červen

Žáci U12 na turnaji ve Frankfurtu nad Mohanem!

V termínu 27.-29.5. se naše U12 zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje ve Frankfurtu nad Mohanem. Turnaje se zúčastnilo 50 týmů z Německa, Belgie, Nizozemska, Francie, Švýcarska, Dánska, Maďarska, Rakouska, a dokonce i z Finska a Irska. Mezi největší taháky turnaje patřily mládežnické celky Eintrachtu Frankfurt, Basileje, Brondby Kodaň, Rapidu Vídeň nebo Hamburku SV.

V pátek byl na programu odjezd do dalekého Frankfurtu nad Mohanem a ubytování. Poté nás čekala lehká procházka do místního parku, kde se kluci měli možnost protáhnout na workoutovém hřišti.

V sobotu nás čekala základní skupina, ve které jsme postupně změřili síly s belgickým, nizozemským a německým fotbalem. V sobotu se nám dařilo a kluci se, i díky parádnímu výkonu v posledním utkání skupiny, dostali do Champions Grunde, tedy mezi top 20 týmů turnaje! Společně s námi ze skupiny postoupil FSV Frankfurt.

U12 – KV Kortrijk 1:0 (Hušek)

U12 – SGV Freiberg 0:0

U12 – FC Emmen 0:1

U12 – FSV Frankfurt 3:1 (Hadidi, 2x Petrů)

Ještě v sobotu nás ale čekalo první utkání skupiny v Champions Grunde s Hamburkem. Poté jsme se prošli centrem Frankfurtu a kolem Mohanu a následně nás na hotelu čekalo společné sledování semifinále MS v hokeji a později večer i finále Ligy mistrů.

Neděle se našemu týmu už příliš nevydařila, a i přes dobré výkony v některých zápasech jsme nedokázali proměňovat svoje šance. Ve skupině jsme skončili na 4. místě a kvalifikovali jsme se tedy do skupiny o 18.-20. místo. Nakonec jsme se na turnaji umístili na parádním 20. místě z 50 celků, což je pro nás skvělý výsledek.

U12 – Hamburger SV 0:3

U12 – Stuttgarter Kickers 0:2

U12 – SSV Reutlingen 1:2 (Hadidi)

U12 – Ferencvaros Budapest 0:3

U12 – ETB SW Essen 0:2

U12 – VfR Wormatia Worms 0:3

Komentář hlavního trenéra D. Šonského: „Setkali jsme se s konfrontací zahraničních týmů, které nás přehrávaly zejména v rychlém přechodu do útoku, což byla velmi častá zbraň našich soupeřů. Náš tým překvapila i hra soupeřů v přerušené hře a trochu i taktická hra, kdy zdržování nebylo výjimkou. Náš tým mohl těžit z individuálních výkonů našich hráčů, kteří byli zajímaví v práci s míčem. V některých utkáních se nám dařilo i slušně kombinovat. Jednoznačně nejlepší utkání jsme odehráli v základní skupině proti FSV Frankfurt, který do té doby ve skupině nebyl poražen. V utkání nechyběly pěkné fotbalové akce, bojovnost, emoce i soudržnost týmu. I přes trochu slabší druhou polovinu turnaje musíme kluky pochválit za výbornou reprezentaci našeho klubu. Turnaj ukázal klukům silné i slabé stránky, které svou pracovitostí mohou do budoucna vylepšit.

Fotbalovou Akademii Jablonec reprezentovali: Ondřej Bjaček, Adam Hadidi, Václav Novák, Robert Gubančok, Patrik Štěpař, Filip Hušek, Marek Petrů, Viktor Smrček, Lukáš Jan Vobořil, Michal Špidlen, Dominik Bízek. Trenéři byli Dominik Šonský a Martin Řezníček.

Také velmi děkujeme rodičům za podporu na místě i na dálku, Fotbalové Akademii za podporu při výjezdu do zahraničí.

Konečné umístění:

1. Eintracht Frankfurt