56’
Jan Krob
89’
Robert Hrubý

Jablonečtí fotbalisté na úvod jara rozebrali novou teplickou obranu. Konto brankáře Grigara zatížili Na Stínadlech hned pěti góly a radují se z vysokého venkovního vítězství.

K prvnímu „jarnímu“ duelu vyslal kouč Rada sestavu, která nastoupila v první půli posledního přípravného poločasu s Duklou.

Hned v úvodních minutách bylo k vidění zakončení ze střední vzdálenosti, domácí pálili zásluhou Žitného, za náš tým zakončovali mimo branku Kratochvíl a Hübschman. V další akci se jabloneckým povedlo vylákat z branky gólmana Grygara, Krobův následný centr od autové čáry před opuštěnou branku však stačili domácí odvrátit za cenu rohového kopu. Také další zakončení bylo na jablonecké straně, Doležal ale v záklonu zamířil hlavou mimo a střela kapitána Hübschmana byla zablokována. Jablonec získával půdu pod nohama, ideální balon za obranu dostal Jovović, jenže brankář Grigar jeho přihrávku na spoluhráče přečetl. Žlutomodří zahrozili centrem Marečka, který si naštěstí naši stopeři srazili těsně mimo prostor tyčí. Tutovku měl po čtvrthodině aktivní hry Jovović, z otočky však těsně minul tyčku! Ve 22. minutě už byli Jablonečtí byli za svou aktivitu odměněni vedoucí brankou, Kratochvílův centr z levé strany sklepl Doležal k Považancovi, který prudkou střelou otevřel brankový účet utkání – 0:1.

Ve 34. minutě předvedl skvělou práci a napadání na půlce Pilař, balon si navedl až před vápno, vysunul do zakončení Doležala, jeho střelu sice Grigar stačil vyrazit, míč však do okryté branky stačil poslal Jovović – 0:2!

Jablonec byl viditelně při chuti, další propadlý balon po Krobově centru poslal Holík prudkou ranou mimo! A ve 38. minutě Jablonečtí znovu nemilosrdně trestali, Kratochvíl obral čistě o míč posledního váhajícího domácího hráče Žitného, svůj následný nájezd na Grygara chladnokrevně proměnil střelou ke vzdálenější tyči – 0:3. Radovi hoši tak odcházeli do kabin za tříbrankového vedení.

Domácí kouč Kučera sáhl v poločase hned ke trojímu střídání. První v druhém dějství však zakončovali opět hoši z podhůří Jizerských hor, Doležalova hlavička skončila rohovým kopem, Zeleného pokus ztlumil v náruči Grygar. Radovi svěřenci se dál skvěle pohybovali, získávali odražené balony, roztahovali hru do stran a tlačili se do zakončení. Další branky se dočkali v 56. minutě, po Považancově centru se sice neprosadil před Grigarem Pilař, míč však z úhlu poslal do sítě nekrytý Krob na 0:4 a trenér Rada svým svěřencům nestačil od střídaček tleskat.

Teplice se do hry dostávaly až v poslední dvacetiminutovce, první větší příležitost měli po zakončení Mareše, Hanuš však byl pozorný a udržel své čisté konto. Dobrou příležitost měl po brejkové akci náš útočník Doležal, ale na rozoraném hřišti vysoko přestřelil. Dvě minuty před koncem, když už kouč Rada i v takřka zimním počasí odhodil bundu, sedla pěkná střela po přiťuknuté Považance střídajícímu Robertu Hrubému, který vstřelil pátý a poslední gól do sítě nešťastného Grigara.

Radův tým tak navázal na povedený podzim, vyhrál třetí zápas v řadě a serii bez porážky prodloužil na osm zápasů.