Rozhovor
21
listopad
2021

Venkovní zápasy jsou tristní, uznal Rada


Další tvrdá porážka přišla pro jablonecké barvy na hřišti mistrovské Slavie. I trenér Petr Rada viděl podobnost nejen v konečném výsledku a výkonu, podobně jako při stejně vysoké prohře nedávno v Plzni.

Domácí lodivod Jindřich Trpišovský byl po reprezentační pauze plný očekávání, jak jeho tým zápas s Jabloncem zvládne a po něm mohl být více než spokojený. „Vstoupili jsme do toho dobře a potvrdili to, co bylo vidět na našich posledních trénincích. Výkon v prvním poločase byl hodně dobrý. Byly tam dobré vstupy do pokutových území, a to jsme tam ještě další šance nevyužili. Po prvním gólu sice přišla slabší pasáž, ale pak přišly další dvě branky. V druhém poločase tam bylo více nepřesností, než bych si představoval. Už jsme si nevytvořili moc šancí, ale z první šance jsme dali další gól na 4:0. Bylo to ale i Jabloncem, který měl dobré pasáže. Dobře jim zase hraje Pilka. Celkově to byl ale náš dobrý výkon v dobrém pohybu a na dobrém terénu,“ pochvaloval si kouč mistrovské Slavie.

Radův tým inkasoval stejně jako na hřišti v té době vedoucí Plzně znovu nepopulárního bůra i na pažitu dnes první Slavie. Trenér Jablonce Petr Rada měl další důvody k zamyšlení. „Náš výkon byl hodně špatný a nedůstojný toho, co jsme za poslední roky udělali. Zápasy na hostujících hřištích jsou doslova tristní. Opticky to vypadá docela dobře, ale přijde první branka a je po zápase. Naše pravá strana byla v prvním poločase hodně špatná, hráči tam nekomunikovali, jak by měli. Čtvrtý, pátý gól, škoda mluvit, vyšel z toho takovýto výsledek. Celé to nechápu, hráči byli po reprezentační pauze odpočatí, těšili jsme se a pak tohle. Stejný scénář byl i v Plzni. Čtvrt hodiny dobrý, dostaneme první gól a taky jsme dostali nakonec bůra,“ zlobil se Rada.

„Co s tím? Hráči si musí uvědomit, že tohle je nedůstojné klubu, který hraje Konferenční ligu. V lize jsme třináctí, nechceme si brát příklad z Mladé Boleslavi z loňska. S hráči furt mluvíme, jeli jsme sem natěšení, měli jsme určité problémy, vypadli nám nějací hráči, ale to má každý. My jsme ambiciózní klub. Může přijít krize, a ta situace tu teď je, nemáme výsledky a nedaří se nám. Hráči se z toho musí dostat. Já tomu dávám všechno a chci to samé i po hráčích. Můžeme prohrát, ale takhle ne! Pokuty nic nevyřeší, toho já nejsem zastáncem,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci náš kouč.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.