Maskot

Ahoj,

jsem fotbalový maskot Jablonce. Jmenuji se Jizerka a mým domovem je jablonecká Střelnice.

Jsem sovička a patřím mezi sýce rousné, kteří se vyskytují v jehličnatých lesích Jizerských hor. Řadím se mezi zvláště chráněné druhy a v roce 2004 byla i pro mě vyhlášena Ptačí oblast Jizerské hory.

Jablonecký fotbalový klub se připojil ke Společnosti pro Jizerské hory a pomáhá chránit přírodu Jizerských hor, aby byla pro mě a další sovy stále dobrým domovem.

Kde právě lítám?

Jsem dost rozlítaná. Sleduj mě, aby věděl/a, co dělám ve volném čase.

Sovička přilétla jako překvapení na Soví noc.

Děti lyžovaly s Jizerkou

Jizerka se účastní halových turnajů mládeže

Jizerka kouzlila s Alexem

Sovička pomáhala uklízet přirodu Jizerských hor

Jizerka zlobila

Jizerka se objevila ve Studenci.

Během Víkendu otců jsem byla dost vidět!

Zase ve škole:) Tentokrát se mnou před Slavií vyroazilo 6 hráčů.

Před utkáním se Spartou jsem byla ve škole. Naštěstí pro mě neplatí školní docházka:)

S Lukášem Masopustem jsem vyrazila do škol.

Jmenuji se Jizerka.

Fanoušci mi pomáhali vybrat jméno.

Kde mě můžete potkat?

Plyšová sovička

V jabloneckém fanshopu najdeš i plyšáka sovičky Jizerky. Jeho koupí zároveň přispěješ na dobrou věc. Částka 100 Kč z prodejní ceny bude putovat na ochranu Jizerských hor

O sýci rousném

(lat. Aegolius funereus)

Sýc rousný je menší druh sovy z čeledi puštíkovitých. Obývá rozlehlé jehličnaté lesy především horských oblastí. Hnízdí v dutinách stromů vytesaných datlem. Loví jen v noci. Odhadem žije v ČR přibližně 600 – 800 párů. Jako silně ohrožený je sýc rousný zvláště chráněným druhem.

Zajímavosti:

• Rozpětí křídel: 50 – 62 cm
  • Barva: hnědá, bílá, černá
  • Hlas: pupupupu
  • Potrava: hlodavci, menší ptáci, hmyz

Spolupráce se Společností pro Jizerské hory

Jsme velice rádi, že jsme se připojili ke  Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. a společně pomáháme chránit Jizerky, aby byly nejen pro sýce stále dobrým domovem.

Společnost působí již od roku 1999 v regionu Jizerských hor, kde se snaží o obnovu přírodních a krajinných hodnot. Realizuje praktická opatření - výsadby alejí, zřizování návštěvnické infrastruktury a provozuje Středisko ekologické výchovy na Jizerce.

Toto středisko každoročně navštíví přes 1000 dětí z celé ČR, které tak mají příležitost se pomocí zajímavých programů seznámit s Jizerskými horami a v krásném prostředí Jizerky posilovat svůj vztah k přírodě.

Rychlé zprávy

Tisková konference

V úterý 17. července ve 13:00 hodin se na Střelnici uskuteční tisková konference před startem nového soutěžního ročníku FORTUNA:LIGY. Tiskovou konferenci budeme v přímém přenosu vysílat na našem Facebooku!

Prodej permanentek

Prodej permanentek pokračuje také v týdnu před startem FORTUNA:LIGY! Každý všední den do 15 hodin na sekretariátu klubu. Navíc můžete k zakoupení permanentky využít také online prodej! V online prodeji je však možné zakoupit pouze permanentku v základní plné ceně.

Sekretariát uzavřen

Ve středu 11. července bude sekretariát klubu FK Jablonec z technických důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Termíny 1. a 2. kola!

Už známe termíny 1. a 2. kola nového ročníku FORTUNA:LIGY! Ligu začneme v pondělí 23. 7. v Ostravě a doma se poprvé představíme v neděli 29. 7. proti Spartě. Více v rozpisu zápasů.