Kössen, Rakousko Přípravná utkání, příp.

1
2

Fleetwood Town F.C.

První herní prověrka na soustředění v Rakousku byla proti anglickému Fleetwood Townu, který hraje ve třetí lize.

Úvod zápasu byl v režii našeho soupeře, který nastoupil ve velkém tempu a vysoko napadal naši rozehrávku. Herní převahu jsme ustáli a postupem času jsme se začali více dostávat do hry. Akce po stranách a následné centry do vápna defenziva soupeře sbírala. I přesto jsme se dostali do dobrých příležitostí. Zřejmě největší v prvním dějství měl Mehanović, kterého našel ve vápně Breda. Před bosenským fotbalistou na poslední chvíli padl do střely stoper soupeře spolu s brankářem Cairnsem. Na druhé straně se náš soupeř prosadil, ale pro ofsajd gól neplatil.

Do druhého poločasu nastoupila naše téměř celá nová jedenáctka. Zůstali ve hře jen Janković s Kubistou a gólman Hrubý chytal do 60. minuty. Byli jsme více ve hře a dostali jsme se také do vedení. V 68. minutě si navedl středem hřiště míč na střelu Hanousek a povedenou střelou okolo brankáře otevřel skóre zápasu. V další velké šanci jsme byli čtvrt hodiny před koncem. Po zakončení Kučery již lovil míč zřejmě zpoza brankové čáry gólman soupeře, ale sudí branku neuznal. Fleetwood Town v závěru vsadil vše na ofenzivu a vyplatilo se to. Nejprve se prosadil Coyle uvnitř vápna v 88. minutě a v 90. minutě z přímého kopu podstřelil zeď Maguire - 1:2.