Dotazy na klub


Pokud chcete položit otázku, musíte být přihlášen. Přejít na přihlášení

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 482 odpovědí v této kategorii celkem.

miloszaruba (miloszaruba1951@seznam.cz - jablonec n/n)
3.6.2019, 17:28
 
Dobrý den,bude někde zveřejněn plán přípravy na novou sezonu? jak se bude řešit vznik ”Bečka” po zrušení juniorky? i mě se nelíbí, že se nakoupí hráči za nějaký peníz a pak dostanou malou příležitost se ukázat.Plně ale respektuji, že jediný kdo rozhoduje o sestavě je tréner.Nejsem ale jediný který toto kritizuje, stejně jako kritizuju střídání hráčů v utkání.Ale jak sem napsal víše je to věcí trénera.Jako nemůžu souhlasit s vyjádření trénera že je ze ”staré školy”.Ale pokrok jde dál, tak by se to mělo projevit i u trénera.

Odpoveď:
Dobrý den,

o plánu letní přípravy A mužstva již informuje článek na našem webu. Další články (jako o kádru nastupujícím do přípravy atp.) budou v brzké době následovat.

Vznik "Béček" je momentálně problémem všech týmů, které měly přihlášenu Juniorskou ligu a řeší hlavně soutěž, do níž svůj B tým přihlásit - tedy zda divizi, případně ČFL. Jakmile bude v záležitosti FK Jablonec B vše administrativně a organizačně dořešeno, připravíme určitě taktéž na web informační článek pro naše příznivce.

O otázce trenéra a jeho "zavděčení se" všem zainteresovaným stranám (fanouškům, vedení klubu, hráčům, sponzorům a partnerům atd.) by pochopitelně bylo možné dlouze diskutovat a každý může na tuto věc mít malinko odlišný názor. Z nedávné minulosti lze vypíchnout například "problematiku Wengerova Arsenalu", kdy po přestěhování na Emirates Stadium lodivod londýnského klubu sázel především na mladé hráče a jejich výchovu a Arsenal tak hrál velmi pohledný a zajímavý, leč ne vždy zcela efektivní, fotbal ještě s přidanou hodnotou v podobě vychovávání talentovaných hráčů a pochopitelně také jejich následného (pro klub velmi výhodného) prodeje. ALE... Pro nezaujatého fotbalového diváka krása a důvod k obdivu, pro zaryté fanoušky klubu bída a katastrofa, jelikož to v podstatě znamenalo ústup z bojů o trofeje. Tento příklad je také velmi zjednodušený, ale má jen ukázat, že pohled různých skupin na věc se může výrazně lišit. Zkrátka a dobře, vždy lze najít pozitiva i negativa a také tomu tak (nejspíše) vždy bude...

Děkujeme za podporu, FKJ
mirekny (mirekny@seznam.cz - jablonec n.n.)
26.5.2019, 18:47
 
Jak je možný,že Pelta nakoupí za mnoho milionů hráče a trenér je nepustí na hřiště.Řešíte návštěvnost a toto je jeden z důvodů slabé návštěvnosti,protože fanoušky to trápí.

Odpoveď:
Dobrý den,

v první řadě je potřeba poznamenat, že nové hráče nekupuje pan Miroslav Pelta, který je jednak majoritním vlastníkem akcií Fotbalového Klubu Jablonec, a.s. a zároveň také členem jeho představenstva, nýbrž klub jako takový. Rozhodně nelze popřít, že pan Pelta má při rozhodování hlavní slovo, avšak nelze říci, že by šlo výhradně o jeho rozhodnutí.

Hodnotu hráčů lze jen obtížně zcela objektivně hodnotit. Obvykle jde prostě a jednoduše jen o to, s jakou částkou musí jeden klub přispěchat, aby klub druhý toho či onoho hráče uvolnil. Určitě tedy není možné tvrdit, že například fotbalista, za něhož např. klub ze středu tabulky zaplatí částku okolo 2 milionů korun, je horší než ten, za něhož klub z čela tabulky zaplatí 15 milionů korun.

Samotné rozhodování o základní sestavě nebo o vysílání náhradníků do utkání je pak (alespoň v FK Jablonec) výhradně na uvážení a rozhodnutí hlavního trenéra (po případné konzultaci s jeho asistenty). To je ostatně také logickým krokem, jelikož je to právě trenér, kdo nese odpovědnost za konečný výsledek utkání. Lze uvést jednoduchý příklad; pokud přesvědčíte cukráře, aby Vám upekl dort přesně podle vašich instrukcí a dort vám ve finále nebude chutnat, jen těžko můžete vinit cukráře, protože on pouze plnil vaše přání...

Tento příklad je pochopitelně velmi zjednodušený, ale jak známe z domácího i zahraničního prostředí, v případě nepříznivých výsledků toho či onoho fotbalového týmu dochází obvykle k výměně trenéra. A je právě úkolem trenéra vybrat sestavu, která podle jeho vědomí a svědomí dokáže předvést ten nejlepší výkon v daném utkání. A v takovém případě by měla jít cena hráčů zcela stranou.


Děkujeme za podporu, FKJ
Jablonecacek34 (Spartanek.25@seznam.cz)
10.5.2019, 12:42
 
TAk se nam nechvalne blizi opet zapas s ostravou a moc by me zajimalo jak tobude po skonceni zapasu zase nas nechaji nasi chytri policajti sedet na tribune nez odejdou po skadovani a dekovacce ostravsti fanousci a pak budeme moct jit dom mi z tribuny B domu po hodine co se oni opet budou courat nebo to bude jinak?

Odpoveď:
Dobrý den,

po předchozím domácím utkání proti ostravskému Baníku jsme avizovali, že situaci, která nastala po skončení utkání, považujeme za velmi nešťastnou a také že povedeme jednání se zástupci PČR o tom, abychom se podobným nepříjemnostem pro naše příznivce v dalších domácích utkáních vyhnuli.

K těmto jednáním v uplynulých dnech a týdnech skutečně došlo a pevně věříme, že již po skončení včerejšího vítězného zápasu se jejich výsledek pozitivně promítl do organizace odchodu našich fanoušků ze stadionu.

Děkujeme za podporu, FKJ
4.5.2019, 20:11
 
Dobrý den,
rád bych se zeptal, kdy bude na Střelnici opravená světelná tabule pro fanoušky na stadionu. Již delší dobu musí fanoušci sledovat výsledky z ostatních stadionů na mobilu místo aby mohli tyto informace sledovat na světelné tabuli. Je to docela ostuda pro prvoligový stadion, který se snaží probojovat do evropských soutěží.

Odpoveď:
Dobrý den,

jak jsme již před nedávnem informovali v odpovědi na jiný dotaz, světelná tabule je aktuálně před kompletní výměnou, jelikož aktuální (již dlouho sloužící) v průběhu této sezony vypověděla službu. Výroba nové, aby odpovídala přesně našim potřebám a požadavkům, je však poměrně dlouhý proces. Momentálně pracujeme v klubu na tom, aby nová světelná tabule byla nejen náhražkou té původní, ale spíše plnohodnotným krokem vpřed pro náš stadion. Zároveň je potřeba opět připomenout fakt, že klub a majitel stadionu Střelnice není tentýž subjekt a při úpravách stadionu tedy musí vždy dojít ke vzájemnému konsensu ohledně případných úprav či změn. Věříme však, že již co nejdříve bude v tomto směru opět vše v pořádku!

Momentálně nasvědčují jednání mezi zástupci vedení klubu, vedením Statutárního města Jablonec nad Nisou a případnými dodavateli, že nová světelná tabule by měla být k dispozici nejpozději na zahájení nového ročníku FORTUNA:LIGY. Všem fanouškům, které tato skutečnost při jejich návštěvách stadionu jakkoliv omezuje se vedení klubu omlouvá za dočasné komplikace, avšak současně také doufáme, že po provedení úprav se budeme moci společně radovat z dalšího posunu zázemí našeho stadionu vstříc špičce naší nejvyšší soutěže.

Děkujeme za podporu, FKJ
28.4.2019, 17:54
 
Dobrý den,
jsem jeden z majitelů permanentek FK Jablonec na tribunu B. Při včerejším zápase mezi Jabloncem a Ostravou jsem zažil nepříjemné překvapení ze strany pořadatelské služby. Hlasatel oznámil divákům nejdříve, že fanoušci hostujícího týmu zůstanou sedět po skončení zápasu ve svém sektoru a až potom budou opouštět stadion. Tuto informaci po zhruba deseti minutách otočil v neprospěch diváků z tribuny B. Jako dalších několik set věrných diváků jsem se po skončení zápasu pokusil dostat z tribuny B dříve než se hostující diváci rozhodnou opustit svoje místa. Čekalo mě ale nepříjemné překvapení, kde ze strany pořadatelů byly stovky domácích fanoušků drženi proti své vůli na tribuně B. Dalších čtvrt hodiny se fanoušci Ostravy loučili se svým mužstvem a za zhruba půl hodinky se pár stovek podnapilých fanoušků Ostravy pomalým krokem ploužilo na vlak za doprovodu policie. Tento proud fanoušků Ostravy se stejně po sto metrech spojil s fanoušky z tribuny A. Proto mi připadá toto opatření jako nesmysl. Podle mého názoru mohl být umožněn fanouškům z tribuny B odchod na tribunu A přes okolí hřiště. Jablonec je asi jediným mužstvem v české lize, kde jsou upřednostňováni fanoušci hostů před domácím fanouškem. Asi jeden z důvodů, proč si příští rok nekupovat permanentku na tribunu B či snížit počet domácích diváků na Střelnici. Mohl byste mi tento krok pořadatelské služby trochu vysvětlit?


Odpoveď:
Dobrý den,

v první řadě by se chtělo vedení klubu omluvit všem fanouškům, které tato nešťastná událost po utkání proti Baníku postihla, ačkoliv bohužel klub neměl sebemenší možnost tuto skutečnost jakkoliv ovlivnit.

Bezpečnost mimo areál stadionu je plně v gesci Policie České republiky, což se projevilo i v tomto případě. Zástupci PČR bylo totiž vyhodnoceno, že pro celkové bezpečí vně stadionu (konkrétně tedy v blízkém okolí tribuny B) je vhodnější nejprve zajistit odchod fanoušků FCB ze stadionu a přilehlých ulic a teprve poté nechat odejít domácí příznivce z tribuny B. Rozhodnutí PČR pak musí náš klub i pořadatelská služba plně respektovat a řídit se jím.

Počínání hlasatele bylo v tomto případě ovlivněno tím, že v době, kdy podával původní hlášení o tom, že příznivci FCB budou svůj sektor opouštět později, ještě nebyl seznámen s výše uvedeným rozhodnutím PČR, ze kterého pak plynulo jeho následné "převrácené" hlášení.

Vedení našeho klubu toto rozhodnutí považuje za nešťastné (ať už kvůli přihlédnutí k běžným zvyklostem v podobných případech, nebo i s ohledem na následné dění v okolí stadionu) a v následujících dnech budeme jednat se zástupci PČR, abychom pro další domácí utkání hájili zájmy našich příznivců.

Bohužel pro nemalou část našich příznivců stejně jako pro zástupce vedení klubu táto událost byla velkou kaňkou na jinak velmi povedeném závěru základní části FORTUNA:LIGY.

Děkujeme za podporu, FKJ
Jablonecacek34 (Spartanek.25@seznam.cz)
28.4.2019, 11:08
 
Dobry den zajimalo by me proc doslo tedka ze najednou meli vcera prednost odchodu ze stadionu ostravaci pred jabloneckyma fanouskama z tribuny B a jestli tohle bude pokazdem ze zapasu ze z ciziho mancaftu pujdou domu driv a budou mit prednost tak se Vam na to fandeni z tribuny B vsichni brzo vykaslou.Protoze tohle co se vcera stalo muze vymyslet jenom blbec a zduraznuju to slovo blbec

Odpoveď:
Dobrý den,

v první řadě by se chtělo vedení klubu omluvit všem fanouškům, které tato nešťastná událost po utkání proti Baníku postihla, ačkoliv bohužel klub neměl sebemenší možnost tuto skutečnost jakkoliv ovlivnit.

Bezpečnost mimo areál stadionu je plně v gesci Policie České republiky, což se projevilo i v tomto případě. Zástupci PČR bylo totiž vyhodnoceno, že pro celkové bezpečí vně stadionu (konkrétně tedy v blízkém okolí tribuny B) je vhodnější nejprve zajistit odchod fanoušků FCB ze stadionu a přilehlých ulic a teprve poté nechat odejít domácí příznivce z tribuny B. Rozhodnutí PČR pak musí náš klub i pořadatelská služba plně respektovat a řídit se jím.

Vedení našeho klubu toto rozhodnutí považuje za nešťastné (ať už kvůli přihlédnutí k běžným zvyklostem v podobných případech, nebo i s ohledem na následné dění v okolí stadionu) a v následujících dnech budeme jednat se zástupci PČR, abychom pro další domácí utkání hájili zájmy našich příznivců.

Bohužel pro nemalou část našich příznivců stejně jako pro zástupce vedení klubu táto událost byla velkou kaňkou na jinak velmi povedeném závěru základní části FORTUNA:LIGY.

Děkujeme za podporu, FKJ
miloszaruba (miloszaruba1951@seznam.cz - jablonec n/n)
27.4.2019, 08:33
 
Dobrý den,budou platit na utkání v nástavbě stávající permanentky? nebo jen nově koupené? Děkuju za odpovět.

Odpoveď:
Dobrý den,

permanentky na soutěžní ročník 18/19 platí pochopitelně také pro obě domácí utkání nadstavbové části FORTUNA:LIGY.

Pevně věříme, že si na tato utkání najde do ochozů Střelnice cestu co možná nejvíce našich příznivců, abychom s jejich podporou společně dosáhli nejlepšího možného umístění a výsledků!

Děkujeme za podporu, FKJ
liazak (eman.linke@seznam.cz - jablonec)
19.4.2019, 15:58
 
Dobry den,bude se měnit travnik a kdy dik.

Odpoveď:
Dobrý den,

jak si naši fanoušci mohli již všimnout, k úpravám a částečným výměnám trávníku dochází v průběhu téměř každé sezony operativně, pokud je kvalita hřiště v určitém místě výrazně horší. Nejčastěji se toto týká brankovišť, k čemuž došlo i v jarní části aktuální sezony, kdy byl náš trávník po zimě napaden sněhovou plísní.

Vzhledem ke stáří našeho hřiště, zejména jeho podloží a systému vyhřívání, je naplánována rozsáhlá rekonstrukce, která by pravděpodobně měla proběhnout v horizontu 1-2 let, nicméně její přesný rozsah stejně jako termíny jsou předmětem již probíhajících jednání zástupců vedení klubu se zástupci vedení Statutárního města Jablonec nad Nisou jakožto majitele objektu. Teprve po skončení těchto jednání bude možné na vaši otázku jednoznačně odpovědět.

Děkujeme za podporu, FKJ
dědek50 (kristeks@seznam.cz - Jablonec)
18.2.2019, 13:42
 
Dobrý den,chci se zeptat proč upřednosťujete fanoušky na tribůně A před tribunou B.Rozdáváte podsedáky,o ten podsedák vůbec nejde ale všechno na tribuně A.Veškeré akce se konají rovněž tamProstě Béčko je odřízlé od všeho dění.To by byl problém dvě hoztesky nebo někoho dát na Béčko.Ozvučení tamtéž je žalostné,skoro žádné.A proč nefunguje světelná tabule?Buďte tak hodní s starejte se o všechny fanoušky,vždyť fandíme stejnému klubu.Děkuji za odpověď.

Odpoveď:
Dobrý den,

děkujeme za dotaz a postřeh. Zmiňovaná akce s podsedáky byla organizována partnerem ligy společností FORTUNA, takže byl počet personálu limitován právě rozhodnutím společnosti FORTUNA, která umístila své hostesky rozdávajících tyto podsedáky pouze před hlavním vstupem do areálu Střelnice.

Zároveň momentálně sbíráme podobné podněty a připomínky, abychom od nové sezony mohli nastavit lepší úroveň služeb na tribuně B.

Ozvučení v celém areálu Střelnice bylo vyměněno v úvodu podzimní části ligy kvůli podmínkám UEFA pro Evropskou ligu. Bohužel v jarní části došlo několikrát k technickým problémům s ozvučením, které momentálně řešíme, aby byly co nejdříve odstraněny.

Světelná tabule je aktuálně před kompletní výměnou, avšak výroba nové, aby odpovídala přesně našim potřebám a požadavkům, je poměrně dlouhý proces. Věříme však, že již co nejdříve bude v tomto směru opět vše v pořádku!

Děkujeme za podporu, FKJ
MichalKocour (kocour-michal@seznam.cz - Jablonec nad Nisou)
26.5.2018, 14:53
 
Dobrý den
Jsou nějaké plány na stavbu nové tribuny v případě postupu do základní skupiny EL, nebo aspoň rozšíření stávajících, abychom to mohli hrát v domácím prostředí a ne někde v exilu (i kdyby to byl Liberec, kde stav trávníku je na zlé úrovni).
Děkuji

Odpoveď:
Dobrý den,

po dobu trvání sezony 18/19 jsme naštěstí od UEFA získali výjimku týkající se požadované minimální kapacity stadionu stanovené pro stadiony kategorie UEFA Stadium Category 4 (což znamená minimální kapacitu 8.000 míst k sezení). Jelikož je však tato výjimka omezena pouze na aktuální sezonu, do budoucna by již byla Střelnice zařazena do kategorie 3, na níž není povoleno hrát utkání skupinové fáze (případně následné jarní fáze) klubových soutěží UEFA, přestože ostatní parametry kategorie 4 náš stadion splňuje a v aktuálním ročníku byl náš klub pochválen autoritami UEFA za velmi dobré organizační zvládnutí domácích utkání skupinové fáze UEL z hlediska jimi hodnocených kritérií.

Konkrétně tedy k vašemu dotazu; určitá studie na vybudování čtvrté ("severní") tribuny již nějakou dobu existuje, nicméně do její realizace je v tuto chvíli relativně daleko. Důvodů k tomu je celá řada, namátkou lze zmínit nízkou návštěvnost během ligových utkání (ostatně bohužel ani na premiérová domácí utkání prestižní skupinové fáze UEL se nepodařilo Střelnici zcela zaplnit), což pochopitelně případného investora, kterým by v tomto případě mělo být nejspíše Statutární město Jablonec nad Nisou jako majitel objektu, příliš nemotivuje k dalšímu navyšování kapacity (navíc za poměrně vysokých nákladů). Dále je tu pak také problém se samotným místem pro vybudování tribuny, jelikož svah pod severní stranou stadionu není podle odborníků schopen nést v současné podobě takto těžkou a masivní konstrukci, což by výši případné investice ještě několikanásobně navyšovalo.

Určitě se však touto otázkou ve spolupráci se zástupci Statutárního města Jablonec nad Nisou v dlouhodobém horizontu zabýváme, protože bychom si rádi účast ve skupinové fázi UEL na DOMÁCÍM stadionu zopakovali a pevně věříme, že vy - naši příznivci - také!

Děkujeme za podporu, FKJ


Další stránky
123456>>

Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.