ZŠ Mozartova Česká liga U19 B, 2. kolo

6
0

FK Náchod

V úvodu zápasu měli několik minut herní a územní převahu hosté z Náchoda. Ale z první akce domácích padla i první branka zápasu. O tu se zasloužili Štěpánek s Kinčlem. Štěpánek ve vápně skvěle našel Kinčla, který uklidil míč do sítě. Náchod zahrozil za tři minuty, ale střela hlavou mířila nad branku. Odpovědí byla v 11. minutě prudká střela Hajda z hranice vápna, kterou gólman Tupec až nadvakrát zneškodnil. V 14. minutě Hajdo poslal míč na střed Bičištěmu, který míč posunul doleva Landfeldovi, jenž poslal míč po zemi k levé tyči do branky hostů. Na 3:0 zvýšil v 18. minutě Bičiště po akci Hajda, který vyslal doleva Landfelda, z jehož úniku přišla přihrávka do vápna Bičištěmu, který už nezaváhal. V 19. minutě přišla ke slovu letošní novinka v soutěži. Landfeld obdržel žlutou kartu a musel na deset minut ven. Hosté tak hráli přesilovku, z níž vytěžili jen rohový kop. Naopak Jablonec dal v oslabení čtvrtou branku, kterou ve 25. minutě vsítil Štěpánek po přihrávce Voseckého. V 36. minutě to bylo 5:0, kdy svůj druhý gól dal Landfeld z přihrávky Bičištěho z levé strany. Pak měl šanci ve 43. minutě z přihrávky Kinčla Vosecký, ale jeho střela branku přeletěla. Vosecký se přece jen mezi střelce zapsal, a to v poslední minutě první půle, když zblízka dorážel svou střelu do pravé tyče náchodské branky.

Ve druhém poločase se obraz hry jabloneckých výrazně změnil. Hra upadla do průměru a šance k navýšení skóre nepřicházely. Za zmínku stojí snad dalekonosná střela Štěpánka z 63. minuty, která letěla nad branku stejně, jako pak podobná rána Jákla v 78. minutě. Od 68. minuty jablonečtí hráli desetiminutovou přesilovku po žluté kartě Růžičky, ale ani tu nevyužili. V 83. minutě Vostál našel zleva před brankou Landfelda, ale ten namísto dovršení svého hatricku branku přestřelil. Tři minuty před konce náchodští měli svou nevětší šanci ke skórování, ale po rohovém kopu z pravé strany trefili jen levou tyč domácí branky.