květen

Vlastimil Hrubý po osmi letech odchází

Jiří Zemler, Zdeněk Jánoš, Michal Špit a plno dalších vynikajících brankářů, kteří hájili barvy FK Jablonec. Teď po osmi letech odchází další velikán mezi tyčemi Vlastimil Hrubý.

V dresu Jablonce nastoupil Vlastimil Hrubý celkem k 199 soutěžním zápasům v první lize, českém poháru a soutěžích UEFA. Včetně ligového působení ve Znojmě si Vlastimil Hrubý připsal 200 zápasů v první lize a vychytal v nich 64 čistých kont. Nyní si brankář Hrubý vybral cestu zpět domů na jih Moravy a po osmi letech opouští Jablonec.

"Bylo to krásných osm let, našel jsem tady spoustu kamarádů i mimo fotbal. Jsem moc rád, že jsem tu vydržel tak dlouho. Tak nějak jsem cítil v této sezóně, že pokračovat tady už nebudu. Ale jsem rád za šanci v Jablonci a celých těch osm let. Byla to paráda a klub mi přirostl k srdci," říká Vlastimil Hrubý, který přišel do Jablonce před zlomovou sezónou 2014/2015, kdy se Jablonec transformoval do klubu, který chce pravidelně bojovat o nejvyšší příčky a s výjimkou několika sezón se nám to pravidelně daří.

"Samozřejmě na to vzpomínám. Přišel jsem sem jako neznámý brankář a věřím, že jsem tady odvedl dobré služby. Vesměs, když nepočítám tuhle sezónu, tak jsme byli několikrát okolo stupňů vítězů a zažili jsme plno krásných zážitků," říká sedmatřicetiletý brankář, který v Jablonci nosil dres s číslem 30.

Spoluhráči v kabině pro Vlastu připravili na rozloučenou něco dobrého na cestu, co má Vlasta rád a dostal 199 plechovek piva, které symbolizují 199 zápasů, které v Jablonci odchytal. Rozloučení s fanoušky je v plánu přímo na Střelnici při jednom z domácích ligových zápasů.

Odchovanec mládežnických týmů Zbrojovky Brno se po hostování v Kohoutovicích, Xaverově a Bystrci na prvoligovou úroveň dostal postupem se Znojem. Právě v jeho dresu si v roce 2013 připsal první minuty na ligové úrovni. V létě 2014 už přišlo jeho angažmá na jablonecké Střelnici. Zelenobílý dres oblékal úctyhodných osm let a nastoupil v nich k 172. ligovým zápasům, celkem své ligové starty zaokrouhlil na rovných 200 zápasů, v kterých vychytal 64 čistých kont. Nejdelší neprůstřelnost udržel v pěti po sobě jdoucích ligových zápasech a časomíra se tehdy zastavila na vynikajících 486. minutách.

S Jabloncem 185 centimetrů vysoký brankář zažil mnohé, vzpomínat bude jistě na evropské poháry, byl totiž u obou historických účastí v základních skupinách Evropské i Evropské konferenční ligy. Po svém přestupu na Střelnici tvořil gólmanskou dvojici nejdříve s Michalem Špitem a poslední čtyři roky zase s Janem Hanušem. V posledních dvou ligových sezonách se potýkal s problémy se zády, většinou kryl záda parťákovi Janu Hanušovi a připsal si už jen deset ligových startů. Teď ho jeho touha táhne zpět domů na jih Moravy, odkud pochází.