Zápas s Pardubicemi neměl vítěze

Druhé přípravné utkání skončilo v Lázních Bělohrad remízou 1:1 s Pardubicemi. Za Jablonec se krásnou brankou prosadil Robert Hrubý.

Do začátku zápasy vstoupil lépe ligový nováček z Pardubic a zahrozil nebezpečně z přímého kopu, ovšem bez gólového efektu. Po pár minutách začali přebírat otěže zápasu naši hráči a dostávali jsme se do lepších pozicí poblíž branky Pardubic. Po několika slibných příležitostech byl ve 32. minutě faulován asi 25 metrů od branky aktivní Miloš Kratochvíl a dostali jsme výhodu přímého volného kopu. K míči se postavili Podaný s Hrubým a druhý jmenovaný přesnou ranou pravačkou do šibenice otevřel skóre zápasu - 1:0.

Ve 42. minutě jsme mohli vedení navýšit, když se Kratochvíl zmocnil míče po chybě Pardubic, dostal se do vápna a svou střelou překonal brankáře Pardubic Letáčka, ale za ním ještě před brankovou čarou zasahoval stoper Hušek.

Do druhého poločasu jsme udělali několik změn v sestavě, stejně tak náš soupeř. V úvodu druhé půle se nám nedařilo podržet míč a dostat se na dostřel branky Pardubic. Následně v 54. minutě využily Pardubice rychlý brejk a po hezké kombinaci vyrovnal na 1:1 Lee. Pardubice se pak více soustředily na defenzivní činnost a od stopeři rozdávali dlouhé míče za obranu Jablonce pro rychlonohé ofenzivní hráče Pardubic. Jablonec se snažil dostat do zakončení hlavně centry ze stran do vápna, ale obrana Pardubic pracovala zodpovědně. V samotném závěru zápasu pak ještě měli hosté velkou šanci, ale Sláma naštěstí nemířil přesně.

"Z našeho pohledu jsme nehráli to, co bychom si představovali. Na klukách bylo vidět, že mají těžké nohy. Na to se nedá vymlouvat, Pardubice také trénují hodně. Naši kluci včera běhali schody a kopce, tak to na nich bylo vidět a nehrají to, co si představujeme," hodnotí duel asistent trenéra Zdeněk Klucký. "Abychom viděli nějaký posun, tak bychom potřebovali nechat hráče trochu odpočinout. Ty první dva týdny se hodně trénuje, tak je vidět na všech hráčích únava. Takže se to teď těžko srovnává. V tom, co nás teď čeká, budeme trochu ubírat, aby byli kluci odlehčený," dodává Zdeněk Klucký. Trenérský štáb však velmi těší, že se gólově prosadila další letní posila, tentokrát Robert Hrubý. "Je to určitě pozitivní. Ivan Schranz góly dávat umí, to jsme věděli a proto jsme ho do Jablonce chtěli. Roberta Hrubého i pamatuji ještě ze Slavie. Má dobrou střelu a dneska to prokázal. Pro sebevědomí kluků je to dobře," říká Klucký.

FK Jablonec - FK Pardubice 1:1 (1:0)

Branky: 33. Hrubý R. - 54. Lee.

I. pol.: Hrubý – Haitl, Jeřábek, Štěpánek, Podaný – Považanec – Kratochvíl, Hrubý, Ladra – Schranz, Velich.
II. pol.: Hrubý – Skuhravý, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Kratochvíl, Macháček – Černák, Kubista, Ladra (74. Pilař) – Chramosta.

Pardubice

I. pol.: Letáček – Prosek , Hušek, Šejvl , Čelůstka – Jeřábek – Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer – Ewerton.
II. pol.: Boháč – Surzyn, Toml, Hušek (70. Šejvl), Sláma – Jeřábek – Lee, Hlavatý, Tischler, Cadu (83. Čelůstka) – Ewerton (67. Huf).