Mládež
1
červen
2016

Žáci U13 byli bronzoví na Ondrášovce


C žáci FK Jablonec obsadili na neoficiálním mistrovství České republiky 3. místo v konkurenci 16 týmů z celé České republiky. Report z turnaje připravili trenéři Jan Kozderka a Marek Rezler.

V pátek 27. května jsme v odpoledních hodinách odcestovali za podpory několika rodičů do Ústí nad Orlicí, kde nás čekal turnaj Ondrášovka cup. V podvečerních hodinách jsme se ubytovali na hotelu, který byl jen pár stovek metrů od hřiště. Po vybalení věcí a zabydlení na hotelu, jsme šli prozkoumat areál, kde nás čekal dvoudenní turnaj. Areál nás velmi překvapil, hřiště se již připravovalo a kluci věděli, že obě hřiště pro ně budou po následující dva dny bitevní pole. Cestou na hotel jsme si kluky svolali a společně jsme si určili cíle od tohoto turnaje. Náš cíl byl prostý a jasný. Bojovat o postup do zlaté skupiny a předvést kvalitní hru.

Ráno nás čekala společná snídaně a následně jsme vyrazili do kabin. V prvním utkání nás čekal velmi silný soupeř z Pardubic a kluci si toho byli moc dobře vědomi. Hrajeme s nimi i naší ligovou soutěž a tak věděli, že to je velmi obtížný první zápas. Kluci do zápasu naskočili s velmi velkým nasazením, ale bohužel jsme nedokázali vsítit branku. Náš soupeř měl ten stejný problém a tak jsme se rozešli za nerozhodného stavu 0:0 každý po jednom bodě. Následně nás čekal opět kvalitní soupeř a to České Budějovice. Kluci šli do kabin trochu opět nabrat vydané síly a do druhého zápasu naskočili znovu s velkým nasazením. V tomto utkání jsme měli více ze hry a konečný výsledek dopadl 3:1 v náš prospěch. Byly to důležité první tři body a my věděli, že to je dobrý krok k našemu cíli. Následovalo týmové focení a poslední dopolední zápas sobotního dne. Posledním dopoledním soupeřem byla Dukla Praha. Opět velmi kvalitní soupeř, ale kluky to nezaskočilo. Byli motivovaní z předešlé výhry a chtěli tento kvalitní výsledek zopakovat. To se jim taky podařilo, pražskou Duklu téměř k ničemu nepustili. Odnesli jsme si výhru 2:0 a byli jsme společně opět o krůček blíž k našemu cíli. Po tomto zápase následovala téměř dvouhodinová pauza na oběd. Kluci se vysvlíkli z kopaček, uvolnili nohy a jeli jsme již připravenými autobusy na oběd.

Odpoledne nás čekali ještě čtyři zápasy a kluci si byli vědomi, že je už mnoho bodů od zlaté skupiny nedělí. Prvním odpoledním soupeřem byl opět pražský klub, ale tentokrát to byla Bohemka. Zápas to byl velmi vypjatý a bylo jasné, že v tomto zápase moc branek nepadne. My jsme ovšem prokázali větší bojovnost a dravost a tím jsme se dostali do jednobrankového vedení, které tak zůstalo až do konce utkání. Již jsme měli postup téměř na dlani. Bohužel pro nás přišla ale „krize“. Následné dva zápasy jsme odehráli s MFK Frýdek Místek a se Sigmou Olomouc. Oba zápasy skončili stejným výsledkem a to 2:3 pro naše soupeře. V každém zápase jsme se nevyvarovali hloupých chyb, ze kterých soupeř dokázal vytěžit maximum. Věděli jsme, že nic není ztracené a že nás čeká poslední zápas celého dne. Čekala nás Zbrojovka Brno. Možná vůbec ten nejtěžší soupeř. Kluci to nevzdali a se zvednutými hlavami naběhli do posledního zápasu. Zápas se přeléval z jedné strany na druhou a poměrně dlouho setrvával stav 2:2. Kluci až do morku kostí makali co nejvíce to šlo a téměř v samotném závěru zápasu se nám vydařila krásná akce po levé straně hřiště a my slavili odskok na 3:2. Hrálo se již jen pár minut a kluci slavili zasloužené vítězství. My sdíleli radost a věděli jsme, že postup do zlaté skupiny máme zajištěný. V pátek odpoledne to byl pro nás sen a o den později jsme jej převedli do velmi pěkné reality. Kluky samozřejmě poznamenala únava a tak večer někteří usnuli okamžitě.

Druhý den jsme na hřiště přišli jako ten první. Odhodlaní se poprat o co nejlepší výsledek. Tento den nás čekala čtyři utkání. Z prvního dne jsme si do zlaté skupiny přinesli cenných 6 bodů a to nás postavilo do velmi dobré pozice. Jako první, se nám představil opět velmi známý soupeř a tím byla Mladá Boleslav. Začali jsme úplně stejně jako předešlý den, plné nasazení, ale bohužel i když jsme byli téměř permanentně na půlce soupeře, obdrželi jsme opět po naší chybě velmi laciný gól z ojedinělého brejku. Vyrovnání přišlo až minutu před koncem. Kluci opět nesvěsili hlavy jako poražení a chtěli se poprat i o medailové příčky. Jako druhý soupeř, se nám představilo 1. FC Slovácko. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale kluci dokázali strhnout hru na svou stranu a vyhráli jsme 2:1. Velmi cenná výhra a byli jsme společně opět o další krůček blíže k medailové pozici. Předposledním soupeřem byly Teplice. Měli stejně bodů a nás čekal snad nejtěžší zápas dne. Bylo jasné, že když uspějeme, medailové příčky nás neminou. Z naší strany to bylo asi nejkvalitnější a nejemotivnější utkání turnaje. Prvních pět minut bylo velmi vyrovnaných, ale kluci ukázali ohromnou odhodlanost a houževnatost. Začali jsme kontrolovat hru a vytvářet si šance, každý hráč na hřišti držel zodpovědně svojí roli a po následujících dvaceti minutách jsme si odnesli neuvěřitelnou, ale velmi zaslouženou výhru 4:0.

Již jsme měli medailové příčky, ale okolnosti nám nahrály možnost bojovat i o prvenství tohoto prestižního turnaje. Boj o první místo jsme svedli s Hradcem Králové. Jeden z nejsilnějších účastníků celého turnaje. Bylo jasné, že když uspějeme, jsme první, a když ne, budeme druzí nebo třetí. Kluci nepomýšleli ani zdaleka na to, že by zápas prohráli. Společně jsme se připravili a vyrazili do posledního souboje. Zápas byl vyrovnaný zhruba do poloviny, ale pak přišel nešťastný gól z dorážky do naší sítě. Kluci se nevzdávali a bojovali do poslední minuty. Bohužel zápas skončil výsledkem 0:2 pro Hradec Králové. Kluky na chvíli zachvátil smutek z poslední prohry, trenéři je ihned odměnili poděkováním za předvedené výkony a vzájemným plácnutím, z tribuny je hlasitým skandováním odměnila početná skupina rodičů. Hradec se stal celkovým vítězem a druhé nakonec skončilo Brno, pouze jeden bod před námi.

Kluky to v žádném případě nemuselo mrzet, protože to, co předváděli celou dobu turnaje, byla fantazie. Prezentovali se pěkným fotbalem, hráli srdíčkem a bojovali jeden za druhého. Třetí místo na tak prestižním turnaji je skvělá práce. Obrovské díky patří také rodičům, kteří oba dva dny hlasitě povzbuzovali kluky a vytvářeli skvělou atmosféru. K senzačnímu třetímu místu jsme získali ještě jedno individuální ocenění. Michal Černák se zaslouženě stal nejlepším střelcem celého turnaje.

Dvojice trenérů Jan Kozderka a Marek Rezler chválí všechny kluky za skvělé výkony a věří, že toto nebyl jejich poslední společný velký úspěch a na parádní výkony z turnaje naváží kluci i v posledních třech mistrovských utkáních v sezóně a v závěrečném turnaji sezóny v německém Trieru.

Soupiska Jablonce: Vojtěch Reiner, Tomáš Viktorín, Evžen Malý, Jáchym Jelínek, Tomáš Ryml, Kryštof Hampl, Michal Černák, Vojtěch Linhart, David Folprecht, Jaroslav Kochánek, Daniel Jandura, Tomáš Jandura, Adam Šáfr, David Polák, David Řezníček

Konečné pořadí turnaje: 1. FK Hradec Králové, 2. FC Zbrojovka Brno, 3. FK Jablonec, 4. FK Teplice, 5. FK Mladá Boleslav, 6. 1. FC Slovácko, 7. FK Dukla Praha, 8. MFK Frýdek Místek, 9. AC Sparta Praha, 10. FK Pardubice, 11. SK Dynamo České Budějovice, 12. Bohemians 1905, 13. SK Sigma Olomouc, 14. FC Vysočina Jihlava, 15. FC Baník Ostrava, 16. FK Příbram

Související zprávy


Sdílej


Nejnovější články

Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.