0
1

77’
Martin Doležal

Jablonec zakončil anglický týden vítězstvím 1:0 na hřišti trápící se Karviné! Těsnou výhru vystřelil povedenou hlavičkou třináct minut před koncem zápasu útočník Doležal po ideálním centru Kratochvíla.

Po úterním pohárovém zápase v Opavě se na půdě Karviné kouč Rada vrátil k sestavě z vydařeného ligového zápasu s Teplicemi, kde došlo k jediné změně, Pilíka ve středu záložní formace nahradil kapitán Hübschman.

Domácí hned od začátku dali najevo, že budou hrozit. Do jabloneckého vápna šlo od prvních minut hned několik nebezpečných balonů. Nedůrazný Jovović nechal z pokutového území vystřelit Smrže, gólman Hrubý však stačil míč vyrazit. Smrž brzy poté poslal do našeho vápna nebezpečný centr, na který těsně nedosáhl Petráň. Na opačné straně hlavičkoval mimo domácí svatyni Kratochvíl. Nebezpečnější byli ale nadále domácí fotbalisté, Ndefe našel na hranici vápna Petráně, ten měl až příliš prostoru, naštěstí jeho střela minula pravou tyč Hrubého branky zhruba o metr. Pak zahrozil Jablonec po rohovém kopu Kroba, zblízka zakončoval Doležal, míč vyrazil gólman Pastornický, ale k zákroku se nepřiznal a následoval jen odkop od branky. Nad karvinskou branku mířily posléze i pokusy Kratochvíla a Sýkory. Považancův nadýchaný centr poslal hlavou mimo tyčku i stoper Břečka. Další Krobův rohový kop napálil povedeně bez přípravy Sýkora, jeho rána proletěla těsně nad břevnem. Před poločasem začaly přibývat zajímavé momenty před brankou Karivné, centrovaný balon Jovoviće brankář Pastornický vyrazil, do míče se opřel za vápnem Považanec, ale mířil jen na tribunu.

Stejně jako začátek prvního poločasu i úvod druhé půle patřil spíše Karviné. Navalná hra z obou stran však stále zajímavé momenty nepřinášela. Až v 62. minutě měli Jablonečtí výhodu trestného kopu poblíž šestnáctky, Krob přiťukl míč z místa přestupku Kratochvílovi, ale jeho projektil zpacifikoval u tyče brankář Pastornický. Trenér Rada pustil do zápasu i v poháru produktivního Chramostu. V 70. minutě poslal šikovný balon do vápna soupeře Považanec, na penaltovém puntíku z obrovské šance ale nastřelil jen tělo gólmana zakončující Kratochvíl! Čtvrt hodiny před koncem se na pravé straně hřiště poblíž rohového praporku skvěle uvolnil Kratochvíl, poslal do vápna ideální centr na první tyč, kde Doležal hlavou poslal míč přesně ke vzdálenější tyčce a vystřelil Jablonci vedení!

Jablonec mohl záhy navýšit své vedení. Střídající Kubista prodloužil hlavou míč na Sýkoru,ten sám ve vápně zakončoval, ale do střely mu skočil obětavým zákrokem Ndefe! Další dobré přečíslení našich barev zastavil na hranici ofsajdu hrající Chramosta. V nastaveném čase dostal přihrávku za obranu Sýkora, vyhnul se i brankáři ale sám se tím vytlačil ze střeleckého úhlu a svou akci nakonec ani nezakončil. Jablonec to ale mrzet nemuselo, utkání dotáhl do těsného vítězství a raduje se z tří bodů!