Vítězství nad Sigmou očima útočníků

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 6. kolo ne 26. 8. 2018, 18:00

Nedělní vydařené utkání se Sigmou Olomouc hodnotí v pozápasových rozhovorech naši útočníci, Honza Chramosta a dvougólový Martin Doležal.

Honza Chramosta: Šancí bylo dost, ale naštěstí to nedopadlo jako na jaře

Před týdnem výhra 2:0 na Slavii, dneska 3:0 nad Olomoucí. Co tomu říkáš?

Je to výborný. V zápase s Karvinou jsme se rozjeli a myslím si, že naše hra už připomíná to, co jsme hráli na jaře. Hlavně dáváme góly a chceme v tom pokračovat.

V první půli jste zahodili velké šance a góly přišly až ve druhém poločase. Nebáli jste se, že budete kopírovat zápas na jaře, kdy vás brankář Buchta vychytal?

Abych pravdu řekl, tak po těch zahozených šancích v první půli jo. Hlavně co jsem zahodil já. To musím dávat. Naštěstí jsme to prolomili v druhé půli, takže všechno dobré.

Co říkáš na gesto brankáře Buchta, který přiznal při tvé střele teč?

Jsem rád, že to udělal a poděkoval jsem mu za to.

Stejně jako s Karvinou se opět ukázalo, že dokážeš využít chyb v hostující obraně. Škoda jen, že z toho nebyl gól.

Máte pravdu, zase jsem tam číhal. Zase mi to připravil jako minule karvinský obránce, ale bohužel to vychytal gólman. Pak už jsem to nedoběhl a obránce to vykopl před prázdnou bránou.

Martin Doležal dal proti svému bývalému týmu dva góly a na jeden přihrál. Co tomu říkáš?

Doli se na zápas těšil a je to skvělé, že nám tak výrazně pomohl k výhře. S Karvinou tu smůlu prolomil a jde to s ním dál.

Slíbil něco za vítězství?

To nevím, ale o tom si ještě popovídáme.

Máte za sebou sérii tří výher. Je zapomenutý začátek, který se ne herně, ale výsledkově nepovedl?

Já myslí, že jo. Pořád jsme si říkali, že herně to je dobrý, ale ty body nám scházely. Teď máme ze čtyř zápasů deset bodů a je to moc příjemné.

Brankář Olomouce po zápase prohlásil, že dneska na Jablonec neměli.

On je upřímnej a sám viděl, že měl spousty práce a my jsme hráli fakt dobře. Po celý zápas jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli.

Martin Doležal: Jsem rád, že jsem pomohl týmu k zisku tří bodů

Martine, koukal jsem, že si tady měl dneska fanklub.

Je to tak. Přijeli moje a manželčiny rodiče. Jsou tady od čtvrtka a asi budou muset jezdit častěji…

Proti bývalému klubu si dal dva góly a na jeden nahrál. Byl to pro tebe hodně specifický zápas?

Myslím si, že dřív se o tom napsalo hodně, ale teďka už tolik ne. Akorát když tam přijedeme, tak to diváci berou trošku hůř. Z toho starého vedení už tam skoro nikdo není, ale s klukama se znám skoro se všema. Takže to trošku specifický bylo, ale už to nehraje takovou roli.

Ve druhé půli si dal dva góly a na třetí nahrál.

Už v prvním poločase jsme tam měli asi čtyři stoprocentní šance, které jsme měli proměnit. Minule nás tady Buchta vychytal a ani dneska to nebylo nic jednoduchého. O poločase jsme si v šatně říkali, že kdo dá první gól, tak ten asi vyhraje. Naštěstí tam máme Trávu (Trávníka), který kope dobře standardky. Při prvním gólu mě našel, já si jen odskočil a dal to k tyči. Druhý gól mi tam připravil Honza Chramosta. Tečoval jsem to k tyči a jsem za to rád. A ta nahrávka na třetí gól? V první chvíli jsem si myslel, že bych to mohl vystřelit a dát hattrick, ale Tráva by mi asi neodpustil, že mu nepřihrávám, tak jsem mu to tam dal a trefil to krásně….

Už si dal někdy hattrick?

Právě že nedal, jen v žácích. Potřetí jsem myslel, že bych vystřelil, ale oba stopeři tam byli dobře postaveni, tak jsem to radši dal pod sebe Trávovi. Že hattrick ještě nepřišel mě tak trošku štve, ale já jsem spokojenej i s dvěma góly a asistencí. Jsem rád, že jsem pomohl týmu k zisku tří bodů.

Zůstal jsi na hřišti až do konce právě kvůli tomu hattricku?

To nevím. Ke konci jsem říkal trenérovi, že už mě chytají křeče a že bych chtěl střídat, ale chytly křeče i Chrámu (Chramostu), takže nakonec střídal on. Pak vystřídal i Trávu a musel jsem tam už zůstat.

Začátek Vám bodově nevyšel, ale v posledních třech zápasech jste bodovali naplno.

Jsem rád, že ta zatím krátká série tříbodových vítězství přišla a doufám, že to tak bude pokračovat. Ale my jsme hráli dobře i předtím, jen jsme nedávali góly. Dneska se ukázalo, že Olomouc je kvalitní tým, ale my jsme byli lepší.