Mozartova Česká liga U19 B, 24. kolo

2
3

MFK Chrudim

Jablonec začal utkání velmi dobře a už v páté minutě se ujal vedení brankou Musílka, kterého levou stranou do úniku vyslal Ráček. Chrudim na branku reagovala v 8. minutě střelou Holuba do břevna. Za dvě minuty Podzimek sklepl míč Malimánkovi, jehož prudká střela letěla nad branku. V 15. minutě Podzimkův trestný kop z pravé strany od brankové čáry proletěl podél branky hostů, aniž by ho kdokoli trefil. Chrudim měla šanci v 18. minutě, když Rožkovu střelu k pravé tyči Mazánek jen vytěsnil na roh. Vzápětí na druhé straně centr Ráčka z levé strany Vojta Horáček hlavou poslal mimo branku. V dalším okamžiku chrudimští rychlý brejk zakončili střelou Frička z dálky, která těsně minula levý růžek jablonecké branky. V 32. minutě Ladislav Horáček dobře našel volného Musílka, ale jeho střelu brankář chytil. Na 2:0 pro domácí zvýšil ve 40. minutě Urbánek, který si na hranici vápna poradil se třemi soupeři a přesně umístil střelu do branky.

V 51. minutě se Musílek snažil prosmýknout mezi dvěma zadáky soupeře, ale jeho slabou střelu brankář zneškodnil. V další minutě Chrudim celkem snadno snížila stav, když nekrytý Jankele střelou po zemi poslal míč k levé tyči do branky. V 57. minutě Vojta Horáček nadějnou střelou brankáře Gregovského nepřekonal. Chrudim v této fázi zápas získávala herní převahu a z ní v 60. minutě po rohovém kopu zprava Zikmunda hlavou jen těsně minul břevno Mazánkovy branky. V 63. minutě bylo srovnáno, když z hranice vápna se trefil Bakeš. Hosté pak pokračovali v převaze, z které chtěli strhnout vítězství na svou stranu. Blízko k tomu měli v 80. minutě z trestného kopu, ale ten jim Mazánek vyrazil. A tak o druhém bodu ze zápasu se rozhodovalo střelami ze značky pokutového kopu. Hosté byli úspěšní ve všech pokusech, domácí díky jedné zahozené druhý bod nezískali.