Lukáš Juliš
26’
75’
Kasper Hämäläinen

Jablonec bere z ligového utkání v Olomouci bod za remízu 1:1. Náš tým na Hané prohrával, dvakrát zasahoval VAR, jablonečtí hráli 55 minut proti deseti, ale stihli jen vyrovnat.

Druhý zápas během týdne přivál do jablonecké sestavy hned několik změn. Vykartovaného Kubistu nahradil pro ligové klání kapitán Hübschman. Kouč Rada musel oželet služeb nemocného Sýkory, místo něj hrál od začátku mladý Pleštil.

Oba týmy si v první desetiminutovce vytvořily po jedné příležitosti, Sigma zahrozila po zakončení Juliše, jenž z blízka překopl břevno, Jablonec mohl skórovat po střele Chramosty, proti té ale dobře vyběhl brankář Mandous a jablonecký útočník ho z blízka nastřelil. Ve 13. minutě vracel míč do jabloneckého vápna Gonzalez, na jeho pobídku si naběhl Chytil a zblízka rozvlnil jabloneckou síť, jenže Hanáci se dlouho neradovali. Situaci přezkoumal přítomný VAR, který odhalil ofsajdové postavení zakončujícího hráče a branku domácích odvolal.

Sigma byla živější a tlačila se před jabloneckou branku. Ve 26. minutě vracel Greššák míč na malé vápno, kde hned trojice jabloneckých hráčů neuvěřitelně promáchla, míč se dostal k Julišovi, jenž zblízka propálil Hrubého – 1:0.

Po půlhodině hry kapitán Hübschman vybojoval ve středu hřiště míč, vysunul Považance, jeho zakončení ale postrádalo vetší razanci. O chvilku později to jablonecký středopolař zkoušel znovu a s větší vervou, tentokrát olomoucký brankář míč krotil nadvakrát. Ve 35. minutě se dral do zakončení Doležal, těsně před vápnem ho Gonzalez zezadu fauloval a k překvapení našich barev viděl jen žlutou kartu! Do hry tak opět promluvil přítomný videorozhodčí, který opravil rozhodnutí hlavního arbitra a Gonzalez se nakonec pakoval po červené kartě ze hřiště. Následný trestný kop Krob zakroutil přes zeď, skvělý skok ale předvedl brankář Mandous a míč stačil vyrazit.

Po dalším jabloneckém rohovém kopu Kroba vyplaval na zadní tyči Holík, jenže osamocený uklidil míč vedle branky! Jablonec v přesile jednoho muže držel míč, ale vážnější šanci si do půle nevytvořil. V nastaveném čase prvního poločasu předvedl obrovskou chybu v rozehrávce Jugas, jeho úmysl přečetl Greššák, Sigma šla ve dvou hráčích od půlky sama na brankáře Hrubého, Greššák chtěl akci vyšperkovat přihrávkou na nabízejícího se Housku, před ním však stačil ve skluzu míč zahrát do autu vybíhající gólman Hrubý! Jablonec tak mohl být rád, že odcházel do kabin jen s jednobrankovým mankem.

Po změně stran se Jablonečtí snažili využít přesilovku, vedle branky zakončoval Považanec, Hübschmanovu ránu zastavil tělem Greššák. Tutovka na vyrovnání se zrodila v 57. minutě, Považanec načasoval přihrávku za obranu pro Pleštila, jenže ten vysoko překopl olomouckou branku! Pak rychle vhodil aut Krob, a Doležal z úhlu protáhl brankáře Mandouse. Jablonec dál kroužil kolem domácí šestnáctky, Sigma spoléhala na brejkové situace a když už byla možnost, pozdržela hru.

V 72. minutě se Hála lehce zbavil Plechatého, jeho přihrávku ve skluzu zkoušel zakončovat Vepřek, brankář Hrubý ale stačil míč zachytit před brankovou čárou. Trenér Rada poslal na hřiště Hämäläinena a Matouška a náš tým se čtvrt hodiny před koncem dočkal branky. Na centr Kroba od rohového praporku si naběhl střídající Hämäläinen a hlavou srovnal na 1:1!

V další jablonecké akci prodloužil míč Chramosta na Matouška, a ten vyprášil rukavice brankáře Mandouse. Vítězství na naší stranu mohl strhnout v 90. minutě Považanec, toho z pravé strany našel přihrávkou pod sebe Holík, jablonecký záložník však prudkou ranou rozduněl jen břevno a tak se body dělily.