Klíše Česká liga U19 B, 25. kolo

FK Ústí nad Labem

3
2

Jablonec začal zápas aktivně a ve 2. minutě Bělinovu střelu k levé tyči srazili ústečtí na rohový kop. Těch bylo v rychlém sledu celkem pět a po tom posledním zleva Štěpánek hlavou na zadní tyči minul. Domácí zahrozili v 7. minutě prudkou střelou Láchy vedle. Ve 12. minutě po autovém vhazování zprava Vojta Horáček ideálně vysunul do úniku Musílka a ten nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1. Hosté se neradovali dlouho a Ústí srovnalo hned ve 14. minutě brankou Chodory, který uklidil míč do odkryté branky po přihrávce z pravé strany. V 18. minutě vyrazil Mazánek prudkou střelu Turka na roh. Ten z levé strany využil opět Chodora, který svou druhou brankou skóre zápasu otočil. Jablonec měl ve 32. a 34. minutě dvě možnosti ohrozit branku domácích z trestného kopu, ale jak Jákl, tak Urbánek neuspěli.

Po obrátce se jablonečtí snažili o vyrovnání a měli k tomu několik příležitostí. Ve 47. minutě Ladislav Horáček pálil nad branku. V 51. minutě po faulu na Urbánka Matěj Javůrek mířil k levé tyči, ale brankář Němec mu míč chytil. V 54. minutě další trestný kop Jákla tentokrát až od pravé brankové čáry Štěpánek usměrnil z úhlu k zadní tyči do sítě – 2:2. Další možnosti v zápase mohly přijít z narůstajících trestných kopů na obou stranách, ale z nich úspěch nepřicházel. V 71. minutě průnik Víta zastavil až Malimánek odkopnutím míče na roh. V 82. minutě na druhé straně pálil Matěj Javůrek a Němec střelu jen vyrazil. Štěstí z trestného kopu se nakonec přiklonilo na stranu domácích v 87. minutě. Zprava ho rozehrál Vít a ve vápně nejlépe zorientoval Smutný a zblízka ze skrumáže poslal míč do sítě. Jablonec ve zbývajícím krátkém čase chtěl srovnat z trestného kopu po faulu na Musílka, ale Tokárův pokus soupeři odrazili.