čt | 26.10.2017 | 10:00 hod. | Kukleny
3. Neradílek
FK Jablonec
35. Landfeld

Sestava OHK: Linhart – Studýnka, Zapletal, Daněk, Knespl – Peš, Javůrek (65. Votrubec) – Pohořálek (71. Havlíček), Neradílek (59. Nemeš) Rybcszuk - Kocourek.

Sestava JAB: Vajner - Scholz, Petržilka, Hajdo, Ráček - Štěpánek, Bělina (78. Jákl) – Urbánek (74. Podzimek), Vosecký (85. Velich), Landfeld - Horáček V.

Rozhodčí: Ježek - Dujsík, Skyba. Bez karet.

Komentář k utkání

Jablonec nevstoupil do utkání dobře. Ve druhé minutě Pohořálkovu šanci hlavou lapil Vajner. Ve třetí minutě už Olympia vedla, když centr z levé strany pohodlně do sítě umístil Neradílek. Hosté tak museli už od úvodu dotahovat náskok soupeře, jako již v předchozích zápasech poněkolikáté. V 8. minutě se o to pokusil dalekonosnou střelou Štěpánek a gólman Linhart míč jen srazil na roh. V 16. minutě Vajner vyběhl odrazit hlavou míč až ke středovému kruhu, což se sice mu podařilo, ale míče se přesto zmocnil Pohořálek a poslal ho po zemi, naštěstí pro hosty, těsně vedle pravé tyče. V další minutě pak Vajner kryl střelu hlavou Kocourka. Jablonec měl příležitost v 19. minutě z trestného kopu před obloukem vápna, ale Ráček zeď i branku přestřelil. Hosté postupem času získávali herní převahu, z které dosáhli vyrovnání v 35. minutě. Autorem branky byl Landfeld po přihrávce Voseckého. V 38. minutě mohl jít Jablonec do vedení, ale z akce Voseckého a Landfelda Horáček branku těsně netrefil. Ve 44. minutě neuspěl ani Bělina, který střelou z otočky branku přestřelil.

Ve druhém poločase Jablonec v herní převaze pokračoval, bohužel bez gólového zakončení. V 50. minutě neuspěl střelou z dálky Ráček. V 61. minutě z další akce Voseckého a Landfelda pálil Horáček, ale brankář Linhart střelu chytil. Tento gólman za dvě minuty odrazil střelu Běliny k Landfeldovi, jemuž dorážku také dokázal vyrazit. Na druhé straně se v 77. minutě vyznamenal Vajner, který pohotově srazil na roh prudkou střelu Votrubce. Jablonec mohl strhnout vítězství na svou stranu 86. minutě, ale to by musel Landfeld z výhodné pozice na zadní tyči usměrnit míč do sítě po centru Horáčka z levé strany. O druhý bod ze zápasu zase rozhodovaly střely ze značky pokutového kopu, ve kterých byli po šesti pokusech domácí úspěšní pětkrát, hosté čtyřikrát.