62’
79’
44’
Martin Hašek

Náročný třetí anglický týden v řadě zakončili naši fotbalisté domácím vítězstvím nad Bohemians 1905 3:1. Dvěma góly se blýskl útočník Martin Doležal.

Jablonečtí fotbalisté měli po příletu z kazašské Astany pouhých 48 hodin do dalšího utkání s Bohemians 1905. Trenér Rada zůstal věrný stejné základní sestavě, která ve čtvrtek v hlavním městě Kazachstánu prohrála 1:2.

Samotný zápas začal střelou svátečního střelce a kapitána Hübschmana vedle branky Klokanů. V 9. minutě zahrál v pokutovém území hostující Dostál rukou a Jablonec měl výhodu pokutového kopu. K jeho realizaci se proti exjabloneckému brankáři Valešovi postavil Trávník, pokořil ho, ale na střelu do středu branky si gólman sáhl – 1:0.

Poté dvakrát napřáhl Považanec, ale oba jeho střelecké pokusy skončily vedle branky Pražanů. Po půlhodině hry ožili i hosté, výsledkem jejich obléhání naší branky bylo nepřesné zakončení od Yusufa. Pak už ale bylo živo především na druhé straně hřiště. Po rohovém kopu si míč na prsa zpracoval Považanec, ale jeho pokus ztečovali obránci soupeře na roh. Diváci tleskali šikovné kličce Jovoviće, který se tak uvolnil do vápna soupeře, přihrával Trávníkovi, ten ale volil zbytečně přihrávku na spoluhráče, místo samotného zakončení z dobré pozice. Pět minut před pauzou Lischka vysunul Sobola, ten dával ideální balon skrz celé malé vápno, jenže žádný z hráčů v zelenobílém nezasunul míč do branky. Bohemians vytěžili z minima maximum, ve 44. minutě Krchovu nahrávku zřejmě tečoval k Martinu Haškovi Hübschman, hráč Bohemians pak dokázal míč procedit přes Hrubého do branky a srovnal na poločasových 1:1.

Jablonec se tlačil do zakončení i po obrátce. Jovović se uvolnil před vápnem, pak ale z dobré pozice vysoko přestřelil. Rozhodčí neměl odvahu písknout v 55. minutě druhou penaltu pro Jablonec po souboji Šmída s Trávníkem. Pak vybojoval Holeš balon a přihrál ho do zakončení Jovovićovi, proti jeho střele na přední tyč dobře zasáhl Valeš. Ve skluzu zase těsně nedosáhl na balon ani Doležal po centru Trávníka.

V 60. minutě dvakrát z ničeho nic zahrozili hráči Bohemians. Dvakrát u toho byl Yusuf, nejdříve mířil prudkou střelou těsně vedle pravé tyče Hrubého branky. Jen o minutu později při rychlém brejku Schumacher zacentroval do vápna, kde opět číhal osamocený Yusuf, který naštěstí z voleje překopl naši svatyni. V 62. minutě ale udeřilo na opačné straně, do centru Trávníka se pěkně položil do balonu Doležal a vystřelil Jablonci vedení 2:1.

Srovnat mohli Klokani v 71. minutě, s parádní střelou Filipa Haška pod břevno si skvěle poradil Hrubý a dokázal míč vyrazit na roh. Čtvrt hodiny před koncem si hostující Vodháněl při průniku do našeho vápna zpracoval míč rukou, dostal se až před brankáře a pod jeho tělem vyrovnal. Rozhodčí vzápětí ale jeho vyrovnávající branku po komunikaci se svými asistenty neuznal, právě pro hraní soupeřová hráče rukou.

Na opačné straně pálil po rohovém kopu z otočky vedle šibenice Doležal. Dvanáct minut před koncem dal pomalou malou domů svému brankáři Krch, Doležal doběhl míč, kličkou se zbavil i brankáře Valeše a pak z úhlu poslal šouravý míč ke vzdálenější tyči na 3:1, který už v pádu nestihl z brankové čáry vykopnout ani chybující Krch. Dvougólový náskok svého týmu oslavil skluzem na trávník i impulsivní kouč Rada. Střelnice tleskala táhlé střele střídajícího Kratochvíla, za kterou se Valeš jen ohlédl. Trávník posléze zakombinoval s Holešem, po jejich akci měl výbornou palebnou pozici opět Kratochvíl, ale bohužel zamířil těsně vedle tyče.

Jablonec po náročném týdnu a cestováním zvládl vítězně nedělní utkání a před reprezentační pauzou si připisuje deváté vítězství v sezoně.