Úspěchy

1963 Postup do 2. ligy

Od roku 1945 se hráči fotbalového klubu SK Jablonec nad Nisou v čele s L. Čulíkem a M. Adamírou snažil dostat do ligové soutěže. Několikrát k tomu bylo blízko, ale podařilo se to až v roce 1963, kdy Jablonec postoupil do 2. ligy rovnou z krajského přeboru. Divize totiž byly zrušeny.

Tým k postupu dovedl trenér Ladislav Čulík, kterého i samotní hráči nosili na ramenou. Jako na snímku z postupového utkání nad Baníkem Lom, které Jablonec vyhrál hladce 3:0 po trefách Otty, Cinibulka a Kozderky.

1974 Postup do 1. ligy

Úroveň jablonecké kopané měla pod hlavičkou TJ LIAZ vzestupnou tendenci, která vyvrcholila v roce 1974 postupem do I. celostátní fotbalové ligy pod vedením zasloužilého mistra sportu Ladislava Nováka.

Postupový tým z roku 1974. Zleva sedí Augustin Badin, Luboš Šrejma, trenér Ladislav Novák, asistent Jaroslav Dočkal, Ludevít Huščava a Jaroslav Mužík. V prostřední řadě jsou tajemník Oldřich Polák, Jaroslav Vávra, Rudolf Svoboda, Milan Matoušek, Karel Pěnek, Josef Frydrych, Jiří Vošta a vedoucí týmu Ivo Šelbický. Nahoře jsou Pavel Bartyzal, Josef Ladislav, František Jelínek, Miloš Kukla, Luděk Štarch a Jaroslav Petříček.

1994 Návrat do 1. ligy

V roce 1991 byl jablonecký fotbal doslova zachráněn, když se do čela klubu postavil mladý, odvážný a dynamický funkcionářský tým v čele s prezidentem klubu Miroslavem Peltou. Cílem byl postup do I. ligy. V sezóně 1992/1993, která byla poznamenána rozdělením republiky a reorganizací I. ligy, unikl o vlásek jabloneckému týmu postup do nejvyšší soutěže v baráži s Bohemians Praha. Následující fotbalový rok, jakoby načasovaný přesně po 20 dlouhých letech, znamenal návrat do I. ligy kopané.

Oslavy postupu do 1. ligy byly převeliké a na hřišti slavili hráči i fanoušci. Na snímku dostává hobla Prokop Výravský.

1998 Vítězství Raab Karcher Cupu

V roce 1998 vyhrál Jablonec tehdejší Raab Karcher Cup vítězstvím 2:1 v prodloužení nad Drnovicemi. Drnovice se dostaly do vedení, ale Hromádko před koncem vyrovnal. V prodloužení zařídil výhru svým gólem ve 102. minutě Kohout. Utkání sledovalo 8276 diváků. Sestava Jablonce: Jánoš - Vejprava, Sopko, Skuhravý - Pěnička, Nečas (34. Just), Barteska, Jirousek, Neumann - Hromádko, Holub (61. Kohout). Trenér: Jiří Kotrba.

Vítězný tým Jablonce při oslavách zisku pohárové trofeje v roce 1998.

2010 2. místo v první lize

Zatím nejlepšího umístění dosáhl FK BAUMIT Jablonec v sezoně 2009/2010, kdy se umístil v konečném ligovém zúčtování na druhém místě. Jablonec měl přitom v tabulce o dvě výhry více než mistrovská Sparta, ale ta zase ani jednou neprohrála. Nakonec rozhodl jeden jediný bod.

Samotní hráči byli také v euforii z historicky nejlepšího umístění a při oslavách stříbrné příčky v lize si naskočili na auto hasičů, které postávalo u hostujícího sektoru.

2013 Vítěz Poháru České pošty

Jablonci se v květnu roku 2013 podařilo podruhé zvítězit ve finále domácí pohárové soutěže. Na stadionu v Chomutově si Jablonec vyšlápl na Mladou Boleslav, kterou udolal až na penalty. Rozhodující penaltu proměnil Jan Kopic. U zisku této trofeje stál jako trenér Roman Skuhravý. Ten již jednou s Jabloncem pohár vyhrál, ale to byl ještě v roli hráče. Sestava Jablonce: Špit - Kubista (46. Piták), Rossi, Beneš, Novák - Loučka, Eliáš - Čížek (77. Zoubele), Vaněk, Jablonský (46. Kopic) - Hubník. Trenér: Skuhravý.

Po devadesáti minutách byl stav 2:2 a euforie po vítězné penaltě Jana Kopice byla obrovská. Hráči Jablonce na šťastného střelce naskákali a mohli začít velké oslavy.

2013 Vítěz Superpoháru

Po triumfu ve finále Poháru České pošty čekal na Jablonec souboj s mistrem ligy Viktorií Plzeň. Hrálo se v Plzni a zrodila se přestřelka, ze které vyšel vítězně Jablonec výsledkem 3:2. Za Jablonec se trefili Beneš, Hubník a Kopic. Sestava Jablonce: Špit - Rossi, Beneš, Eliáš, Novák - Vošahlík (45. Kopic), Piták, Loučka, Vaněk, Čížek (58. Zoubele) - Hubník (79. Třešňák). Trenér Skuhravý.

Plzeň vzdorovala, ale Jablonec si svůj Superpohár vzít nenechal. Pro tým trenéra Romana Skuhravého to byl druhý pohárový úspěch během několika měsíců (foto: Jan Tauber).

2018 Základní skupina Evropské ligy

Historického úspěchu se jablonecký fotbal dočkal po skončení sezony 2017-2018, v které skončil tým vedený koučem Petrem Radou na bronzové třetí příčce a poprvé ve své historii si zahrál základní skupiny Evropské ligy. Ve skupině po boku ukrajinského Dynama Kyjev, francouzských Rennes, kazašské Astany si tým na nováčka soutěže nevedl vůbec špatně. Sice obsadil až poslední čtvrtou příčku skupiny K, se všemi protivníky však hrál vyrovnané zápasy a v tabulce získal solidních pět bodů. První vítězství ve skupinové fázi Evropské ligy získal Jablonec v posledním utkání na půdě postupujícího Dynama Kyjev, jednobrankovou výhru vystřelil útočník Doležal.

Rychlé zprávy

Dárek k nákupu!

Pokud nakoupíte ve fanshopu během celé nadstavby v hodnotě nad 200 Kč, dostanete dárek v podobě dřevěné stavebnice pro děti v barvách FK Jablonec! Nakupovat můžete jak online, tak v prodejně na Střelnici. Akce platí do vydání zásob!

Fanshop dočasně uzavřen!

Klubový fanshop na Střelnici je z technických důvodů do čtvrtka 3. března dočasně uzavřen. Stejně tak odbavování online objednávek je do čtvrtka pozastaveno. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. Váš FK Jablonec

Testování na Střelnici skončil

S ohledem na rozvolnění protiepidemických opatření ukončil provozovatel testovací centrum na Střelnici. V případě potřeby testu se prosím obraťte na Krajskou hygienickou stanici, která vám doporučí jiné testovací místo nebo navštivte web ÚZIS. Děkujeme za pochopení.

Na MOL Cup jen tribuna A

Ve čtvrtek 11. 11. odehrajeme na Střelnici utkání MOL Cup proti Varnsdorfu a pro diváky bude z organizačních důvodů otevřena jen hlavní tribuna. Majitelé permanentek z B tribuny se samozřejmě dostanou také na hlavní tribunu A. Ostatní fans mají vstup za 50 Kč. Více informací v článku.

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.