Zhodnocení zimní přípravy dorostenců

O víkendu se rozběhly mistrovské zápasy jarních soutěží v dorosteneckých kategorií. Vstup se vydařil , jaro jsme zahájili třemi výhrami. V rozhovoru s vedoucím trenérem SCM Mgr. Michalem Kolčavou jsme zpětně shrnuly zimním přípravu.

Jak probíhala zimní příprava našich dorosteneckých týmů?

Zimní příprava probíhala dle plánu. Většinu času všechny týmy trávili v Jablonci nad Nisou, kde máme vše co potřebujeme. Starší dorost si zpestřil přípravu herním – zápasovým minisoustředěním v Havlíčkově Brodě a kategorie U17 absolvovala soustředění v Modré.Kategorie staršího dorostu měla přípravu sestavenou na konfrontaci s dospělým fotbalem – tým U19 hrál zápasy s divizními týmy a ligovými dorosty. Kategorie U18 absolvovala turnaj v Lomnici nad Popelkou se soupeři z mužstvy krajských dospělých soutěží. Kategorie U16 hrála semifinálovou skupinu MVM, kde nabírala zkušenosti s ligovými týmy a se stejnými soupeři se střetávala i naše U17.Novinkou je zapojení Davida Skuhravého jako kondičního trenéra.Věnoval se hlavně silové přípravě týmů U19 až U17, od března bude pracovat i s týmem U16. David se již od října věnuje skupině vybraných hráčů, kteří se pod jeho vedením individuálně věnují převážně kondiční složce.

Jak budou na jaře vypadat kádry jednotlivých týmů?

Po vzájemné domluvě s trenérem Justem z U21 došlo v zimě k posunu dalších hráčů do juniorského týmu. Čtveřici Vajner, Horáček, Landsfeld, Štěpánek doplnili Pour a Urbánek. Jákl a Matěj Javůrek se účastnili některých tréninkových jednotek. Jinak kádry nedoznají značných změn. Kádr starších dorostů doplnili navrátilci Vobejda a Rulec. V kategorii U17 jsme testovali 4 hráče, kde jen Adamec se připojil k týmu. Další dva hráči zůstávají ve spojení s týmem a intenzivněji se zapojí do letní přípravy. Do kategorie U16 k nám přišli dva hráči z Liberce – Bína a Plechatý, kteří mají půl roku na to ,aby si řekli o další působení v našem klubu. Další dva hráči u nás absolvují tréninky a k týmu by se měli připojit v létě.

S jakými ambicemi vstupuje dorostenecký úsek do jarní části soutěže?

Naším hlavním cílem je vychovávat hráče, kteří by v budoucnu byli schopni se prosadit v profesionálním fotbale, pokud možno v našem klubu. Hráči staršího dorostu hrají o pozvánku do „letního kempu“ nově tvořícího „B“ týmu. Samozřejmě se nezříkáme ani zodpovědnosti za výkony a výsledky, kde chceme aby jaro bylo úspěšnější podzimu.

Chystá se ještě něco zajímavého v jarní část sezóny?

Tým U16 bude pokračovat s mezinárodní konfrontaci v soutěži Talent League, kdy se má střetnout s týmy Cottbuse a Dynama Dresden. Plánované jsou již dva zahraniční turnaje a to kategorie staršího dorostu vyjede začátkem června do Německa a kategorie U16 do Holandska.

Author Redakce