Práce s mládeží

Jablonecký klub patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější fotbalová střediska mládeže v Čechách. V současné době se mládežnický úsek skládá z třinácti družstev od nejmladších věkových kategorií po dorostence. Pod občanské sdružení, které je odděleně od akciové společnosti ( A+B družstvo dospělých) spravuje mládežnické celky včetně tří družstev žen různých věkových kategorií.

Základním cílem úseku je vybudovat u chlapců i dívek základní vztah k fotbalu a sportu obecně. Ve fotbalovém vzdělávacím procesu nabízíme důsledný rozvoj herních dovedností a pohybových schopností. Díky cílenému tréninkovému procesu se daří i po sportovní stránce. Důkazem toho je i postupné zařazování nejtalentovanějších hráčů do vyšších věkových kategorií.

Tento proces pak vyúsťuje v pravidelné zařazování vlastních odchovanců do kádru profesionálního týmu dospělých. Mezi nejvýznamnější odchovance poslední doby patří například Milan Fukal, Josef Jindříšek (nyní Bohemians Praha 1905) nebo Adam Hloušek (nyní FC Viktoria Plzeň). Do kádru ligového A týmu prošli mládeží FK Jablonec hráči Vojtěch Kubista, Ondřej Mihálik, Martin Kouřil, Jan Díl, Michal Štěpánek, Matěj Kubista, Dominik Pleštil, Michal Černák, Oliver Velich a další.

Kontakty na vedení Fotbalové akademie Jablonec

Ředitel akademie
Benjamin Vomáčka
vomacka@fkjablonec.cz, tel.: +420 777 902 744
Manažer úseku mládeže
Josef Mička
josef.micka@fkjablonec.cz, tel.: +420 721 260 226
Šéftrenér žáků
Jan Kozderka
honza.kozderka@fkjablonec.cz, tel.: +420 725 837 027
Šéftrenér přípravek
Marcel Belšan
marcel.belsan@fkjablonec.cz, tel.: +420 728 761 444
Sekretář mládeže Milan Kykal
mladez@fkjablonec.cz, tel.: 606 394 004

Název klubu:
Fotbalový Klub Jablonec
Číslo klubu: 5120051
Rok založení: 1945
Klubové barvy: zelená a bílá
Počet mládežnických celků: 14
(B tým, 4 dorosty, 4 žáci, 6 přípravka)
Počet týmů žen: 1 (žákyně)
Značka výstroje: CAPELLI SPORT
Značka míčů: CAPELLI SPORT
Dresy:

Adresa:
Fotbalový Klub Jablonec, a.s.
U Stadionu 4904/5,
466 01 Jablonec nad Nisou
Email: sekretariat@fkjablonec.cz

Novináři mohou o nové celosezónní akreditace zažádat na e-mailu akreditace@fkjablonec.cz

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.