Výkon i aktivní hra těšila kouče Radu

FK Dukla Praha FK Jablonec
HET liga, 18. kolo pá 23. 2. 2018, 18:00

Svůj třístý odkoučovaný ligový duel bude mít trenér Rada v kolonce vítězný. Kouč po vítězství na Dukle byl spokojený s výkonem a aktivní hrou svého týmu.

Domácí trenér Jaroslav Hynek musel zkousnout porážku svého týmu. „Přitom na ten zápas jsem se těšil. Jenže Jablonci se dařilo plnit jejich věci a pomohl jim k tomu i gól ze standardky. Od začátku jsme měli nějaký tlak, ale pauza viditelně rozhodila víc nás než soupeře. První pasáž byla vyrovnaná, dali jsme tyčku ze standardky. Zápas nakonec rozhodl soupeř, u té branky nás tam nachytali. Udělali tam dobrý blok a dali nám gól. Celkově jsme byli dost nepřesní a v závěru jsme měli na hřišti dost chaos. Byli jsme bezradní a měli jsme ten zápas odehrát lépe. Dnes se nám to bohužel nepovedlo. Jablonec byl přesnější a silnější a proto zaslouženě zvítězil,“ zhodnotil páteční předehrávku kouč dejvického klubu.

Jablonecký kouč Petr Rada dnes odkoučoval svůj třístý ligový zápas a hráči mu ho osladili vítězstvím. „Máme tři body a já jsem šťastný. Dukla začala remízou ve Zlíně, kde to je těžké a byla tam i lepší. Měli jsme trochu obavy a ty nám navíc zkomplikovaly ty výpadky osvětlení. Není to nic příjemného po zdravotní stránce hráčů. Když jsme ale vyšli na hřiště, nastoupili jsme aktivně a snažili jsme domácí napadat, což se nám dařilo. Hráli jsme aktivně a napadali i ve čtyřech lidech. Štěstí jsme měli u toho trestného kopu Podaného,“ hodnotil první dějství jablonecký jubilant a pokračoval. „I po půli jsme hráli dál aktivně. Chramosta ještě šanci nedal, ač to mělo skončit taky brankou. Využili jsme až Trávníkovu standardku, když si Lischka naběhl do volného prostoru a šanci využil. Domácí nás pak dlouhými nákopy zatlačili, ale my jsme jim stále hrozili protiútoky, dobře jsme přenášeli balony na druhou stranu. Jsem tedy spokojen s výkonem a naší aktivní hrou. Nikoho bych nechtěl vyzdvihovat, všichni odvedli dobrý výkon. Jen mě mrzí svalové zranění Masopusta, ale i to k fotbalu patří a je to určitá daň,“ řekl Rada.

Náš kouč netušil, že právě na Dukle odkoučoval své třísté ligové utkání. „To ani nevím a nesleduju to. Já jsem rád, že trénuju v první lize a můžu u toho kolotoče být. Všech těch tří set zápasů bylo pro mě zajímavých. Pro mě je to droga, když jsem na lavičce,“ uvedl dále trenérský jubilant, který nakonec přeci jen řekl pár vět k Davidu Lischkovi, který utkání na Julisce rozhodl svým prvním ligovým gólem v kariéře. „Davidovi pomohlo hostování v Karviné. Je to levák a to je jeho výhoda. Dnes toho využíval, je mladý a zachovával klid. Holenda, který na něj hrál je silový typ a on v tom testu obstál a navíc rozhodl,“ potěšil výkon Lischky jabloneckého kouče.