Pozápasové ohlasy: Novák a Pospíšil litovali zahozených šancí

SK Slavia Praha FK Jablonec
Synot liga, 11. kolo so 18. 10. 2014, 17:00

Zahozených šancí v sobotním utkání v Edenu nelitoval jen kouč, ale i samotní hráči. Po zápase hovořili nejlepší střelec týmu Filip Novák a záložník Martin Pospíšil.

Při gólu se brankář pohnul za zeď, tak jsem mu to poslal do jeho strany, tak viděl svůj gól náš nejlepší střelec, obránce Filip Novák

Jste spokojeni nebo nespokojeni s bodem?

Ano i ne. Kdybychom už v úvodu proměnili dvě šance, které jsme měli, tak by se zápas asi vyvíjel jinak. V první půli jsme byli lepším celkem a nakonec jsme skórovali z trestňáku. Škoda jen, že jsme si nechali dát gól do šatny. I ve druhé půli jsme měli dost šancí na to, abychom tady vyhráli, ale nic jsme nedali.

Dal jste gól, ale zpočátku to vypadalo, že nevíte, jak trestný kop zahrát.

Žádný zmatek to nebyl. Díval jsem se na slávistického brankáře, a když jsem spatřil, že se pohnul za zeď, okamžitě jsem míč poslal do jeho strany. Vyšlo to parádně, pochválil se střelec.

Už předtím jste mohl dát gól. Co se stalo, že vám to tam nespadlo?

Šance to byla velká. Byl jsem tam sám, bohužel jsem to dal do ruky padajícího gólmana. Tohle musím proměňovat.

Dostat gól do šatny, to by se asi stávat nemělo. Souhlasíte?

Naprosto. Nevím, co se stalo, ale najednou tam byl volný hráč a ten hlavičkou přeloboval našeho brankáře. Už jsem si myslel, že jsme se těchto chyb vyvarovali.

Ve druhé půli se, oproti první, hra vyrovnala. Proč tomu tak bylo?

Protože Slavie začala nakopávat balony za obránce a to nám dělalo trochu problémy. Navíc jsme nehráli dobře kombinačně jako v první půli.

Vstřelil jste svůj šestý gól a jako obránce se řadíte mezi nejlepší střelce SYNOT ligy. Co tomu říkáte?

Hlavní je, aby vyhrával mančaft. A když tomu svým gólem pomůžu já, budu jen rád.

Měli jsme na to tady vyhrát, řekl po zápase záložník Martin Pospíšil

Jak jste viděl první poločas?

Viděl jsem ho tak, že jsme ho měli vyhrát. Už v úvodu zápasu jsme měli dvě vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Celý první poločas jsme byli lepší. Přišly i další šance, ale pak si necháme dát před odchodem do šatny zcela zbytečný vyrovnávací gól.

Navíc po standardce, kterou jste si měli pohlídat.

Je to tak, tohle by se nám stávat nemělo.

Ve druhé půli už vaše hra nebyla kombinačně tak dobrá jako v první půli. Co se stalo?

Domácí přitvrdili hru a dlouhými balony se dostávali za naši obranu. Přesto tam z naší strany byly další šance, které jsme měli proměnit.

I Vy jste měl v závěru utkání šanci dát gól, bohužel však vás domácí gólman vychytal.

Škoda.  Jsem na sebe trošku naštvaný. Trenér nám říkal, abychom se snažili na domácího brankáře střílet po zemi. Kdybych to tak udělal, asi by z toho byl gól.

Takže zklamání?

Určitě. Z těch šancí jsme měli dát víc než jeden gól. Měli jsme na to tady vyhrát.

Za týden hrají v Jablonci silné Teplice a doma budete chtít určitě bodovat.

Máte pravdu. Bude to boj o přední příčky tabulky a v něm budeme chtít uspět. Doufám, že nám pomůžou i diváci. Jejich pomoc budeme potřebovat.