Z šancí jsme měli vytěžit víc, řekli hráči

SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA, 4. kolo ne 4. 8. 2019, 16:30

Ve třech zápasech v řadě skoroval záložník Jan Sýkora. Jeho gólem vedl Jablonec i na hřišti nováčka v Českých Budějovicích, kde nakonec remizoval 1:1. Zápas hodnotí náš střelec a útočník Martin Doležal.

Jan Sýkora: Místo svého gólu bych radši bral výhru

Honzo, jak by si zhodnotil remízový zápas v Českých Budějovicích?

První poločas byl od nás dobrý, jen finální fázi jsme řešili špatně. Dali jsme jen jeden gól a já si myslím, že jsme z toho měli vytěžit víc. Soupeře jsme pustili jen k nějakým střelám z dálky, jinak k ničemu. Do druhého poločasu jsme taky chtěli vstoupit dobře, to se nám ale nepovedlo. Za mě faul, který nebyl a ten hráč to trefil fantasticky. Pak už jsme tahali za kratší konec, ač jsme tam nějaké náznaky měli. Ale nic vážného už tam nebylo.

Skóroval si v posledních třech zápasech v řadě.

To ale vůbec nic neznamená. Až jich budu mít patnáct, tak se o tom můžeme bavit. Teď mám asi tři, ale sem rád, že jsem je dal a padá mi to tam, i když dneska bych bral radši výhru.

Na trávníku se ti dařilo, bylo vidět že si věříš.

Jo? Jestli to bylo vidět, tak to je dobrý. Já sem se totiž moc necítil. Od první minuty jsem měl hodně těžké nohy, moc mi to nelepilo. Pak jsem se chytil tím gólem. Měl jsem pak ještě šanci v druhém poločase, kdybych jí trefil líp, ale já už padal, je to škoda.

Jak bylo těžké přepnout po čtvrtečním zklamání s Jerevanem?

Nebylo. Ten rytmus jsme takto měli už minulý týden. Jsme profíci a tohle musíme umět. Je to jen o hlavách. Musíme si to tam umět nastavit. V pátek jsme si k vyřazení ještě něco řekli s tím, že to musíme hodit za hlavu. Mrzelo nás to. Teď jsme měli ligu, ale bohužel jsme to nezvládli.

Byla znát s blížícím se koncem zápasu únava?

Myslím si, že jo. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Kdybychom hráli skupinu Evropské ligy, tak bychom to takhle měli furt. Takové zápasy musíme vyhrávat, i když Budějovice hráli dobře.

Martin Doležal: Mrzí nás nevyužité šance

Není konečný bod z Českých Budějovic málo?

Těžko říct. Protože jsme začali dobře. Povedlo se nám skórovat. Bohužel pak jsme nevyužili další naše brejkové situace. Byly asi tři nebo čtyři, ale chce to dohrát víc v klidu. Budějovičtí hrozili vlastně jen střelami z dálky, které jim naštěstí lítaly nahoru. Říkali jsme si, že musíme vstoupit dobře i do druhého poločasu, ale bohužel. Byl tam takový faul nefaul přes balon, po kterém domácí kopali standardku. A Čolič to takhle krásně trefil.

Poté už se zápas hodně vyrovnal i podle dění na hřišti.

Bylo to už pak jen mezi šestnáctkami, občas sem tam nějaký závar, ale žádné extra šance tam nebyly. Takže nakonec asi remíza zasloužená.

Jak bylo těžké přepnout po čtvrtečním zklamání a vyřazení z Evropské ligy?

Trenér nás furt nabádal, ať se nachystáme dobře v hlavě. Chtěl po nás ať to nepodceníme, že si pak odpočineme, protože bude volna víc. Chtěl jsem to dnes odmakat, ale bohužel to stačilo jen na bod. Mrzí nás naše nevyužité brejkové situace.