Zápas dvou rozdílných poločasů, řekli trenéři

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
2:2
FORTUNA:LIGA, 11. kolo so 16. 10. 2021, 16:00

Bitva severu proti jihu neměla v sobotním odpoledni na jablonecké Střelnici vítěze. Jak utkání viděli trenéři obou týmů pánové David Horejš a Petr Rada?

Hostují lodivod David Horejš i přes průběžné vedení svého týmu bod z jablonecké Střelnice nakonec kvitoval. „Bod bereme, protože jsme narazili na soupeře, který je hodně kvalitní. Odehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. První nám vyšel, hráli jsme v něm skvěle. Soupeř šel sice do vedení, ale dokázali jsme rychle otočit. Byli jsme jednoznačně lepší, byli jsme silní na balonu a dobře jsme kombinovali. Chtěli jsme soupeře vytáhnout, přehrávali jsme ho ve středu hřiště. Jablonec přešel s příchodem Čvančary na 4-4-2, ale my jsme ho do šancí moc nepouštěli. Měli jsme tam tutovku na 3:1 Basseyem Fortunem, bohužel jsme nedali a přišel trest, domácí z toho srovnali. Druhou půli už jsme tak silní na míči nebyli. Podle mě rozhodla ta situace Basseyho, kdybychom tam odskočili na dvě branky, tak bychom si odtud asi odvezli tři body,“ litoval Hořejš, jehož tým opět neuhlídal útočníka Doležala. „Potřebovali bychom, aby už asi skončil. Má totiž obrovskou kvalitu. Rohů bylo spousty a takového hráče udržet je prostě těžké. Pro Jablonec má obrovskou cenu,“ řekl na adresu střelce domácích barev.

Naopak další bodová ztráta z domácího stadionu netěšila jabloneckého kouče Petra Radu. „Byl to zápas dvou poločasů. Hosté byli hodně aktivní a dobře kombinovali. Do vedení jsme šli ale my dobře zahranou standardní situací. Ale to, co nás trápí, je déle udržet vedení. Střed hřiště jsme měli při inkasovaných brankách úplně volný. Doležalovi pak střelu chytil brankář. Motivoval jsem hráče k aktivitě, věděli jsme, že diváci budou netrpěliví. Měli jsme druhý poločas pod kontrolou, podobně jako s Libercem, několikrát jsme tam měli i smůlu. Před vyrovnáním nás podržel Vajner, a poté se nám povedlo vyrovnat. Třetí branka se nám už vstřelit nepodařila. Výsledek asi nakonec odpovídá tomu, že každý z poločasů ovládlo jedno mužstvo. Mrzí mě jen reakce publika. Vím, že chtějí abychom vyhrávali, ale přišlo období, kdy nám to nelepí. I ve světě se hraje, že si velké týmy vzadu desetkrát vymění balon. Chtěl jsem, aby hráči nebláznili a nenechali se strhnout publikem "hrr dopředu" a nepřišel nějaký brejk,“ líčil Rada a dále prozradil, čím vším si jeho tým v reprezentační pauze prošel. „Celých čtrnáct dní jsme trénovali v šesti - sedmi lidech, měli jsme nějakou chřipkovou epidemii. Mysleli jsme si, že nabereme nějaké síly, ale byl to spíš opak. Byly dny, kdy jsme nemohli dát trénink ani na dvě branky,“ uvedl kouč Jablonce.

Našeho kouče trápí zdravotní stav kádru. Motivoval nějak brankáře Vajnera, který si odbyl ligovou premiéru? „On je tak trochu salámista, není to žádnej nervák. Mluvili jsme spolu několikrát, na zápas byl připravený a když nebudou teď ostatní, bude muset jít i do pohárového utkání ve čtvrtek. Máme zraněného brankáře Hanuše, toho čeká v začátku týdne rozhodující vyšetření. Vlasta Hrubý si natáhl břišní sval na posledním tréninku. Vajner s námi trénuje, před tím programem, který nás teď čeká, je to pro nás hodně nepříjemné. Mrzí nás, že jsme dnes nevyhráli. Na druhou stranu jsem rád za Martina Doležala. Snad mu to tam teď začne zase padat. Ty branky ho můžou zvednout,“ přeje si Rada.