Z kabiny: Gólů mohlo být i více

FK Jablonec FC Baník Ostrava
2:0
FORTUNA:LIGA, N2 so 11. 5. 2019, 17:30

Když včera hráči bezprostředně po výhře nad Ostravou hodnotili s novináři zápas, ještě definitivu čtvrtého místa neměli. To se ale ještě večer výhrou Sparty změnilo.

Hrubý: Po prvním gólu to už byla naše hra se spoustou šancí

Před čtrnácti dny jste Ostravu porazili 4:0, dneska 2:0. V čem byl dnešní zápas jiný?

Hlavní rozdíl byl v tom, že jsme v prvním zápase do poločasu proměnili nějaké šance a vedli 2:0 a tím pádem jsme ten zápas měli víc pod kontrolou. Dneska jsme gól dali až ve druhým poločase a myslím si, že jsme po něm hru kontrolovali. Baník nás za celej zápas ohrozil jen střelou z trestňáku a ještě jednou střelou v první půlce. Nic víc neměl, takže naše vítězství je hodně cenné.

Byla střela v první půli hodně nebezpečná?

Letělo to přímo na mě a asi čtyři metry to přede mnou uhnulo, takže jsem byl nakonec rád, že jsem to vyplácnul, i když to možná z tribuny vypadalo hrozně.

Vy jste naopak další velké šance hlavně v druhé půli zahazovali.

Tak hlavně nás uklidnil gól z penalty a potom už to byla naše hra. Přišel druhej a mohly přijít i další góly, ale nakonec dvě branky stačily. Baník neměl žádnej nápor, bylo to pro nás pohodové utkání.

Tímhle vítězstvím vás už Baník nemůže ohrozit, takže se zdá, že to čtvrté místo máte v podstatě zajištěné.

V podstatě jo. Může do toho ještě zasáhnout Liberec, ale ten to bude mít hodně těžký, protože by musel všechno vyhrát a my všechno prohrát. Doufám, že večer Sparta vyhraje a tím pádem potvrdíme čtvrté místo a budeme čekat, jak dopadne finále poháru (Sparta vyhrála 1:0).

Trenér Petr Rada dostal trest a musel být na tribuně. Bylo to v něčem jiném?

Myslím si, že ne. Z té tribuny to je slyšet ještě víc, takže byl nad střídačkou a nehrálo to žádnou roli. Třeba já jsem ho slyšel na osmdesát metrů.

Mohl k vám o poločase do kabiny?

Jo, normálně s náma fungoval. Akorát nemohl být v zápase na lavičce, ale jinak byl s náma celej den.

Na tvé konto přibyla další nula.

Já se na tohle moc nedívám. Hlavně, že vyhráváme, to je důležitý.

Trávník: Na obě penalty jsem si věřil

Před čtrnácti dny jste hráli s Ostravou a dneska jste si to zopakovali. Byl v těch zápasech nějaký rozdíl?

Myslím si, že dneska to bylo vyrovnanější. Očekávali jsme, že Baník bude chtít hrát agresivněji a to se potvrdilo. V první půli to ještě z naší strany nebylo ono, a i když jsme tam šance měli, nedotáhli jsme je do konce. Ve druhé půli šance na naší straně přibývaly. Hráli jsme víc v klidu a určitě nám pomohla ta penalta. Nakonec se podařilo dát dva góly a mohlo jich být víc. Dá se říct, že jsme Baník za celý zápas do ničeho nepustili. Takže nakonec zasloužené vítězství a v tabulce jsme soupeřům odskočili o víc bodů.

První penaltu si dal, ale rozhodčí ji vzhledem ke strkanici nechal opakovat. Jaký to je pocit?

Určitě to nic příjemného nebylo, ale věřil jsem si. Tu první jsem umístil dobře, škoda jen že se opakovala. Při druhé jsem věřil, že když to trefím stejně, tak že tam nedosáhne a to se potvrdilo.

Mířil si do stejného místa. To sis tak věřil?

Jo. Když jsem si věřil, že to utáhnu k tyči, tak by ji nedoskočil a jsem rád, že se tak stalo.

Přemýšlel si, že by si druhou penaltu nechal někomu jinýmu?

Tak o tom jsem vůbec nepřemýšlel. To by bylo ode mě trošku srabské. Prostě jsem si věřil.

Trenér Rada byl na tribuně. Bylo to v něčem jiné?

Dá se říct, že byl na tribuně v uvozovkách. Seděl za střídačkou a pro nás se určitě nic nezměnilo.

Teď už téměř jistě máte 4. místo zajištěné.

Je to uklidňující a jsme za něj rádi. Poslední zápasy můžeme hrát v klidu a užít si to. Zápasy na Slavii, na Spartě a derby doma s Libercem, to jsou ty nejhezčí zápasy. Nic lepšího jsme si nemohli přát.