so | 1.10.2016 | 10:30 hod. | Mělník
ČFL ženy 2016/2017
FC Mělník
2. Nesládková, 30. Němcová
2:6
2:3
- -
- -
FK Jablonec
16. Farbárová, 18. Trojáková, 40. Farbárová, 67. Raková, 76 Trojáková, 89 Raková

Sestava MEL: Slavíková Radka [B], Veselá Klára [K], Němcová Michaela, Filová Andrea, Sailerová Aneta, Nesládková Jana, Krchovová Monika, Vedralová Adéla, Skřivánková Jitka, Červenková Ilona, Váňová Žaneta, Nováková Eliška

Sestava JAB: Plátková Andrea [B], Bendová Martina, Farbárová Simona, Fialová Zuzana, Trojáková Pavla, Bakešová Dominika, Čápová Petra, Mikásková Dominika, Klápšťová Andrea, Bistiaková Lenka, Vaníková Denisa [K], Tuhá Nela, Valentová Nikola, Raková Iveta, Nováková Julie

Komentář k utkání

V sobotu se naše ženy vydaly k soutoku Labe a Vltavy. V minulých týdnech si tým prošel krizí díky absenci hráček a především špatné atmosféře. Nezbývalo, než přijít s razantní změnou přístupu, což podpořily i poslední změny v realizačním týmu. Nový trenér žen Karel Vodrážka a staronový vedoucí Petr Mikula holkám naordinovali tlustou čáru za všemi neúspěchy a do budoucna hlavně pozitivní přístup, užívat si naplno radost z fotbalu, dokázat se navzájem podpořit a táhnout za jeden provaz.

A holky to opravdu vzaly za své! Do Mělníka se sjelo hned 15 kvalitních fotbalistek a od prvního okamžiku v týmu vládla skvělá nálada a bojovný duch, což se přeneslo i na hřiště!

Snad to bylo právě to pozitivní naladění, které zapříčinilo lehkomyslnost hry hned na začátku a z toho gól do naší brány ve druhé minutě. Ale co nezabije to posílí a tak od té chvíle hra probíhala v naprosté většině na půlce soupeře a mělnická brankářka se nezastavila. A i když odvedla pro svůj tým opravdu skvělý výkon a většinu našich šancí zmařila, přesto šest střel našich holek skončilo v její síti.

Je skvělé, že kromě nejlepší střelkyně ligy Pavly Trojákové, se prosadily i dvě velké naděje týmu – patnáctiletá Simona Farbárová a sedmnáctiletá Iveta Raková, která k nám přišla v létě z Turnova. Tu měl trenér Vodrážka schovanou na střídačce jako žolíka v rukávu pro závěrečných 25 minut hry. A její čerstvost a rychlost zpečetila Jabloneckou výhru. Každá z našich střelkyň zařídila shodně po dvou gólech a náš útok se tak stává velkou hrozbou pro všechny soupeře.

Zároveň je ale potřeba pochválit i všechny ostatní hráčky, protože makaly naplno a až na pár chyb hrály skvěle!


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.