Zoran Petrović podepsal smlouvu na tři roky!

Černohorský reprezentační fotbalista Zoran Petrović již patří Jablonci! Ofenzivní hráč podepsal smlouvu na tři roky!

Dvaadvacetiletý útočník nebo pravé křídlo Zoran Petrović se stal druhým hráčem z Černé Hory, který v Jablonci aktuálně působí. Zorana do Jablonce přivedl manažer Igor Gluščević, který Jablonci doporučil také Vladimira Jovoviće. Ofenzivní černohorský fotbalista podepsal na Střelnici smlouvu na tři roky! Aktuálně trénuje s ligovým týmem, ve středu naskočil do přípravného zápasu B-týmu, kdy se prosadil gólově a vybojoval pro svůj tým penaltu. Veškerá administrativa je hotová a Zoran by mohl již v sobotu nastoupit do utkání proti Spartě. Zoran Petrović naposledy hrál za OFK Titograd.

"Je to moje první působení mimo Černou Horu a těším se na to. Hodně mi pomůže, že je tady Vlado (Vladimir Jovović). Pomůže mi s jazykem a se vším okolo, co je potřeba. Jsme kamarádi a jsem rád, že tu jsem. Česká liga je o hodně lepší, než v Černé Hoře. Všechno je tady hodně profesionální. Dobře se tady trénuje, česká liga je mezi nejlepšími v Evropě. Udělám maximum pro to, abych se prosadil v české lize," říká Zoran Petrović, který má zkušenosti také ze zápasů v Evropské lize UEFA. "Hrál jsem osm zápasů v evropských pohárech a dal dva góly. Vím, že nás čeká kvalifikace o Evropskou ligu. Ale to není náš cíl. Náš cíl je dostat se do skupiny, tým na to máme, aby se nám to podařilo. Moc bych chtěl Jablonci pomoct dostat se do skupiny Evropské ligy," dodává Petrović.

Zoran Petrović přicestoval do České republiky v minulém týdnu, v pátek před utkáním s Bohemians Praha 1905 měl sezení s vedením klubu. A za tu dobu se stihl naučit několik českých slov. "Něco už umím. Ahoj, hezký víkend, díky, dvakrát, jedenkrát, dobrý den, dobré ráno (směje se). Něco už mě Vlado naučil," říká Zoran Petrović, který v Jablonci oblékne dres s číslem 9.

Profil Zorana Petroviće

Narozen: 14. července 1997

Post: útočník/pravé křídlo

Noha: pravá

Výška: 188 cm

Váha: 80 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 93/25/0

Starty v reprezentaci: U17 (3), U19 (2), U21 (3).

Author Martin Bergman