Zelený a Čížek po Hradci Králové

FK Jablonec FC Hradec Králové
ePojisteni.cz liga, 16. kolo út 14. 3. 2017, 17:00

Úterní vítěznou dohrávku s Hradcem Králové hodnotí v pozápasových rozhovorech hodnotí Jaroslav Zelený, jenž dvěma přesnými centry připravil jablonecké branky a bývalý záložník Jablonce Tomáš Čížek.

Hodně důležité body, pravil centrující Jaroslav Zelený

Můžeš říct, jak těžký byl pro vás dnešní zápas po nevydařeném utkání na Dukle?

Myslím si, že prvních dvacet minut zápasu bylo z naší strany nejhorších. V podstatě jsme nic nehráli a nebyli jsme ve své kůži. Po prvním gólu to z nás jako spadlo a začali jsme hrát. A když v zápětí přišel i druhej, tak jsme se zklidnili a do poločasu jsme si vytvořili asi ještě tři pěkné šance, které jsme měli lépe zakončit.

Co druhá půle?

Druhý poločas byl z naší strany pasivnější, než jsme si řekli a nehráli jsme tak, jak jsme si představovali. Obdrželi jsme krásného góla a po něm jsme si koledovali o další. Nakonec můžeme být rádi, že jsme udrželi jednobrankové vítězství, které je pro nás nesmírně cenné. Ale většinou to bývá tak, že když tým vede o jeden gól, tak ten strach o výsledek tam je a to byl i náš případ.

Hradec nevypadá na padáka, že?

Máte pravdu. V poli hraje dobře, ale nedává góly. Uvidíme, snad si sednou a přeju jim, ať se zachrání.

Jak moc jsou pro vás důležité tři body z dohrávaného utkání?

Jsou nesmírně důležitý, protože jsme se aspoň trošku odpíchli od týmů, které jsou pod námi.

V neděli vás čeká další tým ze sestupových vod, Jihlava, takže se od vás zase očekávají tři body.

Chtěli bychom vyhrávat každej zápas. Jihlava je v podstatě v naší blízkosti, takže by bylo hezký, kdybychom je také porazili.

Ty sis proměnil místo s Matějem Hanouskem a hrál si místo levého obránce levého záložníka. Jak se ti tam hrálo?

Tuhle změnu zvolil trenér a myslím, že se mu to podařilo. Hrálo se mi tam dobře. Jsem rád za to, že vůbec hraju. A jestli to je v obraně nebo v záloze je mi jedno.

Tvoje dva krásné centry do vápna vedly ke dvěma gólům.

Jsem rád, že se mi to podařilo. Kluky jsem tam viděl nabíhat a povedlo se to. Hlavně, aby se nám tohle dařilo i v dalších zápasech.

Tyhle body mají velký význam, konstatoval po zápase bývalý výborný hráč Jablonce Tomáš Čížek

Tomáši, zdálo se, že úvodních asi dvacet minut bylo z domácí strany nervózní. Souhlasíš?

Je to tak. Kluci do zápasu nevstoupili dobře. Byli pozdě u balonů a kazili přihrávky. Hradec se díky dobré kombinaci dostával do vápna a bylo štěstím, že jednu z pološancí neproměnil.

Asi ve 23. minutě přišel první gól, po pěti minutách druhý a bylo vidět, že oba Jablonci hodně pomohly.

Určitě. Z levé strany přišly dva krásné centry od Zeleného a náběh našich menších hráčů na ně byl vynikající. Kluci to tam hezky uklidili hlavou. Potom jsme se dostali do psychické pohody a výkon hráčů se zlepšil. Ještě do poločasu jsme tam měli asi dvě pěkné akce. Stačilo to vyřešit přesnější přihrávkou, takže kdyby domácí přidali třetí, asi by se nikdo nedivil.

Druhá půle byla až do gólu celkem vyrovnaná.

Je to tak. Z naší strany byl zápas opatrný. Snažili jsme se nedostat gól, ale bohužel přišel. Hradec tu akci vyřešil fantasticky. Střela Martana byla vynikající a náš brankář byl bez šance. Po něm kluci trošku znervózněli. Hosté se začali tlačit dopředu, ale nakonec jsme to vzadu zvládli. Závěr zápasu jsme v klidu zvládli i vepředu.

Na druhou stranu tady Hradec předváděl dobrý fotbal.

Naprosto souhlasím. Předváděl tady líbivej fotbal. Bohužel však je neplodný v koncovce, na což doplatil už v předcházejících zápasech.

Jak moc jsou tyhle body důležité?

Moc. Bylo to odložené utkání a domácí věděli, že pokud vyhrají, tak jim ty tři body pomůžou v tabulce nahoru. Hráči si po dnešním zápase určitě zvedli sebevědomí, které budou potřebovat v dalších utkáních.