Pozvánka
30
srpen
2018

Ženská repre v pátek v Jablonci se Slovinskem


Reprezentaci žen čeká poslední domácí utkání v kvalifikaci mistrovství světa. Češky se tento pátek 31. srpna představí na našem stadionu v Jablonci nad Nisou proti Slovinsku od 16 hodin.

Ženský tým ještě živí malou šanci na získání druhého místa ve skupině. Svěřenkyně trenéra Karla Rady se sešly v úterý v Praze, reprezentační trenér postrádal dlouhodobě zraněné Lucii Voňkovou, Petru Bertholdovou a Janu Sedláčkovou. Změny přišly také v samotné nominaci, Stárovou s Kožárovou nahradily Bužková s Dědinovou, donominována byla také třetí brankářka Vaníčková.

Češky první vzájemný zápas ve Slovinsku vyhrály 4:0, nyní by rády podobný počin zopakovaly i před domácími fanoušky. „Slovinsko je velmi kvalitní soupeř, pokud přijede v plné sestavě, tak má své kvality, což soupeřky dokázaly i na Islandu, kde rozhodl domácí tým až po přestávce ze standardních situací. Musíme se na utkání stoprocentně připravit, abychom ho dovedli do vítězného konce a na Island se následně jeli poprat o druhé místo ve skupině,“ uvedl kouč Rada.

Jednou z nejzkušenějších hráček v kádru je Petra Divišová, která věří v dobrý konec kvalifikace. „Páteční duel se Slovinskem je jeden z těch dvou nejdůležitějších zápasů, který napoví, jak budeme pokračovat v kvalifikaci. Ještě nás čeká Island, obě utkání chceme vyhrát, aby nám vyšla případná baráž. Zraněné holky nahradily kvalitní hráčky, které stabilně hrají, kvalita je jistě na naší straně. Holky se s tím určitě poperou a všichni chceme uhrát co nejlepší výsledek,“ prozradila Divišová.

Český tým stále živí naději na druhé místo ve své kvalifikační skupině, které by mohlo zajišťovat alespoň baráž o postup na světový šampionát. Ženy však potřebují v posledních dvou utkáních doma se Slovinskem a na Islandu vyhrát a ještě čekat na zaváhání soupeřek. Češky jsou nyní na třetím místě, na mistrovství z evropské zóny postupují vítězové sedmi skupin a čtyři nejlepší týmy z druhých míst zamíří do baráže.

„Těšíme se na každé utkání, chceme hrát s radostí a chutí a dát do každého utkání maximum, což jsme doteď dokazovali. Proto se těšíme i do Jablonce, kde můžeme využít prvoligový stadion a důležitá je pro nás i podpora diváků. Budeme tedy rádi za všechny, kteří nás přijdou podpořit a povzbudit,“ pozval diváky na páteční utkání Rada.

Před duelem je pro fanoušky připraveno opět mnoho zábavy. Těšit se mohou na různé exhibice, vystoupení, workshopy, chybět nebudou ani soutěže o zajímavé ceny. A kdo se v Jablonci představí? Nejlepší a nejzábavnější freestyle fotbalovou show předvede Honza Weber, svá perfektní kouzla a iluze ukáže Pavel Dolejška a o pořádnou muziku se postará DJ Aleš Matoušek.

Těšit se můžete i na autogramiádu vystupujících, chybět nemohou ani velmi oblíbené nafukovací fotbalšipky, na tvář či na tělo si můžete nechat namalovat a vytetovat třeba českou vlajku. Přijďte se tedy pobavit, začínáme už od 13:30 hodin, vstup do Fanzóny je zdarma.

Vstupenky na samotné utkání v hodnotě 50,- Kč budou v prodeji na pokladnách.

Program ženské reprezentace:
31. srpna: Česká republika – Slovinsko (16:00, Jablonec nad Nisou)
4. září: Island – Česká republika (17:00, Reykjavík)

Tabulka 5. kvalifikační skupiny:

1. Island
6
5 1 0 21:3 16
2. Německo
6
5 0 1 28:3 15
3. Česká republika
6
3 1 2 17:7 10
4. Slovinsko
7
2 0 5 9:18 6
5. Faerské ostrovy
7
0 0 7 1:45 0


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.