Výhra nad Hradcem pohledem statistik

FK Jablonec FC Hradec Králové
Synot liga, 23. kolo pá 10. 4. 2015, 18:00

Páteční ligový duel na Střelnici vyzněl pro naše barvy úspěšně nejen výsledkově, ale také pohledem na rozšířené statistiky zápasu. Podívejte se na naše přehledné infografiky.

Během pátečního utkání jsme založili 88 útočných akcí a propracovali se k 11 střelám. Sedm z nich mířilo mezi tyče a byly z nich čtyři branky! Tým hostů z Hradce Králové měl v utkání 86 útoků a vystřelil sedmkrát. Jen třikrát ale letěl míč mezi tři tyče. A dvakrát musel jablonecké barvy výborným zákrokem podržet gólman Vlastimil Hrubý.

Naši hráči se také dostali často k zakončení uvnitř pokutového území. Ze sedmi pokusů letělo šest střel na branku. Hradec vystřelil z vápna čtyřikrát a dva pokusy ohrozily naší branku. Počet přihrávek oproti posledním dvěma ligovým zápasům klesl, ale úspěšnost jsme si udrželi okolo 80 procent. Tentokrát jsme měli 487 přihrávek a 385 jich bylo přesných.

Vyrovnané byly statistiky držení míče a vyhraných soubojů, kde jsme se s Hradcem podělili rovným dílem. Počet odebraných míčů byl vyšší na naší straně, když jsme soupeře obrali o míč třicetkrát. V počtu faulů jsme také byli "slušnějším" týmem, když jsme se provinili proti pravidlům desetkrát a Hradec třináctkrát.

Ján Greguš zvolen SYNOT hráčem utkání

Náš dvougólový střelec pátečního zápasu Ján Greguš dostal při hlasování fanoušků v mobilní aplikaci SYNOT ligy nejvíce hlasů a stal se po zásluze hráčem zápasu. Slovenský reprezentant Ján Greguš v utkání s Hradcem založil 102 akcí a 70 z nich bylo úspěšných. Rozdal 58 přihrávek a 44 z nich našlo přesně svého adresáta. Zároveň se Jánko propracoval ke třem střelám a dva pokusy mířily na branku a skončily gólem.

Ján Greguš také vládl v naběhané vzdálenosti. Náš jablonecký maratonec si tentokrát na konto připsal 13 271 metrů! A umístil se také mezi nejrychlejšími sprintery týmu, kde spolu s Crnkićem, Mingazovem a Masopustem vyvinul rychlost bezmála 32 kilometrů v hodině.

Individuální statistiky si vylepšil také Jan Kopic, který si připsal další dvě gólové asistence a v letošním ročníku SYNOT ligy jich má již devět. Také Vlastimil Hrubý si polepšil, když si připsal dvanáctou vychytanou nulu v sezoně a odskočil pronásledovatelům Kozáčikovi (Plzeň) s Pavlenkou (Ostrava).

Nesmíme zapomenout také na obránce Filipa Nováka, který vstřelil svůj devátý gól v sezoně a potvrdil tak letošní výbornou formu.

Author Martin Bergman