50’
Lukáš Masopust
54’
Jan Chramosta

Jablonec ve třetím jarním kole dokonale zaskočil Fastav Zlín, na vlastním hřišti mu nasázel čtyři branky! Jubilejní první gól v české soutěži si navíc připsal kapitán Hübschman a Radova družina tak zůstává na jaře stoprocentní!

Trenér Rada zůstal také ve třetím jarním zápase věrný stejné základní sestavě a opět tak potvrdil nepsané pravidlo, že vítězná sestava se nemění. To domácí vedeni novým koučem Petrželou nastoupili k zápasu s třemi změnami.

Hanouskův centr z levé strany na středu vápna v prvních minutách netrefil Trávník. Na druhé straně střelu Kopečného stačili zblokovat jablonečtí obránci. Z naší pravé strany centroval vzápětí Trávník, gólman Dostál vyrazil přímo k nohám Jovoviće, ten ale v rozhodující moment bohužel podklouzl. V 13. minutě poslal Hanousek na zteč Jovoviće, ten si míč postrčil do vápna a prudkou střelou pravačkou už poslal Jablonec do vedení! Domácí byli opařeni, Masopust sklepl skákavý balon na hranici vápna Trávníkovi, jeho střelu z voleje ale obránci stačili zblokovat. Jablonec byl dál při chuti, rohový kop hlavičkoval na přední tyči kapitán Hübschman, míč padal obloučkem na zadní tyč pod břevno, ale Dostál stačil míč vytěsnit konečky prstů mimo branku.

Domácí zlobil na levé straně především Jovović, ten si ukázkově ve vápně obhodil Kopečného, pak poslal míč prudce na bližší tyč, tam Dostál tentokrát stačil míč vyrazit na roh. Zlínští se příliš do hry nedostávali, až Mehanović z dobrých pětadvaceti metrů vypálil a brankář Hrubý musel skokem k tyči vytěsnit balon mimo branku. Jablonec se ale dál tlačil před branku Fastavu, po obléhání jejich branky hlavičkoval Považanec, škoda jen že jeho hlavičce chyběla větší razance. Jablonec dobře napadal a odměnou mu byl v 32. minutě druhý gól, balon šel od Hübschmana k Jovovićovi, ten zatáhl míč do vápna, zde se po odrazu míč vrátil k Hübschmanovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě – 0:2! Tomáš Hübschman se tak konečně dočkal tolik očekávaného prvního ligového gólu v tuzemské soutěži.

Do poločasu zkusil štěstí z dálky ještě Holeš, když vystihl domácí rozehrávku, ale zlínský gólman si s jeho střelou nadvakrát poradil. Nový kouč domácích poté překvapil, když těsně před poločasem vystřídal dvojici hráčů Mehanoviće a Kopečného.

Druhý poločas začal pro Jablonec opět famózně. Trávník v 50. minutě obral při rozehrávce Fastavu Vukadinoviće, hnedle mu nabíhali dva kraje, míč dostal vpravo rozeběhnutý Masopust, dostal se až těsně před brankáře a pak dloubl míč přesně k tyči domácí branky na 3:0! Za další čtyři minuty kopal Trávník rohový kop, míč přizvedl Pernica na zadní tyč k osamocenému Chramostovi a ten dal hlavou v pohodě už čtvrtou jabloneckou branku! To už někteří diváci na stadionu nevydrželi a začali předčasně opouštět vlastní stadion.

V 70. minutě zahrozili domácí, střelu Vukadinoviće tečoval nad jablonecké břevno Beauguel. Z dalšího rohového kopu Fastavu hlavičkoval mimo Železník. Alespoň korigovat nepříznivé skore mohl domácí Matějov, jeho trestný kop prolétl těsně vedle Hrubého tyče. Zblokována byla i střela střídajícího Ekapie. Jablonečtí však všechny šance v závěru přečkali a dočkali se sladkého čtyřbrankového vítězství na hřišti Zlína.