68’
Jan Kliment
79’
Rigino Cicilia

Jablonečtí fotbalisté nezvládli v dohrávaném utkání 18. kola FORTUNA:LIGY přímý souboj o třetí příčku. Severočeši prohráli na Střelnici se Slováckem vysoko 0:3, když větší část druhého poločasu hráli bez vyloučeného Jovoviće.

Naši fotbalisté dohrávaném utkání 18. kola nastoupili v totožné základní sestavě jako v posledním duelu proti Mladé Boleslavi. Ve slunečném odpoledni byl povrch na Střelnici mnohem pevnější a souvislejší. Kdo čekal v souboji předních týmů ligové tabulky zajímavou podívanou, musel byl v prvním poločase zklamán. V celém první dějství bylo k vidění jen pár náznaků na obou stranách. Kratochvílův pokus na branku neprošel díky houštině blokujících těl, na opačné straně hlavičkoval na přední tyči nepřesně i Daníček. Pak se po průniku Jovoviće k hlavičce prodral stoper Martinec, ale míč zaplápolal jen na vrchní síti branky Nemravy. Aktivně si počínal na levé straně hřiště Jovović, po jeho dalším průniku a vysunutí na Doležala chyběl jabloneckému útočníkovi půlkrok k dobrému zakončení. Za hosty zahrozil střelou z dálky hostující kapitán Kadlec, jenže pálil jen do nejvyšších řad opuštěné jižní tribuny. V závěru poločasu na hřišti přibylo i ostřejších zákroků, po jednom z nich musel být ošetřován Kratochvíl, který pak už do druhé půle nenastoupil.

Jablonecký středopolař Považanec následně z úctyhodné vzdálenosti prověřil připravenost Nemravy, který měl ale dobrý výhled a jeho střelu zalehl. Až v nastaveném čase prvního poločasu se zrodila největší a nakonec i jediná gólová šance první pětačtyřicetiminutovky. Jurečka po pěkné kombinaci přihrál míč před vápnem Petrželovi, jenž přesně k Hanušově tyči vystřelil Slovácku na Střelnici poločasové vedení.

Trenér Rada reagoval na vývoj hned dvojím střídáním v poločase, Kratochvíla a Kubistu nahradili Pleštil a Robert Hrubý. Právě střídající Pleštil zkoušel dvakrát nepřesně zakončovat na branku soupeře. V 54. minutě přišla další zásadní komplikace pro jablonecké barvy, Jovović nesmyslně na půlce prošlápl Klimenta a za svůj zákrok viděl z rukou rozhodčího Hocka červenou kartu.

Trápení našich barev dobře dokladovala i situace z 65. minuty, to dva jablonečtí útočníci Schranz a Doležal skákali spolu v souboji o stejný balon. Jen o dvě minuty později přišel o balon před naším vápnem Hrubý, Slovácko dostalo míč do kraje hřiště na Sadílka, který přesným balon uvnitř šestnáctky našel Klimenta, tomu se nepovedlo balon hned ideálně zpracovat, přesto měl tolik času na zakončení, až stačil míč poslat přesně k tyči Hanušovy branky na 0:2.

Jablonci se vůbec nedařilo, do předu si nedokázal vytvořit ani náznak šance. Naopak hosté z brejkové situace v 78. minutě navýšili svůj náskok, střídající útočník Cicilia zasekl míč před hranicí naší šestnáctky, zbavil se tak dvou našich bránících hráčů a pak povedenou střelou do šibenice zvýšil náskok hostujícího týmu na 0:3.

Jablonec se dostal jen k ojedinělému zakončení díky nepřesné střele Pleštila. Hostující fotbalisté si v klidu hlídali tříbrankový náskok, který bez většího odporu dovedli do vítězného konce. Slovácko natáhlo i v Jablonci svou sérii na devět zápasů bez porážky a osamostatňuje se na třetí příčce ligové tabulky. Naopak Jablonečtí nevyhráli už čtyři soutěžní zápasy v řadě a doma musí zkousnout vysokou tříbrankovou porážku.