se tým trenéra Šilhavého utkal s Viktorkou Plzeň. Po tvrdém boji a za nepříjemného sněžení nakonec v boji s úřadujícím mistrem nezískal ani bod.

Do utkání vybral jablonecký trenérský štáb pravidelnou sestavu z posledních utkání. V útoku se objevil Martin Doležal a ex-plzeňský Standa Tecl. Další bývalý hráč týmu soupeře Tomáš Wágner zůstal jen na lavičce. Naopak v dresu Plzně nastoupili Honza Kopic a Jan Kovařík.

Na začátku utkání byly oba týmy velmi aktivní. Plzeň zlobila rychlou přechodovou fází a Jablonec se snažil vybojovat šance hlavně důrazem. Se startem utkání se v Jablonci objevil i déšť se sněhem.

V první nadějné šanci byl v 10. minutě Romera. Po pěkné akci a centru Pospíšila ale na míč nakonec nedosáhl. Kluzký terén pohlednému fotbalu dnes moc nenahrával. I Plzeň hrozila - naštěstí Ďurišův gól nebyl uznán kvůli ofsajdu.

O chvíli později měli blízko ke gólu i Jablonečtí. Po střele Mingazova se k dorážce do prázdné brány málem dostal Karavaev.

Ve 32. minutě přišel trest. Po centru Hořavy se hlavou prosadil Baránek. O deset minut později měl gól na kopačce Pospíšil ale jeho technickou střelu zblokoval Kozáčik.

Do druhého poločasu vletěl Jablonec bojovně a šance se přelévaly z jedné strany na druhou. Nakonec se neprosadil domácí Mingazov ani hostující Kopic s Ďurišem.

Přestože Jablonec v závěru utkání stupňoval tlak i díky střídání Wágnera, Plzeň si domácí hráče i výsledek celého zápasu zkušeně pohlídala. Šlágr 15. kola skončil výhrou 1:0 pro úřadující mistra SYNOT ligy.