Reportáž
6
červen
2022

Žáci U12 na turnaji ve Frankfurtu nad Mohanem!


V termínu 27.-29.5. se naše U12 zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje ve Frankfurtu nad Mohanem. Turnaje se zúčastnilo 50 týmů z Německa, Belgie, Nizozemska, Francie, Švýcarska, Dánska, Maďarska, Rakouska, a dokonce i z Finska a Irska. Mezi největší taháky turnaje patřily mládežnické celky Eintrachtu Frankfurt, Basileje, Brondby Kodaň, Rapidu Vídeň nebo Hamburku SV.

V pátek byl na programu odjezd do dalekého Frankfurtu nad Mohanem a ubytování. Poté nás čekala lehká procházka do místního parku, kde se kluci měli možnost protáhnout na workoutovém hřišti.

V sobotu nás čekala základní skupina, ve které jsme postupně změřili síly s belgickým, nizozemským a německým fotbalem. V sobotu se nám dařilo a kluci se, i díky parádnímu výkonu v posledním utkání skupiny, dostali do Champions Grunde, tedy mezi top 20 týmů turnaje! Společně s námi ze skupiny postoupil FSV Frankfurt.

U12 – KV Kortrijk 1:0 (Hušek)

U12 – SGV Freiberg 0:0

U12 – FC Emmen 0:1

U12 – FSV Frankfurt 3:1 (Hadidi, 2x Petrů)

Ještě v sobotu nás ale čekalo první utkání skupiny v Champions Grunde s Hamburkem. Poté jsme se prošli centrem Frankfurtu a kolem Mohanu a následně nás na hotelu čekalo společné sledování semifinále MS v hokeji a později večer i finále Ligy mistrů.

Neděle se našemu týmu už příliš nevydařila, a i přes dobré výkony v některých zápasech jsme nedokázali proměňovat svoje šance. Ve skupině jsme skončili na 4. místě a kvalifikovali jsme se tedy do skupiny o 18.-20. místo. Nakonec jsme se na turnaji umístili na parádním 20. místě z 50 celků, což je pro nás skvělý výsledek.

U12 – Hamburger SV 0:3

U12 – Stuttgarter Kickers 0:2

U12 – SSV Reutlingen 1:2 (Hadidi)

U12 – Ferencvaros Budapest 0:3

U12 – ETB SW Essen 0:2

U12 – VfR Wormatia Worms 0:3

Komentář hlavního trenéra D. Šonského: „Setkali jsme se s konfrontací zahraničních týmů, které nás přehrávaly zejména v rychlém přechodu do útoku, což byla velmi častá zbraň našich soupeřů. Náš tým překvapila i hra soupeřů v přerušené hře a trochu i taktická hra, kdy zdržování nebylo výjimkou. Náš tým mohl těžit z individuálních výkonů našich hráčů, kteří byli zajímaví v práci s míčem. V některých utkáních se nám dařilo i slušně kombinovat. Jednoznačně nejlepší utkání jsme odehráli v základní skupině proti FSV Frankfurt, který do té doby ve skupině nebyl poražen. V utkání nechyběly pěkné fotbalové akce, bojovnost, emoce i soudržnost týmu. I přes trochu slabší druhou polovinu turnaje musíme kluky pochválit za výbornou reprezentaci našeho klubu. Turnaj ukázal klukům silné i slabé stránky, které svou pracovitostí mohou do budoucna vylepšit.

Fotbalovou Akademii Jablonec reprezentovali: Ondřej Bjaček, Adam Hadidi, Václav Novák, Robert Gubančok, Patrik Štěpař, Filip Hušek, Marek Petrů, Viktor Smrček, Lukáš Jan Vobořil, Michal Špidlen, Dominik Bízek. Trenéři byli Dominik Šonský a Martin Řezníček.

Také velmi děkujeme rodičům za podporu na místě i na dálku, Fotbalové Akademii za podporu při výjezdu do zahraničí.

Konečné umístění:

1. Eintracht Frankfurt

2. FC Basilej

3. SSV Reutlingen

4. SV Darmstadt 98

.

.

.

20. Fotbalová Akademie Jablonec

Článek sestavil: Martin Řezníček

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.