Výhru béčka na Bohemians vystřelil Daníček

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
FORTUNA ČFL B, 5. kolo ne 20. 9. 2020, 10:15

Rezervní tým Jablonce odčinil porážku v derby z minulého týdne a ztracené body veze z víkendového zápasu na Bohemians 1905. V zápase bohatém na brankové příležitosti se trefil jen Nikolas Daníček.

V pražské Uhříněvsi jako první zasahoval jablonecký brankář Vajner, kterého štiplavým pokusem prověřil Hašek. Jablonec v černých dresech kontroval, nejdříve se zastřelovali Daníček a Velich, o hodně nebezpečnější pokus vyslal na soupeřovu branku Rozkovec, proti jeho táhlému zakončení předvedl efektní robinzonádu domácí brankář Kouba. Ve 26. minutě si po našem rychlém brejku Daníček zpracoval na hranici šestnáctky míč na prsou a střelou z otočky i s přispěním břevna přivedl naše barvy do vedení!

Po půlhodině hry byli “klokani“ blízko vyrovnání, Nátr pálil tvrdě, ale Vajner stačil míč vyrazit před sebe, dobíhající Osmančík pak naštěstí z malého vápna přestřelil. Do poločasu už se fotbalisté obou týmů jen zastřelovali, na domácí straně to byli Ugwu a Novák, na jablonecké straně rozvlnil jen boční síť Vošahlík.

Druhý poločas zápasu, to byla přehlídka gólových šancí především našeho celku. Vošahlík nejdříve vybídl k zakončení autora vedoucí branky Daníčka, jeho střelu se štěstím vytěsnil Kouba nad břevno. Strážce domácí branky si vzápětí připsal dva úžasné zákroky, při obou jej ohrožovali dalekonosnými střelami Rozkovec a Kinčl, ale Kouba obě famózní střely dokázal vytěsnit z šibenic!

Pražané mohli srovnat po akce z 63. minuty, domácí Hašek však naštěstí trefil jen břevno. Branková konstrukce zvonila také na opačné straně hřiště po prudké hlavičce Skuhravého po rohovém kopu. V samém závěru mohl jablonecké vedení navýšit Vošahlík, jenže z pokutového území soupeře zakončil těsně mimo. Vodičkův tým to ale mrzet nemuselo, z Prahy si odvezl i tak tři body po jednobrankovém vítězství a domácí tak uzemnil na poslední místo třetiligové tabulky. „Byl to velice bojovný zápas. Bohemians neměli ještě ani bod, bojovali, hráli kombinačně a snažili se. My jsme se s tím dokázali vyrovnat a dát krásný gól po rychlém brejku. Bránili jsme dobře zezadu a domácí jsme do ničeho velikého nepouštěli. V druhém poločase to bylo hodně nahoru dolů. Nám se zlepšil střed hřiště, kde byli Rozkovec i Daníček daleko víc ve hře. Vycházeli nám brejkové situace, škoda jen, že jsme z nich nepřidali další branky. Celkově jsme ale spokojení se třemi body. Oproti zápasu s Libercem jsme předvedli o hodně lepší a bojovnější výkon,“ těšilo po zápase asistenta hlavního kouče Tomáše Čížka.

Také v příštím týdnu se jablonecká rezerva vydá na trávník soupeře, v sobotu 26. září dopoledne se představí ve Zbuzanech.

Bohemians Praha B - FK Jablonec B 0:1 (0:1)

Branka: 26. Daníček

Sestava FK Jablonec B: Vajner – Munzar (88. Štěpánek Michal), Štěpánek David, Hamalainen, Skuhravý - Rozkovec, Macháček - Daníček, Vošahlík, Kinčl - Velich

Author Redakce