Výkon se od dobré obrany odráží, říká Masopust

FC Hradec Králové FK Jablonec
Přípravná utkání, příp. st 5. 7. 2017, 17:00

Lukáš Masopust nechtěl po včerejším vítězství nad Hradcem Králové přeceňovat obrannou hru mužstva, ale konstatoval, že před spolehlivou obrannou se týmu hraje hned lépe.

Máte za sebou další přípravný zápas. Jaký byl?

Šli jsme do něho z plného tréninku a bylo vidět, že naše hra nebyla tak plynulá a navíc to z naší strany v tom vedru nebylo ani tak rychlé. Přesto konečný výsledek hraje jednoznačně pro nás a dokázali jsme tu kvalitu, kterou máme. Hradec jsme kromě jedné šance v druhé půli do ničeho nepustili. Drželi jsme balon, dobře jsme kombinovali a vytvářeli si další dobré příležitosti. Hlavně ve druhém poločase se to trošku oživilo a ke konci jsme přidali tři góly.

Máte za sebou třetí zápas s druholigovými celky. Který z nich byl nejsilnější a měl také nejvyšší kvalitu?

Tak hlavně to je příprava a určitě splnila účel. Ale když ty tři celky porovnám, tak nejtěžším soupeřem byla asi Viktorka Žižkov. Dokázala dobře držet balon a jejich hra byla nejlépe organizovaná.

Určitě vás hřeje, že jste zatím nedostali gól.

Je to příjemné. Když cítíte, že se vzadu hraje dobře, tak ten výkon mužstva vypadá úplně jinak.

Ty si začal na pravé straně zálohy a po střídání Jankoviče si se stáhnul do obrany. Jak se ti tam hrálo?

Pravého beka jsem už taky hrál, takže s tím problém nemám.

Až v závěru jste přidali tři góly.

Je to tak. Přišel tam Jarda Diviš a Doli (Doležal) a ti naši hru hodně oživili. Bylo to znát, domácí nestíhali.