Žákovské online derby zná vítěze!

Týdenní online utkání mezi libereckou a jabloneckou akademií je u konce. V Superderby skončil výsledek 2:4 ve prospěch zelenobílých.

Derby online je u konce a my tu máme vítěze!

FC Slovan Liberec - Fotbalová akademie Jablonec

SUPERDERBY 2:4

Žonglování s tenisákem

Hlavičky s míčem

Stehna na střídačku s míčem

Švihadlo snožmo 30 vteřin

Žonglování na střídačku s míčem 1 minuta

⚽️ U15- 2:3
Komentář trenéra Kozderky: „Tento týden nás čekal náročný program v podobě online derby s rivalem z Liberce. Každý den jsme sehráli vyrovnané utkání, kdy akce střídala akci na obou stranách hřiště. Kluci museli do jednotlivých utkání dát všechno a nakonec se nám po úžasném přístupu zdravého jádra týmu pod vedením nejlepšího hráče Petra Svobody podařilo dotáhnout derby do vítězného konce. Musíme ocenit i gesto fair-play na straně libereckých, kdy v prodloužení třetího utkání za nerozhodného stavu odvolali nařízenou penaltu a oba týmy tak získali bod z remízy.“
Komentář nejlepšího hráče derby Petra Svobody: „Nejzajímavější zápas pro mě byl hned první den, tam se mi dařilo víc, než jsem čekal (237 nožiček s tenisákem). Dále mě mrzí přístup některých kamarádů ve třetím utkání, stačil nám jen kousek (4 žongly stehnem), abychom překlopili skóre na naši stranu, síly nám docházely, zbývalo nám ještě jedno střídání, ale my už jsme neměli koho vystřídat.“
Sestava:
Nastoupili v základní sestavě: Svoboda, Matoušek, Kaiser, Koňák, Palán, Svatý K., Svatý M., Ludrovský, Kočka, Duštíra, Kochánek, Špringl, Sirůček, Vopat
Pravidelně střídali: Jelínek, Hetsko, Skalický
Nastoupili jednou na poslední minutu: Dvořák, Špís
Zaspali a ani jednou nedorazili na sraz: Duschka, Hanuš, Heletey, Holý, Klucký, Konopiský, Kvapil, Nagy, Novák

⚽️ U14- 2:3
Komentář trenéra Bejdy: V úvodních dvou dnech jsme se rozkoukávali, ale zlom přišel třetí den, kdy už jsme mohli z výkonů vybírat a poslední dva dny už byly v naši režii. Ukázalo se, že většina kluků se v dovednostech zlepšila a udělali velký pokrok. Největší tahouni byli Michal Truchan , Lukáš Vrabec a Lukáš Kostka. Na druhé straně někteří hráči to naopak absolutně vypustili, ale těch bylo naštěstí málo.

⚽️ U13- 4:1
Komentář trenéra Šonského: Vzhledem k situaci, která nastala, jsem strašně rád, že tohle podještědské derby na dálku vzniklo. Hráče to motivovalo k některým zajímavým výkonům, protože si mohli poměřit síly s týmem, se kterým se pravidelně potkávají a vlastně se spoustou kluků z Liberce i znají. Líbila se mi i provázanost napříč celou žákovskou kategorií, kdy nebyla motivace zvítězit pouze v daném ročníku, ale každý bojoval přímo za svůj klub s mladšími i staršími kamarády.

Co se týká konkrétně ročníku 2008 a jeho výkonů, mohu říct, že nám i tato soutěž hodně ukázala charakter jednotlivých hráčů. Mám dost smíšené pocity, když si vzpomenu na to, jak někteří dřeli a druzí týmu nepomohli vůbec anebo jen minimálně, aby se neřeklo. Věřím, že se již brzy na hřišti ukáže, kdo v této době pracoval na zlepšení svých schopností a dovedností a kdo si udělal fotbalové prázdniny. Kdo se na nastalou situaci díval jako na problém a kdo jako na příležitost.

Chci na dálku poblahopřát liberecké kategorii U13 k vítězství v ročníku a naším kategoriím U12, U14 a U15 k vítězství a dobré reprezentaci klubu. V neposlední řadě chci všem jabloneckým i libereckým hráčům popřát hlavně hodně zdraví, ať se příště můžeme utkat na zeleném pažitu.

⚽️ U12- 0:5
Hodnocení trenerů U12 (Maryško, Králíček, Kozák). Jsme rádi, že jsme si mohli náš tréninkový program obohatit o unikátní derby s rivalem z Liberce. Společně s trenéry považujeme tuto akci za fajnové zpestření v této nelehké a dosti zvláštní době, kdy není nic jistého... Těší nás, že se do tohoto improvizovaného utkání aktivně zapojila drtivá většina našich hráčů, kteří v jednotlivých dovednostních disciplínách bojovali o co nejlepší dosažené výkony a výsledky, a to nejen pro tým svého ročníku, ale i pro další žákovské kategorie našeho klubu, a stejně tak i sami pro sebe. Chtít se zlepšovat, posouvat své limity a soupeřit sami se sebou, to jsou základní předpoklady k tomu, aby se z nich jednou mohli stát úspěšní fotbalisti = sportovci, pro které bude pohyb neodmyslitelnou a nezpochybnitelnou součástí jejich každodenního života! Vážíme si také pomoci rodičů, kteří natáčeli, povzbuzovali a motivovali děti při plnění dovednostních úkolů. A v mnoha případech to nebylo vůbec jednoduché. Výjimkou nebylo filmování v obývacím pokoji před televizí nebo akváriem, v kuchyni, v jídelně, na chodbě, ve vstupním atriu panelového domu, na polní cestě, nebo na silnici v téměř úplné tmě... Pevně věříme, že kromě rozvoje pohybových dovedností jsme touto cestou zapracovali na posílení týmové spolupráce, na provázání jabloneckých žákovských kategorií, stejně tak jako na posílení přátelských vztahů s konkurentem z Liberce. Nemluvě o podpoře a zviditelnění naší mládežnické akademie. Děkujeme hráčům za vzornou a příkladnou reprezentaci našeho klubu!

Author Králíček Ondřej