52’
Stanislav Tecl
90’
Radim Řezník

V 16. kole přivítal Baumit v přímém souboji o druhé místo Baumit plzeňskou Viktorii a před slušnou diváckou kulisou se do svého soupeře řádně zakousl. Již ve 2. minutě se Mingazov u rohového praporku zbavil s elegancí sobě vlastní Řezníka, udělal pár rychlých kroků po brankové čáře a jeho pobídku na malé pokutové území poslal mimo Crnkić.

Jablonec ve své aktivitě nepolevoval a především ve středu hřiště svého soupeře přehrával. Navíc plzeňští hráči předvedli několik nedorozumění v tom, kdo má hrát míč, a po jednom takovém extempore se míče zmocnil Doležal a z 16 metrů vypálil levačkou mimo. V 18. minutě dlouhán Doležal sklepl míč proti noze Mingazovovi a jeho volej namasíroval Kozáčikovu hruď. O minutu později přišla tutovka jako vyšitá. Jablonec ukázkově zakombinoval na pravé straně, Doležal ve střelecké pozici ještě hledal spoluhráče, zblokovaný míč se dostal na penaltu k Crnkićovi, ale ten své zakončení mezi tři tyče nestlačil!

Excelentní jabloneckou půlhodinu zakončilo prostrčení hravého Kopice na Romeru, jenž se ocitl sám před Kozáčikem, který se však propálit nenechal. Pak jablonečtí pod vlivem náročného stylu ubrali a pustili ke slovu také hosty. Mimo svou střel z uctivé vzdálenosti však hosté nic nepředvedli. Až ve 35. minutě se po chybě na polovině řítil Pilař jeden na jednoho proti Pernicovi, udělal zasekávačku, ale zakončení skončilo opět na tribuně za brankou. A když Baumit přežil i nepříjemnou standardní situaci v samotném závěru poločasu, šlo se do poločasových kabin za stavu 0:0.

V 51. minutě předvedli hrubku Hübschman s Kyselou, když oba vystoupili proti Kolářovi, míč však propadl za ně a Kolářův centr poslal na zadní tyči do sítě Tecl – 0:1.

A pro Jablonec mohlo být ještě hůře. O pár okamžiků později byl v obrovské šanci opět Tecl, ale ze 14 metrů ho skvěle vychytal Hrubý a udržel tak jablonecké akcie na obchodovatelné hladině. Ty mohly významně posílit o minutu později, to by ale Kopicova hlavička nesměla jen rozezvučet břevno plzeňské branky.

Zaslouženého vyrovnání se tak domácí dočkali v 65. minutě, kdy to na sebe vzal Kopic a nádhernou střelou přesně k tyči z 18 metrů vyrovnal – 1:1.

Baumit si pak vynutil platonický tlak, ze kterého žádnou velkou šanci nevytěžil, naopak v 79. minutě se musel vyznamenat opět brankař Hrubý, když zlikvidoval povedený volej Kovaříka z rohu pokutového území.

Už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně. V nastaveném čase však jablonečtí zadáci nezvládli situaci u autové čáry, následný centr Kovaříka byl odvrácen jen k Řezníkovi, který poslal míč přesně k tyči – 1:2!