Zaskakujícímu kouči Bekakisovi scházel důraz

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
FORTUNA:LIGA, 7. kolo pá 6. 11. 2020, 18:00

Narychlo povolaný kouč Jablonce Džimis Bekakis v páteční předehrávce musel zkousnout porážku jabloneckých barev. Ve hře zelenobílého celku postrádal hlavně větší důraz.

Prvního vítězství se brněnští fotbalisté překvapivě dočkali v sedmém ligovém kole na půdě Jablonce. Jejich trenér Miloslav Machálek označil první ligovou výhru svého týmu po návratu na ligové trávníky za zaslouženou. „Chystali jsme se opravdu velice zodpovědně, ač jsme hráli na půdě velmi silného Jablonce. Hodně nám pomohl návrat Dreksy, s ním přišla organizace v defenzivě. Byli jsme pro domácí velmi nepříjemní z hlediska brejkových situací. Kluci to odehráli velmi dobře. Věděli jsme, kde můžeme být pro domácí nepříjemní, proto jsme přichystali složení v útoku Reiter Přichystal, jen mě mrzí zranění Reitera. Na kraji zálohy jsme použili i Štěpanovského. Z toho, co jsme měli, jsme se do sestavy trefili. Hráči se těšili na mistrovské utkání. Říkali jsme jaká je realita, chtěli jsme hrát s tím co jsme měli k dispozici. Za tři body jsem rád. Věřím, že nám toto vydřené, ale zasloužené vítězství pomůže. Navíc jsme cestovali jsme k zápasu v pátek, každý si může vyzkoušet, jak je to v současné době složité a finančně nákladné zabezpečit hotel, pro každého solo pokoj. Hráli jsme v osmnáct hodin, rozhodli jsme se pro tuto cestu a ta se ukázala jako správná,“ liboval si po zápase kouč Zbrojovky.

Zápas za Jablonec hodnotil narychlo povolaný kouč Džimis Bekakis. „První poločas měla naše hra ještě nějaké parametry. Měli jsme tam nějaké závary, chybělo nám tam více důrazu. Martinec a Holík měli šance, Pilař měl balon na noze, ale furt si to připravoval. Měli jsme tam tři čtyři dobré šance. Někdy tam propadl balon a kdybychom měli více důrazu, tak jsme tu branku dát mohli. Druhý poločas už jsme neměli dopředu skoro nic. Nebyla tam ani střela. Snad jen ta hlavička Martince v závěru. Hra stoperů určitě nebyla taková, jaká měla být. Ani se k nám pořádně neodrážely balony. Chybělo více důrazu. Přišlo mi, že jsme se o to málo prali, bylo tam málo důrazu a zapálení. Upozorňovali jsme hráče na to, že nesmíme Zbrojovku podcenit. Brno mělo rychlý přechod dopředu, byli živější, včas dostupovali naše hráče, to nám scházelo,“ zhodnotil porážku zklamaný kouč Jablonce.