Vydřené body, řekl střelec branky Martin Doležal

MFK Karviná FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 15. kolo ne 3. 11. 2019, 14:30

Šestým ligovým zásahem v letošní sezoně nasměroval útočník Martin Doležal náš Jablonec za důležitými třemi body v Karviné, on i obránce Jan Krob hodnotí zápas v rozhovorech.

Vydřené body, řekl střelec branky Martin Doležal

Šestým ligovým zásahem v letošní sezoně nasměroval útočník Martin Doležal náš Jablonec za důležitými třemi body v Karviné, které náš vyšvihly na třetí místo tabulky.

Slovácko i Boleslav bodovaly, takže pro vás jsou dnešní body asi hodně důležité?

Tak my se kolem sebe moc nedíváme, ale jejich výsledky jsme věděli. My víme, že venku nehrajeme moc dobře a bodů moc nevozíme a dneska jsme to chtěli zlomit. Bohužel jsme nezačali dobře a úvodních dvacet minut byla lepší Karviná, která tam měla několik závarů, z kterých mohl padnout gól. Přečkali jsme to a ve druhém poločase jsme zase byli lepší my. Měli jsme tam několik šancí, z nich jsme mohli skórovat. Nakonec gól přišel a jsme za něj rádi. Dnešní body jsou hodně vydřený.

V úvodních dvaceti minutách jste působili dost zakřiknutě. Chyběl pohyb a důraz v osobních soubojích.

Tak vždycky je to o pohybu. Když není pohyb, nemáte balon. Karviná hrála nátlakový fotbal, hodně presovala a my jsme byli všude později.

Hrál si proti odchovanci jabloneckého fotbalu Kouřilovi, kterého navíc znáš. Jaké to bylo hrát proti dvoumetrovému hráči?

Samozřejmě se známe a hrát na něho bylo těžký. Je vysokej a důraznej a moc soubojů jsem s ním nevyhrál. Spíš šly vyhrát souboje s druhým stoperem Rundičem. Ale jak už jsem říkal. Z počátku jsme se hledali a naše hra nebyla nic moc, ale ve druhé půli už to bylo lepší. Začali jsme hrát kombinačně a běhat a domácí s tím měli problém. Někdy to tak bejvá, že hra není dobrá a musíte to ubojovat.

Po podzimní části jste se dostali na třetí místo. Je to pro vás velká vzpruha?

Třetí místo je zatím dobré, ale venku jakoby jsme se báli o výsledek a nehrajeme tak, jak doma. Chce si to v klidu rozehrát, protože balony furt nakopáváme do soubojů a tam se to snažíme uhrát, ale to není naše hra.

Jak si viděl svůj gól?

Já spíš potřebuju pro gól těžší situace a tohle jedna z těch těžších byla, protože když je lehčí, tak to většinou nedám. Miloš Kratochvíl mě tam našel pěkně a naštěstí jsem to usměrnil ke vzdálenější tyči. A stejně jako posledně doma musím poděkovat své ženě, která mi opět před zápasem poslala se synem motivační video, ať dám góla a to se potvrdilo. Dneska můj výkon nebyl nijak dobrej, ale dal jsem gól, a vyhrálo se, takže jsem spokojenej.

Vám se tady hraje těžko, že?

Máte pravdu, v poslední době se nám tady moc nedaří. Domácí jsou v těžké situaci a o to víc jsme rádi, že jsme tady uspěli.

V sobotu hrajete doma se Spartou. Těšíte se?

Těším. Dneska hrajou venku s Opavou a uvidíme, jak to zvládnou. Sparta je furt Sparta a jsou tam kluci, kteří od nás odešli, takže se na ten zápas těším a doufám, že i diváci, kterých by mohlo přijít dost.

Spartu dávají v televizi od 17 hodin a v té době už budete na cestě domů. Budete se na ten zápas v autobuse dívat?

Asi jo.

Všiml jsem si, že si měl v ochozech stadionu hodně příznivců.

Je to tak. Byli tady manželčiny rodiče, strýc se sestřenicí a další známí, takže jich bylo dost.

V úterý jste hráli v Opavě a na víkend jste se do Slezka opět vrátili. Byl to hodně náročný týden?

Můžu vám říct, že to bylo dost těžký. Ty daleké cesty jsou hrozně náročný, ale oba zápasy jsme zvládli, což pro nás je hodně důležité. Teďka nás čeká Sparta a doufám, že doma předvedeme daleko lepší výkon.

Honza Krob: Tří bodů z Karviné si vážíme

Jak moc jsou pro vás důležité tři body z venku?

Hrozně moc. Od kluků jsem věděl, že se jim tady v poslední době moc nedařilo a chtěli jsme to zvrátit už kvůli postavení v tabulce, kde jsme nechtěli ztratit. Tří bodů si hodně vážíme.

Navíc Slovácko a Boleslav venku také bodovaly.

Máte pravdu. Získaly však pouze bod a my tři, takže spokojenost. Ale liga je ještě dlouhá a může se stát ledacos. Teď máme doma Spartu, pak přijde reprepauza a po ní další zápasy a všechno může bejt jinak.

Jak si viděl dnešní zápas?

Dneska to bylo hodně o bojovnosti. Zdálo se mi, jakoby jsme měli těžký nohy. Únavu z toho cestování jsme chtěli vymazat z hlavy, ale úvodních dvacet minut to bylo na výkonu znát. Určitě to chtělo víc kombinovat, ale bylo to nepřesný. Druhá byla lepší. Navíc se k nám přiklonilo štěstíčko a dali jsme vítěznej gól. Domácí to víc otvírali a proto jsme si i vytvořili pár šancí.

V sobotu vás čeká Sparta.

Těšíme se na ni a doufám, že to pro nás dobře dopadne. Hlavně aby přišlo dost lidí, budeme je potřebovat.

Sparta hraje od 17 hodin. Budete se v autobuse na zápas dívat?

Tak máme to tam vzadu puštěný, takže se určitě koukat budeme.