Maskot

Ahoj,

jsem fotbalový maskot Jablonce. Jmenuji se Jizerka a mým domovem je jablonecká Střelnice.

Jsem sovička a patřím mezi sýce rousné, kteří se vyskytují v jehličnatých lesích Jizerských hor. Řadím se mezi zvláště chráněné druhy a v roce 2004 byla i pro mě vyhlášena Ptačí oblast Jizerské hory.

Jablonecký fotbalový klub se připojil ke Společnosti pro Jizerské hory a pomáhá chránit přírodu Jizerských hor, aby byla pro mě a další sovy stále dobrým domovem.

Kde právě lítám?

Jsem dost rozlítaná. Sleduj mě, aby věděl/a, co dělám ve volném čase.

Sovička přilétla jako překvapení na Soví noc.

Děti lyžovaly s Jizerkou

Jizerka se účastní halových turnajů mládeže

Jizerka kouzlila s Alexem

Sovička pomáhala uklízet přirodu Jizerských hor

Jizerka zlobila

Jizerka se objevila ve Studenci.

Během Víkendu otců jsem byla dost vidět!

Zase ve škole:) Tentokrát se mnou před Slavií vyroazilo 6 hráčů.

Před utkáním se Spartou jsem byla ve škole. Naštěstí pro mě neplatí školní docházka:)

S Lukášem Masopustem jsem vyrazila do škol.

Jmenuji se Jizerka.

Fanoušci mi pomáhali vybrat jméno.

Kde mě můžete potkat?

Plyšová sovička

V jabloneckém fanshopu najdeš i plyšáka sovičky Jizerky. Jeho koupí zároveň přispěješ na dobrou věc. Částka 100 Kč z prodejní ceny bude putovat na ochranu Jizerských hor

O sýci rousném

(lat. Aegolius funereus)

Sýc rousný je menší druh sovy z čeledi puštíkovitých. Obývá rozlehlé jehličnaté lesy především horských oblastí. Hnízdí v dutinách stromů vytesaných datlem. Loví jen v noci. Odhadem žije v ČR přibližně 600 – 800 párů. Jako silně ohrožený je sýc rousný zvláště chráněným druhem.

Zajímavosti:

• Rozpětí křídel: 50 – 62 cm
  • Barva: hnědá, bílá, černá
  • Hlas: pupupupu
  • Potrava: hlodavci, menší ptáci, hmyz

Spolupráce se Společností pro Jizerské hory

Jsme velice rádi, že jsme se připojili ke  Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. a společně pomáháme chránit Jizerky, aby byly nejen pro sýce stále dobrým domovem.

Společnost působí již od roku 1999 v regionu Jizerských hor, kde se snaží o obnovu přírodních a krajinných hodnot. Realizuje praktická opatření - výsadby alejí, zřizování návštěvnické infrastruktury a provozuje Středisko ekologické výchovy na Jizerce.

Toto středisko každoročně navštíví přes 1000 dětí z celé ČR, které tak mají příležitost se pomocí zajímavých programů seznámit s Jizerskými horami a v krásném prostředí Jizerky posilovat svůj vztah k přírodě.

Rychlé zprávy

Vstupenky na Hradec!

V neděli hrajeme od 16:00 proti Hradci Králové na hřišti v Mladé Boleslavi. Vstupenky pro fanoušky Jablonce do sektoru hostů jsou v prodeji POUZE ONLINE! Nakupovat vstupenky můžete NA TOMTO ODKAZU! Jiná možnost nákupu vstupenek do sektoru hostů není. Pouze online.

BALÍČKY NA RANDERS A ALKMAAR

Upravili jsme pro vás ceny balíčku na zbylé dva zápasy Evropské konferenční ligy UEFA! Neváhejte a pořiďte si vstupenky na dva domácí zápasy proti Randers a Alkmaaru za zvýhodněnou cenu! Detaily ohledně prodeje najdete v článku na webu!

VSTUPENKY NA ŽILINU!

Ceny vstupenek jsou celkem ve třech vlnách. Až do úterní půlnoci (17. 8. 2021 23:59) jsou ceny vstupenek na utkání 200 play-off Evropské konferenční ligy UEFA 200 Kč. Ve středu 18. 8. 2021 bude po celý den cena 250 korun a v den zápasu 19. 8. 2021 je cena vstupenky 300 korun. Využijte proto v co největším počtu online předprodej vstupenek. Nejenže budete mít jistotu místa na Střelnici, ale také můžete ušetřit peníze. Na infocentru dostanete k lístkům také dotazník, který bude k dispozici i v den utkání. Tento dotazník musí být vyplněn a předán při vstupu na stadion a týká se to každého, kdo má vstupenku. Tato povinnost neplatí pro majitele placených permanentek, kteří ji mají na své jméno. Dotazník je ke stažení ZDE! Prodejní doba na INFOCENTRU: Úterý 17.8.: 10:00 - 17:00 (cena vstupenky 200 Kč) Středa 18.8.: 10:00 - 17:00 (cena vstupenky 250 Kč) Čtvrtek MATCHDAY 19.8.: 18:30 start pokladen (cena vstupenky 300 Kč)

VSTUPENKY DO TEPLIC

V neděli 15. srpna se FK Jablonec od 16 hodin představí v Teplicích a v prodeji jsou vstupenky do sektoru hostů na Stínadlech. Cena vstupenky je 110 Kč a NAKUPOVAT MŮŽETE ZDE.

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.