Vítězná exhibice během oslav výročí SK Uhřice

FK Jablonec SK Uhřice
9:1
Přátelská utkání, přát. ne 3. 7. 2016, 14:30

Jen jeden den po náročném utkání proti slovenské Podbrezové jsme zavítali na Moravu, kde jsme se s kompletním týmem zúčastnili oslav výročí 80 let od založení klubu SK Uhřice.

Sportovní klub Uhřice slaví v tomto roce kulaté výročí 80 let od svého založení. Náš tým rád přijal pozvání na tuto událost, aby si zahrál proti místním fotbalistům, kteří na konci minulé sezony vybojovali postup z okresního přeboru do I.B třídy. Čtyři stovky diváků, tedy více než polovina obyvatel malebné vesničky, sledovaly zápas, ve kterém nešlo vůbec o výsledek, ale především o přátelskou atmosféru mezi oběma týmy. Důkazem toho jsou snad jen dva odpískané fauly. Zápasem fanoušky provázel bývalý útočník a rozený bavič Petr Švancara.

Po úvodním ceremoniálu započal očekávaný zápas. V našem dresu byly připraveny dvě rozdílné jedenáctky na každý poločas, výjimkou byl jen Tomáš Wágner, který odehrál celé utkání. První poločas skončil našim vedením 3:1, ale první branka padla až v 17. minutě, kdy se trefil Mehanović, jemuž chvíli před tím jen těsně nevyšly parádní nůžky. Domácí poté vyrovnali ve 40. minutě po slušně zahraném brejku a přesné střele k tyči útočníka Neumanna. Před poločasem pak naše převaha vyústila v navýšení náskoku na 3:1 po trefách Trávníka s Wágnerem.

Do druhého poločasu jsme poslali další hráče z kádru, kteří začali hned zostra pálit ostrými. Jen necelá minuta stačila Doležalovi na náš čtvrtý gól. Tentýž hráč pak skóroval v 63. minutě. O tři minuty později se o krásnou branku postaral Rys, když se uvolnil na levé straně vápna a střelou na zadní tyč se parádně trefil. Další gól byl také parádní, když Beneš napřáhl za vápnem a jeho projektil se zastavil až v síti u levé šibenice. Deset minut před koncem zápasu si v tandemu s Wágnerem naskočil na rohový kop Martin Doležal a dovršil svůj exhibiční hattrick. Tečku za utkáním udělal Masopust, když dával na 9:1.

Děkujeme týmu SK Uhřice za pozvání na takto významné kulaté výročí a přejeme mnoho sportovních úspěchů do dalších minimálně 80 let!