Zasloužená výhra, řekl dvougólový Doležal

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 14. kolo út 22. 12. 2020, 15:00

Závěr podzimní sezony zastihl opět ve výborném světle našeho nejlepšího střelce let minulých. Po letošním trápení se v posledních čtyřech kolech prosadil stejným počtem branek, v Olomouci přidal dvě přesné trefy.

Martine, vítězství na půdě Olomouce je hodně cenné. Jak jsi viděl samotný průběh zápasu na Andrově stadionu?

Vstup do zápasu jsme měli lepší než domácí. Drželi jsme balon a do ničeho jsme je nepouštěli. Paradoxně z nepovedeného centru jsme ale dostali gól. Jsem rád, že jsme se nepoložili. Nenechávali jsme Olomouc hrát přes střed, což bylo hodně důležité. Oni většinou nakopávali balony, my jsme je získávali a snažili se chodit do brejků. Do poločasu jsme vyrovnali a až na pár závarů jsme Sigmu do ničeho moc nepustili. Sami jsme dali penaltu a v závěru jsme náš dobrý výkon korunovali třetím gólem. Myslím si, že jsme tu zaslouženě vyhráli.

K vítězství našich barev si přispěl dvěma brankami. Jak padly?

Ta první vznikla, když jsem napadal gólmana Mandouse a on to kopl do autu. Krobis (Krob) rychle vhodil aut, Povi (Považanec) mu to sklepl a Krobík to dal hnedle do šestnáctky. Hubňa (Hubník) se tam nestačil vrátit. Ladris (Ladra) si tam na mě řval, ať mu to pustím. Ale já už jsem byl rozhodlej, že to budu hlavičkovat na zadní a naštěstí to tam zapadlo.

A druhý gól hlavou po přestávce?

To byl takový bochánek. Čekal jsem, že tam Mandous vyběhne a třeba to vyboxuje. Ale on zůstal na čáře, Hubňovi se nepovedlo mě odstrčit. Spadlo mi to přímo na hlavu, takže jsem rád.

Jsou tvé góly o to cennější, že jsou do sítě Olomouce, z které si do Jablonce odcházel?

Tady je to vždycky prestižnější. Naši kluci si ze mě dělali srandu, že dnes na mě nebudou moc řvát místní diváci, takže jestli mě to vyhecuje, že na mě budou křičet oni. Dělali jsme si z toho takovou legraci. Jsem rád, že to tady vyšlo. Já jsem nyní rád za každou branku. Sezona to nebyla pro mě taková, jakou jsem si představoval. Jsem rád, že do zápasů, co jsem teď nastupoval, sem zase dokázal podržel balony, vyhrávat souboje a zase dal nějaké ty góly. Teď hlavně neusnout na vavřínech a pokračovat v tom. Doufám, že to tam bude padat i dál.

Kde podle tebe nastal zlom podzimu v našich výkonech?

Těžko říct. Asi nám pomohl ten průser s Brnem. Vyříkali jsme si to. Dostali jsme od trenéra ceres a přišly změny v sestavě. A pak to fungovalo. Jenom dobře pro nás, že náš tým není jen o jednotlivcích a skládá se z více hráčů. I my, co jsme třeba dostřídávali, jsme dokázali hru oživit. Pro soupeře je to pak vždy složitější.

Podzim končíme parádní šňůrou sedmi zápasů bez porážky, z toho šest výher. Není škoda, že přichází zimní pauza?

Před rokem jsem taky na závěr sezony dával dva góly v Mladé Boleslavi a dneska se mi to podařilo znova. Je škoda, že je konec, ale ta pauza není zas tak dlouhá. Potřebujeme nasbírat síly, odpočinout si a za tři týdny se už liga hraje zase. Toho odpočinku tedy až zas tak tolik nebude. Pro mě osobně ta sezona byla taková rozpačitá, takže jsem rád, že jsem týmu pomohl, když dnes byl vykartovanej Ivan Schranz.

Přezimujeme druzí. Kam až letos můžou mířit naše ambice?

Nechci spekulovat. Prostě teď se nám daří a jsme na vítězné vlně. Věříme si a hrajeme dobře dopředu. Stopeři a celá obrana hraje výborně. Postupně si to sedalo, teď je vidět, že si věříme. Soupeře dokážeme přehrávat, a hlavně střílíme góly.

Nebojíte se, že přijdete o trenéra? Média spekulují o zájmu Plzně o jeho služby.

Doufám že ne. Ale tohle není otázka na mě, to je pro vedení a pana Peltu. Záleží, co bude. Ale já si myslím, že trenér bude chtít zůstat s námi.