4’
Libor Kozák
18’
Martin Frýdek

Jablonec se Spartou si body rozdělil po remíze 2:2. Sparta vedla na Střelnici po poločase už o dvě branky, Jablonec ale především zásluhou střídajících hráčů v druhém dějství stihl vyrovnat.

Základní sestava trenéra Petra Rady doznala pro duel se Spartou dvou změn. Lehké zranění nepustilo do zápasu kapitána Hübschmana, toho nahradil ve středu záložní formace Pilík. Druhá změna byla ve stoperské dvojici, kde Plechatého, který nemohl hrát po dohodě klubů, nahradil Jugas.

Úvod zápasu ovlivnila situace ze 4. minuty, kdy hostující Hašek kolmicí za jablonecké obránce vysunul Kozáka, praporek pomezního rozhodčího letěl nahoru a signalizoval ofsajd, útočník Sparty svůj nájezd zakončil brankou. Hlavní rozhodčí Královec nakonec po konzultaci s videorozhodčím ale vedoucí branku soupeře přeci jen uznal. V 17. minutě přišel druhý gólový moment letenských barev, až příliš prostoru dostal na naší pravé straně kapitán Sparty Frýdek, ten se šikovně zbavil Jovoviće a pak parádní křížnou střelou trefil přesně vzdálenější šibenici Hrubého svatyně – 0:2.

Jablonec se z dvoubrankového náskoku soupeře oklepával těžko, Sparta šikovně vyplňovala prostory a na mokrém terénu toho Jablonci příliš nedovolovala. Ve 22. minutě vyplaval po rohovém kopu Jablonce ve vápně Břečka, hlavou ale mířil vedle tyče. Gólové parametry neměl ani technický pokus Kratochvíla, který skončil nad břevnem. Velká šance na snížení přišla až po půlhodině hry a rohovém kopu Pilíka, to hlavičkoval přesně k tyči stoper Břečka, Heča ale skokem k tyči zachránil Spartu od inkasované branky!

Do druhého poločasu udělal domácí lodivod hned dvě změny v sestavě, místo Pilíka a Jovoviće nastoupili ofenzivně ladění Chramosta a Matoušek. Nástup do druhé pětačtyřiceti minutovky měli lepší domácí, Holíkův přízemní centr odkopl Krejčí ve vápně jen k čerstvému Matouškovi, který se s ničím nepáral a tvrdou ranou ke vzdálenější tyči snížil na 1:2!

Jablonec gól nakopl, natlačil se před Hečovu branku a hrozil. Domácí kopali sérii rohových kopů, po jednom z nich vykopával balon u tyče stojící Lischka! Po standardní situaci a signálu pálil tvrdě Jugas a Heča měl s jeho ranou hodně starostí. Přes čtyři tisíce diváků pak sledovalo na Střelnici dravý průnik Matouška a souboj s Lichkou ve vápně, který rozhodčí jako penaltový neposoudil. Pražané po delší době zahrozili technickým lobem Hložka, který ale gólman Hrubý kontroloval. V 71. minutě se držel za hlavu v našem pokutovém území útočník Sparty Kozák, který netrefil balon ve vyložené pozici. Jablonec kontroval vzápětí, na levé straně potáhl balon Sýkora, míč se dostal k Chramostovi, který balon lišácky patou poslal přesně k tyči Hečovy branky a vyrovnal na 2:2!

Střelnice burácela a vzápětí letěl do sparťanského vápna přeci jen o chlup přetaženější centr, který Doležal hlavičkoval i proto nad branku. Jablonec cítil, že může ještě v poslední čtvrthodině dosáhnout i na úplný obrat v zápase. Jenže deset minut před koncem musel střídat zraněný Matoušek, kterého nahradil Kubista. Letenští se pak nastěhovali před domácí branku, ale výsledkem jejich snahy byl jen nafilmovaný pád střídajícího Hanouska, který ocenil rozhodčí žlutou kartou. V 90. minutě po jabloneckém rohovém kopu hlavičkoval do sítě soupeře Jugas, ale radost domácích byla přečasná, rozhodčí branku neuznal pro údajný jablonecký útočný faul. Sparťanskou obranou v nastaveném čase ještě provětral Sýkora, ale brankáře Heču už neohrozil a tak si týmy body rozdělily.