so | 22.7.2017 | 14:00 hod. | Mils, Rakousko
Přípravná utkání
FK Jablonec
30. Martin Doležal
1:2
1:1
- -
- -
Göztepe Izmir
29. a 74. Nabil Ghilas

Sestava JAB: Hrubý - Janković (83. Janetzký), Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Trávník (83. Breda), Kubista, Zelený (72. KUčera) - Mihálik, Doležal (60. Mehanović).

Komentář k utkání

V úvodu zápasu se náš turecký soupeř více držel na míči a více se snažil hrát na naší polovině. Často však za hranicí ofsajdu, a tak většina nebezpečných situací končila hvizdem rozhodčího. V ostatních případech si nebezpečnými míči do vápna poradila obrana s Vlastou Hrubým. Po jednom z rychlých brejků však Göztepe zahrozilo a překvapivá střela skončila těsně vedle branky.

Na hranici třicáté minuty pak špatně rozehrála naše obrana a útočník Nabil Ghilas poslal Göztepe do vedení 1:0. To však netrvalo ani minutu. Masopust s Doležalem vybojovali míč u vápna soupeře a druhý jmenovaný pohotovu střelou vyrovnal na 1:1!

Do druhého poločasu jsme vstoupili beze změn, ale snažili jsme se více na soupeře tlačit. Dařilo se nám dostávat více na polovinu soupeře, ale všechny příležitosti končily na obraně Göztepe nebo nepřesností ve finální fázi. V 74. minutě jsme pak chybovali opět v defenzivě a soupeř naše zaváhání potrestal, když se podruhé v zápase trefil Ghilas.

Závěrečnou pasáž zápasu jsme se snažili hrát jen do ofenzivy. Do příležitostí jsme se dostali, ale k přímému ohrožení branky jsme se nedostali. Deset minut před koncem se protáhl do vápna Michal Trávník, byl faulován, ale penaltu sudí nepískal. Ani krátký tlak v závěru nepřinesl gólovou střelu a poslední utkání v přípravě končí porážkou 1:2.


Fotografie ze zápasu

O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.