20’
Michal Jeřábek
90’
Miloš Kratochvíl

Obrovsky důležité tři body do našlapané tabulky získávají hráči Jablonce na půdě Teplic! Zde přečkali řadu šancí domácích, pak si dovolili luxus v podobě neproměněné penalty, aby v nastavení vystřelil tři body Kratochvíl po výhře 2:1

K důležitému zápasu na půdě Teplic vyrazila jablonecká výprava s jednodenním předstihem, kouč Rada udělal další dvě změny oproti nevydařenému úternímu derby s Libercem. Na Stínadlech dostal příležitost Kratochvíl na úkor Pleštila, stoper Jeřábek zase zaujal místo zraněného Jugase.

Hned v úvodní minutě pálil z voleje vysoko nad do ochranné plachty za jabloneckou brankou Řezníček. Poté se hrálo především na polovině domácích, ale bez většího ohrožení branky. Až táhl zajímavé přečíslení jablonecký Kratochvíl, celou akci se snažil i sám zakončit, ale rána se mu nepovedla podle představ. Po čtvrthodině hry vystihl rozehrávku stopera Jeřábka Moulis, teplický útočník se ale středem hřiště neprosadil. Na opačné straně hledal Doležal na zadní tyči Sýkoru, před ním však Tepličtí stačili zahrát do zámezí. Z následného Krobova rohového kopu hlavičkoval na branku Hübschman, Grigar neudržel balon ale dokázal vyrazit na další roh i dorážku Doležala. Do třetice už ale udeřilo, běžela 20. minuta, když kapitán Hübschman prodloužil Krobův roh na střed vápna, kde stoper Jeřábek uklidil míč k tyči Grigarovy branky a Jablonec se ujal vedení! Připomeňme, že Jeřábek ještě na podzim oblékal barvy teplického týmu.

Po dalších pěti minutách hry bylo v domácím vápně znovu živo, gólman Grigar vyrazil nejistě míč a Kodeš ho napálil do Plechatého, balon se pak snesl vedle teplické tyče. Domácí se připomněli po půlhodině hry rychlým kontrem, na Moulisovu pobídku těsně ve skluzu nedosáhl ve vápně Žitný. Teplický stadion mezitím začal zkrápět hustý déšť. V závěru poločasu měli „skláři“ výhodu trestného kopu přímo z hranice velkého vápna, Řezníčkův tečovaný pokus ale stačil Hrubý na brankové čáře vyrazit a dorážka Moulise naštěstí nemířila mezi naše tyče. Těsně před odchodem do kabin měly Teplice největší tutovku, Žitného centr do vápna Hrubý jen vyrazil před sebe a Řezníček z blízka neuvěřitelně přestřelil odkrytou jabloneckou branku!

Tepličtí reagovali na nepříznivý vývoj hned dvojím poločasovým střídáním a hned za dvě minuty hry v druhé půli se jim podařilo srovnat. Moulis našel na hranici velkého vápna neobsazeného Žitného, jeho tvrdou střelu stihl Hrubý jen vyrazit a dorážející Řezníček z blízka srovnal na 1:1.

I další zakončení měli na svědomí hráči ve žlutomodrých dresech, Řezníček tentokrát ale pálil vysoko na tribunu. Za vytrvalého deště se rázem hrálo nahoru dolů, domácí fotbalisté ale byli oproti našemu celku velmi nebezpeční. V 58. minutě Řezníčkovu prudkou hlavičku po rohovém kopu dokázal famózním zákrokem vytěsnit brankář Hrubý na roh! Brzy nato křížnou střelou vylekal jabloneckého strážce branky i Žitný. Moc nechybělo ani Moulisově přímému zakončení z trestného kopu. Čtvrt hodiny před koncem se nedohodli při odkopu balonu Hrubý s Jeřábkem, ale než Žitný stihl vystřelit na naší branku už byl jablonecký brankář na svém místě. Až v poslední čtvrthodině začal i Jablonec ohrožovat branku, Čmovš hlavičkoval nebezpečně na vlastní branku, ale Grigar byl na místě. Osm minut před koncem posoudil střet Čmovše s Jeřábkem hlavní arbitr Ginzel jako penaltový, pak si šel ještě ověřit situaci k videu. Jenže Krob nařízenou penaltu poslal jen doprostřed branky a Grigar míč stačil vyrazit! Dvě minut před koncem mohl být Jablonec za tuto lehkovážnost pykat, Žitného hlavičku z blízka ale ztlumil v rukavicích gólman Hrubý.

V 92. minutě pláchl po pravé straně čerstvý Pleštil, jeho přihrávku do vápna sklepl zády k bráně Holík proti noze Kratochvíla, který přesnou střelou vystřelil Jablonec důležité vítězství 2:1!